Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1076 228

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

Shardlake
10.07.2017 4 z 5

S postupujícím dějem je čtenář více a více vtažen do dění a nechce a nemůže přestat, dokud se nedozví, kdo za vším stojí. Pěkná detektivka.

LuckaH2
23.06.2017 4 z 5

Kniha se mi libila,i kdyz neni to nic z ceho bych si sedla na zadek, postavy jsou trochu cernobile (zly policejni sef, hodna spisovatelka, hodny policista)ale vlastne ono to tak v zivote byva. Nektere prvky jsem tusila, neco me prekvapilo, kazdopadne jsem porad byla napjata. Je zajimave v zivote i knize, kdyz naz ovlivnuje rodinne tajemstvi/historie, coz zde bylo skvele nazneceno.

Jakira
22.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá detektivka, která určitě nebude poslední, kterou si od autorky přečtu. Ústřední dvojice Erika a Patrik jsou sympatičtí, takže jim čtenář velmi záhy začne fandit v jejich vztahu a je zvědavý, jak se vyvine dál. Právě tahle kombinace vyšetřování jednotlivých případů s vývojem postav na pozadí, které se line celou sérií knih mám ráda, a proto se těším na další setkání s detektivem a spisovatelkou.

dalia1769
10.06.2017 4 z 5

Slibný začátek série, postavy celkem sympatické, kniha se dobře čte a je napínavá. Klasická detektivka, míněno v dobrém.

martinaandulka
03.06.2017 5 z 5

Ledová princezna je 1 ze série co spisovatelka napsala,četla jsem m už od ní několikknih a opět mi nezklamala,naopak skvělá kniha plná děje a zápletek.Doporučuji :-).

Mil@n
29.05.2017 4 z 5

Dobrá detektivka. Velké množství postav, trochu náročné na sledování děje a vztahů.

dobama
20.05.2017 4 z 5

První setkání s Erikou a Patrikem nedopadlo nejhůř. Nebyla to pro mne taková ta kniha, co člověk vezme do ruky a nechce položit. Musela jsem si zvyknout na široce pojaté vyprávění o spoustě osob ( o to víc mne ale nakonec mrzel ne úplně dokončený příběh Anny a jejího muže ) a naučit se rychle přepínat mezi postavami. Některé věci bych vypustila, byly pro mne navíc, ale rozhodně s touto milou dvojicí nekončím a pokračuji v sérii.
Co bych vytkla je místy špatný překlad - volba slov, špatné skloňování...

adelinka
17.05.2017 5 z 5

Dobrá, hneď na začiatku zaujímavá vražda - teda niečo čo ma vypadať na sebevraždu. Docela kľudný dej. Erike pri vyšetrovaní nehrozí nejaké nebezpečenstvo - po tejto stránke tak také napätie chýba, ale pekne sa vyplavujú na povrch dávne tajomstvá a docela som bola aj prekvapená s výsledkom vyšetrovania.....

moudivlacek
10.05.2017 5 z 5

Sice u této knihy musíte dost hlídat odstavce, neboť se rychle střídají hrdinové a tak pokaždé jste myšlenkou někde rychle, ale za to má kniha opravdu spád. Byla jsem překvapena, kolikrát jsem pomyslela na špatného vraha, i když dva záporné hrdiny jsem odhadla hned od začátku. Přesto v knize je plno zvratů.
První setkání s autorkou a u mne rozhodně nebude poslední.

SimonaP
05.04.2017 3 z 5

Docela dobrý, průměrný. Moc se mi nelíbil překlad, občas divně volená slova. Ale ráda si přečtu i další knihu od autorky.

