Ztracený dopis

Rakousko 1938. Kristoff je mladý učeň židovského mistra, rytce známek. Když během Křišťálové noci jeho učitel zmizí, je Kristoff nucen vytvářet známky pro Němce a současně spolu s milovanou Elenou, temperamentní dcerou svého učitele, a rakouským hnutím odporu rozesílá tajné zprávy a padělá dokumenty. V brutálním válečném chaosu Kristoff musí najít cestu, jak zachránit svou lásku i sebe. Los Angeles, 1989. Katie Nelsonová se rozvádí a dělá si pořádek v domě i v životě. Přitom narazí na sbírku známek svého otce, který trpí Alzheimerovou nemocí a nedávno se musel přestěhovat do domova pro seniory. Katie se rozhodne nechat sbírku ocenit; Benjamin, znalec, kterému ji předloží, v ní najde neobvyklou rakouskou známku z období II. světové války, nalepenou na neotevřeném dopise. Katie a Benjamin se spolu pustí do pátrání po adresátce, při němž odkryjí příběh vášně a tragédií, sahající napříč historickými érami i kontinenty. Romantický, dojemný a poutavý román Ztracený dopis je příběhem lásky, která neumírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360984/ztraceny-dopis-CuH-360984.jpg 4.4123
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

The Lost Letter, 2017

Kniha Ztracený dopis

Hedviga

Tomuto, v podstate banálnemu príbehu z obdobia vojny prídava na lesku časť histórie vzniku známok. To bolo zaujímave. A na moje prekvapenie sa mi veľmi páčila linka zo súčasnosti, to sa mi často nestáva. Rozhodne odporúčam!

marcela8908

Opravdu zajímavý příběh a opravdu spíš pro ženy. Téma poštovních známek je ale opravdu nevšední a zatím jsem o nich nikde nečetla.

angelak

Krásný příběh z války

lenka9044

Nejdříve mě zaujala obálka a název. Jakmile jsem začala číst, příběh mě pohltil. Závěr nebyl snadno předvídatelný jako tomu občas u románů bývá. Líbilo se mi, že autorka popsala docela dobře i události v tehdejším Rakousku - z obálky ani názvu mě nenapadlo, že to je z doby druhé světové války (obsahy si před čtením knih nečtu - vsázím hodně na dojem "na první pohled"). Opravdu hezky napsaný román s jistým poučným prvkem.

tittanie

Zajímavé téma a zajímavé prostředí. O rytcích známek jsme ještě nikdy nic nečetla, takže to bylo zajímavé. Přišlo mi ovšem, hlavně ke konci, že všechno se objevilo moc snadno prakticky na lusknutí. Dlouhé roky po válce nešlo nic najít a teď jenom lusk a příběh je nalezen a ukončen.

Lacrimma

Pěkný příběh s dobrým koncem.

Sisine

Nádherná kniha.

Ilona

Úžasně napsaný příběh, dvě časové linie, které se vzájemně doplňují, až do úplného propojení na závěr, kdy možná ukápne i slzička.

Zakletý v čase
Zakletý v čase