Ztracený dopis

Rakousko 1938. Kristoff je mladý učeň židovského mistra, rytce známek. Když během Křišťálové noci jeho učitel zmizí, je Kristoff nucen vytvářet známky pro Němce a současně spolu s milovanou Elenou, temperamentní dcerou svého učitele, a rakouským hnutím odporu rozesílá tajné zprávy a padělá dokumenty. V brutálním válečném chaosu Kristoff musí najít cestu, jak zachránit svou lásku i sebe. Los Angeles, 1989. Katie Nelsonová se rozvádí a dělá si pořádek v domě i v životě. Přitom narazí na sbírku známek svého otce, který trpí Alzheimerovou nemocí a nedávno se musel přestěhovat do domova pro seniory. Katie se rozhodne nechat sbírku ocenit; Benjamin, znalec, kterému ji předloží, v ní najde neobvyklou rakouskou známku z období II. světové války, nalepenou na neotevřeném dopise. Katie a Benjamin se spolu pustí do pátrání po adresátce, při němž odkryjí příběh vášně a tragédií, sahající napříč historickými érami i kontinenty. Romantický, dojemný a poutavý román Ztracený dopis je příběhem lásky, která neumírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360984/big_ztraceny-dopis-CuH-360984.jpg 4.4180

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Lost Letter, 2017

Kniha Ztracený dopis

KnihomolkaOli

Příběh dobrý, akorát jsem už od poloviny knihy vytušila, jaký bude konec. Nebylo to pro mě tedy až takové překvapení. Hlavní hrdina z roku 1938/39 mi trochu vadil, byl na můj vkus až moc velká bačkora (což je vzhledem k době pochopitelné, ale od hlavního hrdiny se čeká pravý opak), a ve srovnání s Elenou, která byla pravým opakem, bylo jeho bačkoráctví ještě více do očí bijící. Ale jinak nenáročná a celkem příjemná četba.

hzd

Moc krásný příběh. A ten konec. Nemám slov.

Janca007

Moc krásný romantický příběh psaný ve dvou rovinách - válečné období a pád Berlínské zdi. Hlavní rolí byla neobvyklá poštovní známka. Příběh byl pro mě napínavý, čekala jsem, zda dojde k průlomu a zjistí se, komu byl dopis určen a zda se dva staří zamilovaní zase setkají. Doporučuju přečteni :-)

kalinka99

Příjemný příběh z předválečného prostředí a historického okamžiku v podobě zničení berlínské zdi. Moc hezký a šťastný konec.

18LenkA12

Krásný romantický příběh, ve kterém je daná zápletka pomalu rozpletena. Dějové linky dvou příběhů v jiných dobách se krásně prolíná a čtenář vše pochopí až ke konci knihy. Tuto knihu můžu jen doporučit.

Kopretina_aku
09.12.2021

Příjemné, nenáročné čtení, kdy se válka, která přináší ztráty, odboj, lásku, prolíná se současností. Jedna z mnoha podobných knih na toto téma, sice ničím nevynikala, ale četla se dobře.

madem
25.11.2021

(+ SPOILER) Moc se mi líbil příběh z roku 1938. Pak přišlo cvak! Ač 50 let se nemohli najít, tak najednou se najdou. Jen tak, lehce jako nic. Možná bych zkousla lépe, kdyby se našli, nebo to déle trvalo.
A taky mi vadil překlad.

mirunda
07.10.2021

Krásná kniha. Hltala jsem obě dějové linie. I když byl příběh až moc neskutečný, chci si myslet, že v té době to klidně někdy dopadlo i takhle.