Peslik
04.04.2017 4 z 5

První kniha ze série a vůbec není špatná. Líbí se mi, že k zápletce je vdechnutý i osud hlavních postav a není to kniha jen o tom kdo co kdy a kde udělal. Ráda si přečtu další díly.

petunkav
30.03.2017 5 z 5

Musím se přidat k většině kladných hodnocení.
Kniha je mou první od této autorky a jsem velmi spokojená. Překonala jsem svůj vlastní předsudek, že severští autoři mi nesedí. Mají takový pro mě zvláštní specifický styl. Ale nikdy neříkej nikdy - se mi zde opět potvrdilo.
Příběh zajímavý, pěkně propletený. Určitě se pustím do dalších dílů.

triana
18.03.2017 5 z 5

Tak jsem zase objevila autorku, která mi nesmírně sedí, skvělá kniha - kombinace severské detektivky s vykreslením silných postav, sympatických vyšetřovatelů a tajemné minulosti - přesně to očekávám od dobré knihy, jdu na další díl :-)

amysa
02.03.2017 4 z 5

Dočteno, líbilo a moc ráda se za Erikou a Patrikem zase vrátím...
Moje první setkání s Camillou nedopadlo vůbec špatně, jsem spokojená a mám radost že jsem alespoň nějaké souvislosti odhadla a správně předvídala...
Čtivé, napínavé, pěkné, zkrátka doporučuji!

martina.culik
24.02.2017 4 z 5

Autorčin styl psaní se mi moc líbí - sice jsem Alexandřino tajemství tušila delší dobu před koncem, ale všechny detaily jsem rozhodně neuhádla. V sérii se chystám pokračovat, abych věděla, jak se budou vyvíjet osudy postav (i když nějaké povědomí už mám, jelikož jsem nevědomky přečetla dříve Andělíčkářku a Kazatele).

barusak1
12.02.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, a i když dávám přednost jinak psaným kriminálkám, tak jsem si s chutí přečetla. Čtivě napsaná, zajímavá zápletka. A jelikož mě i zajímá jak dopadne její sestra, tak si přečtu i další díly s chutí

ewisek22
26.01.2017 3 z 5

Souhlasím s předcházejícím komentářem uživatele - pro mě je to taktéž průměrná severská krimi. Čekala jsem od ní mnohem více. Každopádně budu v sérii i přesto pokračovat. Budu doufat, že v další knize bude více rozvinutý vztah Eričiny sestry se svým manželem - tam vidím velký potenciál:) Dávám tři hvězdičky.

taven
21.01.2017 3 z 5

Pozor obsahuje spoilery! Průměrná severská krimi, na které se značně podepisuje fakt, že jí napsala ženská. Některé scénky jsou vážně úsměvné (dilema hrdinky, zda zvolit na rande stahovací spodní prádlo) a pro člověka zvyklého na Nesba nebo Adler-Olsena dost nepochopitelné. Nelíbí se mi, že v průběhu příběhu si hlavní postavy v podstatě vymění role a zatímco první polovina se naplno věnuje Erice a její "detektivní" činnosti, ve druhé půlce už má Erika pouze roli zcela upozaděné milenky hlídající malé děti své sestry a z Patrika se konečně stane alespoň průměrný policajt (který se ovšem moc často nemyje, což kupodivu hrdince vůbec nevadí... ach ta láska). Postava šéfa Mellberga zřejmě vykresluje některého z bývalých šéfů či nakladatelů autorky :). Přes všechny výhrady se kniha nečte špatně a je tu potenciál do dalších dílů. Zřejmě na celkový dojem mělo velký vliv to, že je to její prvotina... to se uvidí ale teprve až si přečtu další díly. V tuto chvíli je to pro mě druhá nejslabší severská kriminálka, co jsem zatím přečetl. 50%

Ben Nevis
11.01.2017 4 z 5

Jako psychologický román popisující všeličné vztahy funguje Ledová princezna dokonale. Některá odhalení z minulosti už sice zavánějí pokleslou literaturou a žánrovým klišé, ale alespoň nenudí.

Jako detektivka mě kniha tolik nezaujala, protože to skoro vypadá, jako by na vyšetřování nikdo neměl zájem. Hlavní hrdinka pomáhá kriminalistům stylem "Jo a mimochodem, před týdnem jsem byla v domě vraždy a něco jsem tam našla. A taky jsem se tam málem srazila z vrahem, prča co?"

marketa9252
09.01.2017 5 z 5

Kniha se četla pěkně. Děj zajímavý. Osudy lidí jsou všelijaké...

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974