Ztracený dopis

Rakousko 1938. Kristoff je mladý učeň židovského mistra, rytce známek. Když během Křišťálové noci jeho učitel zmizí, je Kristoff nucen vytvářet známky pro Němce a současně spolu s milovanou Elenou, temperamentní dcerou svého učitele, a rakouským hnutím odporu rozesílá tajné zprávy a padělá dokumenty. V brutálním válečném chaosu Kristoff musí najít cestu, jak zachránit svou lásku i sebe. Los Angeles, 1989. Katie Nelsonová se rozvádí a dělá si pořádek v domě i v životě. Přitom narazí na sbírku známek svého otce, který trpí Alzheimerovou nemocí a nedávno se musel přestěhovat do domova pro seniory. Katie se rozhodne nechat sbírku ocenit; Benjamin, znalec, kterému ji předloží, v ní najde neobvyklou rakouskou známku z období II. světové války, nalepenou na neotevřeném dopise. Katie a Benjamin se spolu pustí do pátrání po adresátce, při němž odkryjí příběh vášně a tragédií, sahající napříč historickými érami i kontinenty. Romantický, dojemný a poutavý román Ztracený dopis je příběhem lásky, která neumírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360984/ztraceny-dopis-CuH-360984.jpg 4.623
Originální název:

The Lost Letter (2017)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
Urbana
05. března

Krásná obálka, moc pěkně napsaný příběh, líbil se mně moc...

krtecek_1
03. března

Námět sám o sobě dobrý.. Ale styl vyprávění, to bylo něco.. Jednoduchá čeština, divné obraty, odbíhání od děje. Nezaujalo.

Ditules
17. února

Skvělý příběh, který Vás nenechá ani na minutu odložit knihu z ruky.

adriane9
10. února

Krásný příběh o strašné době s velkým kusem umění, které miluju. Přečetla jsem na dva zátahy a doporučuji.

blazkoma
03. února

Příběh ve dvou časových liniích, které do sebe perfektně zapadají. A milé překvapení pro někoho, kdo někdy našel zalíbení ve sbírání známek. I když Ztracený dopis může vypadat jen jako další z mnoha románů, co si hraje s tématem druhé světové války, rozhodně stojí za přečtení.

iveetka
09. ledna

Velmi čtivě napsaná kniha. Příběh se mi neskutečně líbil i přestože "romány" nejsou mým oblíbeným žánrem. Určitě doporučuji přečíst.

Barbucha12
31.12.2017

Nadherne cteni a smutny pribeh. Urcite doporucuji

Hanisek
16.12.2017

Když jsem knížku objevila říkala jsme si, že to bude přiběh, který zopakuje něco, co už tu bylo mnohokrat před tím. Záhada nalezeneho dopisu 50 let stareho, láska za dob valky a tajemstvi, co čekalo 50 let na objeveni. V podstatě to tak bylo, ale tak neuvěřiteně propojeny a užasně napsaný přiběh jsem nečekala. Ani to že posledních 30 stran jsem snad ani nedychala a utírala si slzy (dojetí či nespravedliveho osudu). Za mě kniha roku.