Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1076 228

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

Pavlnka
17.07.2018 4 z 5

Zajímavá a taková lidská. Určitě si přečtu i jiné knihy této autorky.

harvan69
07.07.2018 4 z 5

Moje první seznámení se spisovatelkou a určitě ne poslední. Kniha se výborně četla, je tedy spíše útlejší, ale výborná včetně zajímavého konce. Trochu mi to tedy připomnělo hru Cimrmana Vichr z hor-dítě není dítě, ale vnučka, sestra není sestrou, ale matkou.

Sam99
25.06.2018 4 z 5

Camilla je úžasná autorka, od které očekávám vždy něco extra. Tato kniha mě jednoduše vtáhla a musela jsem se nutit, abych ji odložila. Konec byl velmi překvapivý a dobře promyšlený. Rozhodně doporučuji!

Zmiu
17.06.2018 3 z 5

Detektivky normálně nečtu, ale říkala jsem si, že to zkusím. Po prvních asi 30 stránkách mi přišlo, že ty věty jsou takové kostrbaté a moc mě to nebavilo. Švédsky neumím, tak jsem zkusila anglický překlad. A to jsem se divila. Srovnávala jsem si celé odstavce a zjistila jsem, že se dost liší od českého, což ještě neříká, který je lepší a horší. Ale když jsem narazila na pasáže, které v české verzi chybí, řekla jsem si, že zůstanu radši u anglické verze. Do knihy jsem se začetla, byla napínavá, ale přišlo mi neuvěřitelné, jak policisté v průběhu vyšetřování vše vyslepičí svědkům, a jak se kde kdo může procházet po baráku, kde se stala vražda, když se ještě vyšetřuje. Nicméně se těším na další díl.

OlivKaaa
10.06.2018

Moje prvé stretnutie s Camillou a jej knižnými hrdinami a musím povedať,že rozhodne nie posledné.Kniha je čtivá,napísaná zrozumiteľne a bez zbytočne nudných pasáží.Väčšinou vždy veľmi rýchlo odhalím kto je páchateľom,no pri tejto knihe sa tak stalo až v samotnom závere.Doporučujem.Rozhodne stojí za prečítanie.

Lethania
04.06.2018 4 z 5

Mé první setkání s touto spisovatelkou, kterou mi doporučila sestra, bylo překvapující.
Autorka skvěla vyvážila případ vraždy a životy hlavních hrdinů mezi kterými to místy velmi jiskřilo. Erika a Patrik prostě patří k sobě.
Pachatel těžko uhádnutelný. Akorát bych nepohrdla většímu napětí. Chystám se i na další díl, tak uvidíme, jestli autorka udržela tempo. Můžu jedině doporučit.

SuperMum
11.05.2018 3 z 5

Ledová princezna za mě patří k horším knihám série. Autorka píše všechny knížky velmi zajímavě, jen někdy mi téma a prostředí sedne více a někdy méně. Proto hodnotím 70 %.

Kerberos
16.04.2018 4 z 5

Sympatická vyšetřovací dvojice spisovatelka-policista,zapletený příběh,vazby do minulosti,vrah není předvídatelný celkem dobré,určitě si přečtu další díl.

Tomiholula
16.04.2018 5 z 5

Vynikajúca kniha, všetky knihy odporúčam. Veľmi dobrá autorka.

MajaHA
22.02.2018 5 z 5

Moja prvá kniha od tejto autorky.Ľahká,oddychová krimi ktorá sa číta veľmi dobre.Dej výborný.Páči sa mi ako spisobateľka preplietla pomedzi zápletku aj súkromný život postáv.Určite prečítam aj ďalšie knihy od autorky.

