Bubny podzimu

Začalo to ve Skotsku, u prastarého kamenného kruhu. Uprostřed něj je vchod, který může otevřít jen několik vyvolených, a vede do minulosti – nebo do hrobu. Claire jím už dvakrát prošla a přežila. Její první výlet ji přivedl do náruče Jamieho Frasera, Skota ze šestnáctého století, jehož láska k ní se stala legendou. Příběh o vášni, který skončil návratem do současnosti, aby mohla porodit jeho dítě. Její druhá cesta, o dvě desetiletí později, je znovu spojila v Americe. Ale Claire tu musela někoho zanechat, jejich dceru Briannu... A Brianna právě cosi zjistila, a to ji přivádí ke kamennému kruhu a skoku do neznáma. Při hledání matky a otce, se kterými se nikdy nesetkala, riskuje vlastní budoucnost, aby se pokusila změnit historii... a zachránit je. Ale jak se Brianna vrhá do neznáma, možná se setká s někým osudovým anebo zůstane na místě, kam patří její srdce i duše. Poznámka: Vyšlo ve dvou verzích obálky, hnědá a filmová zelená....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351986/big_bubny-podzimu-Vk1-351986.jpg 4.4528

Cizinka / Outlander 4.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Omega

Drums of Autumn, 1996

Kniha Bubny podzimu

Alisa1980

Miluju příběh Claire a Jamiho, takže mám přečteny všechny knížky. Prvnímu dílu se nic nevyrovná, další už se táhnou, jsou dějové linky zajímavější, některé méně, ovšem jako celek mají pro mne smysl.

hanka9238

(+ SPOILER) Opět nádherné, napínavé od začátku až do konce. Čím silnější kniha, tím se víc radují, že mi vydrží dýl a stejně mám za pár dní hotovo, i přesto, že má přes tisíc stran.
Nemohla jsem přestat číst, dějová linka Roger a Brianna mi nedala spát. Luxusní knížka a hned dnes se chystám na další díl. Jak tu hodně lidí píše, že už mají dost Jamieho i Claire a musí si přečíst něco jiného, tak to opravdu není můj případ a vím, že dokud nedočtu celou sérii, jiné knihy nemají šanci.

Damonka12
10.04.2021

Já na tuto sérii nedám dopustit, dokonalé. Miluji všechny postavy, námět i příběh.

SynD
04.03.2021

raně osadnické

(a místy sadistické)

VladimíraP
21.02.2021

Pěkně napínavé, opět zdlouhavé ale poutavé čtení.

Kniholenka9
07.02.2021

Opět krása, bavila jsem se od první do poslední stránky. Nové prostředí a postavy dodaly knize na zajímavosti. Líbilo se mi, jak vše do sebe krásně zapadá. Takhle nádherně propracovaný příběh, a tím myslím všechny čtyři díly, jsem zatím nečetla.

bergle
02.01.2021

Bubny podzimu kniha o 1168 stranách a prvních 650 stran trápení kde se vůbec nic neděje a děj se hrozně táhne. Vše důležité by se dalo shrnout do 10 stran. Pak už děj nabírá na obrátkách a dějová linie Brianny a Rogera je super, má spád a napětí. No určitě teď nesáhnu po dalším dílu série. Raději si přečtu kniho o méně stranách za to s více akcemi, napětím a spádem..

Kulturnice
21.11.2020

(+ SPOILER) Já si tenhle přesun děje do Ameriky náramně užila. Ústřední dvojice už dozrála k víceméně vyváženému partnerství a začínají se usazovat, budovat a zvykat si na rodinný život. Začátky osidlování pospané v knize mne nesmírně bavily, a popisy panenské přírody ve mne vzbuzovaly touhu se také přesídlit do nějaké "cabin" v lesích. Linie Briany a Rogera mne už bavila méně, ale to i v seriálu. Celý díl působí celkově poklidněji, i když rodinná i jiná dramata nechybí. V knize jsou některé okolnosti lépe vysvětleny, např. co se stalo s indiány sousedícími s Fraserovým hřebenem. Pěkně to do sebe zapadá, rodina i Jamieho "království" se utěšitelně rozrůstá. Nechybí humor, což kvituji. Drobné detaily popisující láskyplnost mezi C+J jsou třešničkou na dortu. Potěšila zmínka o Moravenech ze Salemu. Těším se na pokračování této ságy. Je to popsáno tak podrobně, jako bych na "Hřebenu" bydlela s nimi, někomu nemusí vyhovovat, mne to baví.