Ztracený dopis

Rakousko 1938. Kristoff je mladý učeň židovského mistra, rytce známek. Když během Křišťálové noci jeho učitel zmizí, je Kristoff nucen vytvářet známky pro Němce a současně spolu s milovanou Elenou, temperamentní dcerou svého učitele, a rakouským hnutím odporu rozesílá tajné zprávy a padělá dokumenty. V brutálním válečném chaosu Kristoff musí najít cestu, jak zachránit svou lásku i sebe. Los Angeles, 1989. Katie Nelsonová se rozvádí a dělá si pořádek v domě i v životě. Přitom narazí na sbírku známek svého otce, který trpí Alzheimerovou nemocí a nedávno se musel přestěhovat do domova pro seniory. Katie se rozhodne nechat sbírku ocenit; Benjamin, znalec, kterému ji předloží, v ní najde neobvyklou rakouskou známku z období II. světové války, nalepenou na neotevřeném dopise. Katie a Benjamin se spolu pustí do pátrání po adresátce, při němž odkryjí příběh vášně a tragédií, sahající napříč historickými érami i kontinenty. Romantický, dojemný a poutavý román Ztracený dopis je příběhem lásky, která neumírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360984/ztraceny-dopis-CuH-360984.jpg 4.441

The Lost Letter (2017)

Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Kekik

*Nikdy ti nedám sbohem. Jen brzo na shledanou*
Před měsícem jsem si koupila nové náušnice. Byla jsem tehdy na výletě a zaujaly mě dřevené náušnice ve tvaru kytky. Týden předtím, než jsem začala číst Ztracený dopis, jsem si je vzala do práce. A jeden host mi říká: "Plesnivec alpský neboli protěž alpská, neměcky Edelweiß. Vznešený a bílý." Nechápavě jsem na něho zírala. Pak mi vysvětlil, že se jedná o kytky, a mám je v uších. Včera, když jsem otevřela knihu, protěž je zde jako první slovo a je důležitá pro celý příběh. Náhoda ??? Benjamin (postava v knize) na náhody nevěří. Já ano. Věřím na náhody, které tvoří osud.
Obě dějové linky mě zaujaly. Kniha je čtivá, krásná vevnitř i na pohled.

Gabetka

Knize chyběl šmrnc, který by mě přiměl dát jí vyšší hodnocení. Příběh zajímavý, ale rozhodně ne originální, a zpracování takové nijaké, ničím nezaujalo. Hned na začátku je několik vodítek, které hodně napoví o osudu minimálně jedné postavy, a to je možná hlavní nedostatek celé knihy. Na podobné téma nejspíš existují lépe napsané.

bábuška

Smutný příběh ze smutného odobí třicátých let. Rozpínavost Německa a násilné připojení Rakouska s pronásledováním Židů a krutou "křišťálovou nocí". Je to i osud rozdělené židovské rodiny Faberovy a jejich mladého učedníka, zamilovaného do jedné z dcer. Tajný únik do svobodné části světa a po pádu železné opony hledání přátel a nakonec i shledání. Lákavý obal knihy.

jluky

Krásny príbeh - užila som si čítanie.

knihomolkadorfa

Krásná obálka, zajímavý příběh, dvě časové linie. Jako vždy, i zde se mi více líbila linka minulosti. Nedávno jsem ovšem četla Dopisy, které nikdo nečetl. Téma velmi podobné, ale Dopisy se mi líbily mnohem víc. Dávám tedy "jen"4 hvězdičky, ale určitě knížka stojí za přečtení.

Šánka

Milostný příběh, odehrávající se ve dvou časových rovinách, na jehož pozadí se odvíjí významné události světových dějin. Rok 1938 po Křišťálové noci a rok 1989 po pádu Berlínské zdi.
Je to odpočinkové čtení, nejde nijak do hloubky, a i styl psaní je velmi jednoduchý, jenže je to především román o lásce, která přetrvá desetiletí a na jeho konci se dočkáme i překvapení. Podobných knih je hodně a myslím si, že i lepších (podle mě i propracovanějších), ale mně se příběh Kristoffa a Eleny líbil.

zuzana2599

Román Ztracený dopis je poutavým příběhem, který se lehce a rychle četl a přestože se mi líbil, váhám, zda čtyři hvězdičky stačí... V poslední době jsem četla hodně velmi silných knih z období nacismu, které mě hodně zasáhly a pak tento příběh trošku pokulhává... Ale přesto, krásná obálka a já si pod těmi vysokými hory představuji městečko Grotsburg a Kristoffa jak kráčí s dopisem na poštu ...a srdcem posílám o hvězdičku víc !

alnahu

Pěkný román psaný ve dvou časových rovinách v Rakousku 1938 ,děj se odehrává na počátku války .Druhá část se odehrává v letech 1989 v Los Angeles ,kdy Katie pátrá po milostném dopise s neobvyklou známkou protěže (která je symbolem lásky) z druhé světové války poslané Elen Faberové od Kristoffa Muellera ,který ji miloval.

Ivana11

Krásný, ale smutný, čtivý příběh.

venora

příjemná kniha s neobvyklým námětem - známky, rytectví. Dvě časové roviny - 1989 a 1938 - se prolínají a postupně přibližují díky osudu hrdinů. Velmi čtivé

Dikyld

Nevím, jestli je to tím, že jsem teď zmlsaná takovým Fráňou Šrámkem nebo Marcusem Zusakem, ale tato knížka mi připadala napsaná až moc jednoduchým stylem. Takový ten který se spíše hodí na puberťácké romance. Jinak se mi knížka moc líbila, taková oddychová, na konci dokázala udržet v napětí, jak to bude dál a děj se mi také moc líbil. Kdyby ještě trochu byly více vykreslené postavy a příběh byl napsaný takovou tou hloubkou... No, možná jsem moc náročná, 3,5*.

Urbana

Krásná obálka, moc pěkně napsaný příběh, líbil se mně moc...

krtecek_1

Námět sám o sobě dobrý.. Ale styl vyprávění, to bylo něco.. Jednoduchá čeština, divné obraty, odbíhání od děje. Nezaujalo.

Ditules

Skvělý příběh, který Vás nenechá ani na minutu odložit knihu z ruky.

adriane9

Krásný příběh o strašné době s velkým kusem umění, které miluju. Přečetla jsem na dva zátahy a doporučuji.

blazkoma

Příběh ve dvou časových liniích, které do sebe perfektně zapadají. A milé překvapení pro někoho, kdo někdy našel zalíbení ve sbírání známek. I když Ztracený dopis může vypadat jen jako další z mnoha románů, co si hraje s tématem druhé světové války, rozhodně stojí za přečtení.

iveetka

Velmi čtivě napsaná kniha. Příběh se mi neskutečně líbil i přestože "romány" nejsou mým oblíbeným žánrem. Určitě doporučuji přečíst.

Barbucha12
31.12.2017

Nadherne cteni a smutny pribeh. Urcite doporucuji

Hanisek
16.12.2017

Když jsem knížku objevila říkala jsme si, že to bude přiběh, který zopakuje něco, co už tu bylo mnohokrat před tím. Záhada nalezeneho dopisu 50 let stareho, láska za dob valky a tajemstvi, co čekalo 50 let na objeveni. V podstatě to tak bylo, ale tak neuvěřiteně propojeny a užasně napsaný přiběh jsem nečekala. Ani to že posledních 30 stran jsem snad ani nedychala a utírala si slzy (dojetí či nespravedliveho osudu). Za mě kniha roku.