SilvieSisinka
20.01.2018 5 z 5

Skvělá detektivka,spisovatelka mě vtáhla do děje.Opravdu mě baví.Těším se na další díla :-)

tinka1974
28.12.2017 5 z 5

Pro mě velmi zajímavé čtení. Kdysi jsem četla druhý díl a hodně mi zajímalo, jak to všechno začalo. Tak teď už to vím a těším se na další díly. Myslím, že je to i zajímavě napsané. Nejde jen o detektivku ale i rodinné vztahy... Vlastně bych řekla, že je to příběh rodiny s jejich problémy, kde náhodou jeden je policista a ona spisovatelka, která se zajímá o jeho práci a nejen o ní

Ninjer
04.11.2017 3 z 5

V malém švédském městečku je ve vaně nalezena mrtvola místní krásky s podřezanými žilami, ale na sebevraždu to přeci jen nevypadá. Mladá spisovatelka Erika a mladý policista Patrik spolu odhalují temná tajemství ukrývající se v na první pohled mírumilové komunitě.

Rozhodl jsem se ponořit do vod severských detektivek, a náhodně jsem si vybral tuhle knížku, která je prý dost oblíbená. Je hodně čtivá, ale i když není příliš dlouhá, stejně jsem z ní měl pocit jedné příliš natažené epizody Vražd v Midsommeru. Samotné vyšetřování je spíše odhalování spletitých rodinných a romatnických vztahů, ale výraznou část zabírá taky osobní život hlavní hrdinky.

Vyšteřování mě docela zajímalo a postavám jsem docela fandil. Docela. Policajt Patrik je fajn, Erika taky není špatná baba, ale trochu mě štvala, když občas bez zjevného důvodu tají zásadní informace před policií (kromě důvodu, aby příběh víc gradoval) a taky bych od hlavní hrdinky detektivní série čekal trochu větší "koule", když přijde na řešení domácího násilí.

Celkem slušná detektivka, ale inspektor Barnaby a seržant Troy jsou zábavnější.

Šest zmrzlých mrtvol z deseti.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Zajímavá čtivá knížka,mám všechny díly od této spisovatelky,líbí se mi.

Melic
28.10.2017 3 z 5

Déle mi trvalo, než jsem se začetl. Knížka není špatná, ale pro moje smýšlení je až moc žensky napsaná :-) Abych to vysvětlil, mám rád u detektivek rozplétání vyšetřování a to třeba i vysvětlení vztahů a motivů, týkajících se případu - oběti a podezřelých. Když se do příběhu přidá románek vyšetřujících, to už je pro mou po logice dychtící mysli nadbytečné (informace, co si Erika vezme na sebe a podobně). Rozuzlení mě naopak bavilo dost.

Lisa123
15.10.2017 4 z 5

Knihu jsem objevila poprvé v knihovně mezi detektivka a řekla jsem si, proč ji nezkusit. Nejprve jsem se do ní nemohla začíst, myslela jsem, že ji ani nedočtu, ale okolo 150 stránky mě to začalo hodně bavit, děj začal být napínavý. Celkově se mi kniha líbila. Jsem ráda, že kromě vražd autorka popisuje i životy ostatních hrdinů. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla - doporučuji :)

Devil-Ivet
08.09.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé, občas vtipné. Tato detektivka se mi opravdu líbila. Téměř do poslední stránky jsem netušila, kdo Alexandru zavraždil. Nápadů bylo hodně, ale opravdový důvod mě překvapil. A její minulost? Tu jsem tušila, ale přesto… Nevěříte tomu.

Dandy1
27.08.2017 2 z 5

Na čtyři dny jsem odjela a už se ke knize nevrátím. Přečetla jsem 124 stran nezáživných drbů a na to rodinné tajemství už kašlu. Jdu číst něco, co by jelo v každém případě se mnou.

padr
17.08.2017 4 z 5

Taková zvláštní detektivka, ale líbila se mi. Jen mám trochu moc pocit, že autorka dost tlačí na pilu, aby bylo vidět, že to je první díl dlouhé série.

Magrata15
02.08.2017 5 z 5

Trošku mi dělalo problém vyznat se v postavách, ale jinak skvělá detektivka s neočekávaným rozuzlením.

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974