Joyce24 Joyce24 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha, kterou nešlo téměř odložit. Začetla jsem se hned od prvních stránek a děj mě zcela pohltil. Z knihy jsem se dozvěděla mnoho pro mě nových informací o tehdejším životě v hornickém kraji a další jsem si vyhledala na internetu. Určitě si přečtu i druhý díl. Doporučuji.

13.08.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Po delší době jsem si přečetla českou detektivku a nelituji. Před časem jsem četla v pořadí druhý díl s inspektorem Bergmanem, ale tento se mi líbil o něco víc. Příjemné oddechové čtení a pro mě výborný relax. Mám připravené i další díly, které si s chutí přečtu.

10.08.2021 5 z 5

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Zase jedna kniha, kde se střídá minulost s přítomností, což mám ráda. Příběh se mi líbil, jen pasáže s vyvoláváním duchů bych nejraději přeskočila, ale jinak spokojenost. Čteno v německém překladu " Das Haus der vergessenen Träume".

23.07.2021 4 z 5

Píseň hor Píseň hor Nora Roberts

Tuto knihu jsem četla v německém překladu ( Liebe ohne Grenzen ) a vybrala jsem si ji právě pro její jednoduchost, abych si procvičila němčinu. Běžně tento žánr nečtu, byla to prostě taková červená knihovna s předvídatelným dějem.

06.06.2021 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knížka se četla moc dobře. Měla jsem jistý tip, kdo by za vším mohl být, ale nevyšel a konec mě překvapil a zaskočil zároveň. Určitě lepší kniha než předchozí Za zavřenými dveřmi. Doporučuji.

12.05.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

(SPOILER) Díky krátkým kapitolám a stylu psaní jsem knížku přečetla za poměrně krátkou dobu. Chtěla jsem vědět, co se vlastně stalo s Emmou a jak to bude s Jane. A musím říct, že konec mě zaskočil, očekávala jsem zcela jiné rozuzlení. Nedokážu si vůbec představit život v domě, který je v knize popisován Není vlastně divu, že v takovém prostředí se objevuje tolik více či méně psychicky narušených jedinců.

25.04.2021 5 z 5

Šance na štěstí Šance na štěstí Kristan Higgins

Tento díl se mi líbil o něco míň než předchozí dva. Colleen nebyla špatná, ale občas mě svým přihlouplým chováním štvala. Přesto si ráda přečtu i další díl této série.

22.04.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivý příběh, vše se několikrát během chvíle změnilo a vše dopadlo nakonec jinak než by člověk od začátku čekal. Knihy od Shari Lapeny se mi líbí, jen mi trochu vadí, že jsou zasazeny do téměř stejného prostředí. Chtělo by to změnu. Uvidím, zda příště dojde k nějakému posunu.

02.04.2021 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Nádherný příběh, kde se střídá minulost s přítomností a obě zajímavé dějové linky se na konci protnou a zapadnou do sebe. Po delší době mě zase kniha i dojala. Velké doporučení k přečtení.

26.03.2021 5 z 5

R... jako risk R... jako risk Sue Grafton

Po delší době jsem se vrátila k sérii s Kinsey Millhoneovou . Tento příběh se mi zdál poněkud slabší než ty ostatní, ale zůstanu hlavní hrdince věrná i nadále.

13.03.2021 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Martin Goffa opět nezklamal. Výborná česká detektivka, děj díky krátkým kapitolám rychle utíká a nelze přestat číst, dokud se nedostanete na poslední stránku, jak jste napnutí tím, jak to dopadne. Doporučuji.

18.02.2021 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Celkem předvídatelný děj, konec takový nijaký. Celkově jsem knihou spíše zklamaná.

12.02.2021 3 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Moje úplně první setkání s tímto autorem. Na začátku jsem si říkala, že jsem asi sáhla ve výběru knihy vedle, ale po chvíli se příběh slibně vyvinul a konec mě i částečně překvapil.

16.01.2021 4 z 5

Ja a on Ja a on Táňa Keleová-Vasilková

Příběh ze života o jednom manželství. Hlavní hrdinka trochu ukňouraná, na druhou stranu se jí nedá upřít, že toho v životě dost dokázala.

06.01.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knížka mě chytla už od prvních stránek a musela jsem číst stále dál každou volnou chvilku. Někde v polovině jsem si říkala, že už je jasné, kdo za vším stojí a pak přišel závěr a vše bylo úplně jinak. Doporučuji k přečtení.

30.12.2020 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Velmi zdařilá kniha, dobře se četla díky krátkým kapitolám a rychle ubíhajícímu ději. Snadno uvěřitelný příběh přímo ze života.

28.12.2020 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Moc hezký a dojemný příběh kde se střídá minulost, Rakousko roku 1938, s přítomností, rok 1989 a hlavní hrdinka Kate pátrá po tajemství dosud neotevřeného dopisu s neobvyklou známkou. Jeden z nejhezčích příběhů jaký jsem kdy četla, kde se střídá linka z minulosti a současnosti. Doporučuji.

25.12.2020 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Moje oblíbená autorka trošku zklamala. Velmi jsem se na knížku těšila, začátek i postupný vývoj příběhu se mi líbil, ale ten konec mě příliš nenadchl, byl takový uspěchaný a to očekávané wow na konci příběhu, typické pro knihy této autorky, se prostě nedostavilo.

19.12.2020 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Po delší době jsem si přečetla knížku od mé oblíbené autorky. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu jsem už od ni četla lepší knížky. Prostě příběh o jedné mrše, která komplikuje život druhým.

28.11.2020 4 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tak konečně dočteno. Oproti minulým dílům se mi tento díl zdál poněkud slabší. Některé pasáže bych zkrátila, jsou zbytečně natahované. Ale po přestávce budu určitě v četbě celé série pokračovat.

18.11.2020 4 z 5