Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 625 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

ela1972
10.09.2020 5 z 5

Dost dobrá napínavá kniha s dechberoucím závěrem.

saphiral
30.07.2020 4 z 5

Příjemná knížka na dovolenou, dobře se čte. Autorka patří mezi mé oblíbené.

Lejdus
30.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Rozhodně stojí za přečtení! Ve srovnání s Andělíčkářkou je tento příběh daleko lépe zpracovaný.

Zajímavé mi přišlo, že obrázek na obálce je odrazem produktu z knihy. Většinou se obálka jen nějak vztahuje k příběhu v knížce, ale tady jde vlastně o produkt, který vytvoří hlavní hrdinka :)

Sumatrae
28.07.2020 2 z 5

Prijemna knizka na dovolenou, dobre se cetla

Lenka318
27.07.2020 5 z 5

super kniha, napínavá od první stránky až do poslední,

clarkens
26.07.2020 4 z 5

Velmi čtivý thriller od začátku až do konce, místy trochu pohádka, ale i tak jsem si hezky početla a pokud by byl druhý díl, určitě do něj půjdu!

KatkaHutyrová
01.07.2020 5 z 5

Výborný, velice dobře promyšlený, čtivý a strhující thriller. Po dlouhé době kniha, která mi opravdu sedla a neskutečně mě bavila. Autorka Vás neustále drží v šachu a napíná. Kapitoly jsou velice krátké a svižné, jste nuceni číst stále dál a dál. Parádní počtení. Krásná obálka celkový dojem jen podtrhuje....

Restang
23.06.2020 2 z 5

Nevím zda mám napsat, že tato kniha byla ,,blbá,, nebo dobrá. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi nebavilo, občas mi to přišlo ,,laciné,, čtení. Přeskakovala jsem stránky. Konec celkem o.k., ale zase tam toho bylo trochu moc. Nechci srovnávat s předchozí sérii, ani se to nedá. Tohle je o něčem jiném. Pokud série bude pokračovat, domů si je nepořídím. Takže za slabé 2,5 *

Blanka873
22.06.2020

Blanka
Jako poslední jsem četla Čarodějnici.Je ještě pokračování Eriky Falckové a Patrika ??
Celá série se mi moc líbila. Přikoupila jsem si ještě Ženy bez slitování,ale ty už nic moc.

reňa30
21.06.2020 4 z 5

Taková oddychová pohádka...Dobře se četla

pivatko
11.06.2020 5 z 5

wau, nechápu jak toto může někdo vymyslet, napínavé od začátku do konce

Stani95
11.06.2020 4 z 5

Mě se to líbilo, lehce se to četlo. Neměla jsem pocit, že čtu thriller, ale ženský román. Něco přitažené za vlasy, ale celkový dojem mě bavil

MíšaS.
08.06.2020 1 z 5

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář.

Ono to má mít víc dílů? Proč?

Nerada dávám hodnocení odpad, i když tato kniha by si ho asi zasloužila. Od začátku Vám je jasné, co se bude v knize dít a do půlky je to pouze čtení o jejich "idylickém" manželství. Jako fakt si toho nevšimla? Jako fakt, když je tak inteligentní, že jim založí firmu, o všechno se stará a bez ní by byli všichni v prdeli, si nevšimne, že je něco špatně v jejich vztahu? Ne, prostě blbost. Půlku knihy musíme přetrpět, než se dostaneme na konec 1. části a pak najednou během pár stránek je z, už ani nevím jak se jmenovala, bohyně pomsty, které vše vychází? Ne, ne a ne.

Příliš velké klišé, příliš předvídatelné a kýčovitý cukrkandlový konec, který jsem mimochodem čekala.

Poslední paní Parishová, je s podobným námětem, ale podstatně lepší.

Illyria88
05.06.2020 3 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec dávám tři.

Začátek knihy se dost vlekl. Zajímavé byly akorát střípky z minulosti. Ty jsem doslova hltala. Asi ve dvou třetinách knihy teprve nastal zlom a já si všimla, že hltám každou stránku.

Hezky napsané, kniha se četla velmi dobře. Občas jsem nad zápletkou vrtěla hlavou a ten konec mi už přišel dost přitažený za vlasy.

Cher
26.05.2020 5 z 5

Opravdu pěkný psychologický román. Byla to moje první knížka od Camilly Läckberg a moc se mi líbila, takže si od autorky určitě ještě něco přečtu.

Kerberos
10.05.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá,ze začátku jsem Faye chápala,její pomstu,ale jak se objasňovala její minulost a podvody,kterých se dopustila,tak měla taky skončit ve vězení.

alnahu
18.04.2020 4 z 5

Tento spíše psychologický román se mi četl dobře i když toto téma se teď často v knihách objevuje- žena obklopena bohatstvím ,jejíž jedinou prací je starat se o děti a manžela a tato zlatá klec ji ničí.Nejinak je i příběh Faye,ambiciózní manželky ,která by tuto zlatou klec ráda opustila k tomu ji dopomůže manželova nevěra a pomsta je na světě.Příběh plný intrik s nečekanými zápletkami.Kniha má pěknou obálku.

Martina023
10.04.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, měla spád a takový konec jsem nečekala.

Arcis2
05.04.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha, ale tak až od druhé třetiny.

SilvieSisinka
29.03.2020 5 z 5

Velice napínavý psychologický román, který se točí kolem ženy, která je připravena udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží..... A to je POMSTA!

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974