Vykoupení

Vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370922/bmid_vykoupeni-jab-370922.jpg 5 247 86

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu. Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému…... celý text

Timkim
13.03.2024 5 z 5

Tomuto dílu nemohu absolutně nic vytknout. Neustále mě to nutilo poslouchat dal a dál. A popravdě, koncem jsem byl trochu překvapen. Ale jak víme, inspirace se většinou zakládá na opravdových případech. Za mě dnes super. Nechám si rezervu, ale 95% s čistým svědomím.

daja51
20.02.2024 5 z 5

V pořadí již 15. kniha od tohoto autora - přečtu jednu a hned se pouštím do další - asi jsem na MG závislá - určitě snejsem sama - tahle khiha byla opět skvělá - doporučuji - ty komentáře ostatních vypovídají všechno.

hnusák
31.10.2023 5 z 5

Knihy od tohoto autora mám v oblibě, páč si na nic nehraje a vše je tak realistické a ještě k tomu zasazeno do našich luhů a hájů , absence potoků krve jen přispívá k pohodovému čtení. Detektiv Miko, ač není dokonalý, se jeví jako sympatický chlapík.

zbuy
26.07.2023 5 z 5

Přesně takhle si představuji realistickou, napínavou krimi z českého prostředí. Parádní čtení.

hanzmb
01.06.2023 5 z 5

Tak tohle bylo zatím to nejlepší, co jsem od autora četl. A ani k tomu nepotřeboval policejní aparát. Spíš mu překážel. Tahle pozice soukromého vyšetřovatele se stylem jako vrací na začátek série, ale na podstatně vyšší úrovni. Navíc to závěrečné řešení nemá chybu a je vidět, že ani policajtům oko za oko není cizí. A právní systém ať si trhne.

Disease
08.03.2023 3 z 5

Někde mezi 3-4*. Westernové schéma včetně finále se povedlo, ale do poloviny to bylo hodně pomalé.

4xbabča
26.02.2023 5 z 5

Další případ Mika Syrového, tentokrát z jeho rodné vesnice, kde začne šetřit případ podezřelého úmrtí a děj příběhu řeší spoustu podezřelých otázek. Případ je opět napínavý od počátku až do samého závěru a i Miko je i v ohrožení života.

Dandy1
16.02.2023 3 z 5

Tohle bylo slabší než jiné Goffovy knihy.

Makůvka
14.01.2023 5 z 5

Opět čtivá, napínavá česká detektiva, se sympaťákem Mikem, který si měl užívat dovolenou ve své rodné vísce, ale jelikož je zvídavý a tělem i duší policajt, tak se začal zajímat o zdánlivou nehodu svého kamaráda z dětství.
Jelikož jsem nečetla předešlý díl, tak jsem byla překvapená, jaká změna se udála v Mikulášově osbonim životě, ale autor to okrajově vysvětlí.
Tento díl byl pro mě hodně napínavý, s dobře promyšleným dějem a špetkou toho Mikyho humoru.

Swissman
10.12.2022 5 z 5

Další kniha s Mikem logicky nemohla pokračovat ve veselých barvách a tónech.
Příběh je zajímavý, tempo vyprávění čtivé, konec se mi líbil. A těšil jsem se na další díl.

Nuttelka
09.11.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Další moc povedený díl s Mikem. Vždy se k němu ráda vracím a Martin Preiss mě v tom jen utvrzuje. Libor Hruška je třešničkou na dortu. Opravdu sázka na jistotu. Jsem ráda, že jsem této sérii dala šanci v audio podobě, má to tu správnou šťávu :-)

jaroiva
03.11.2022 4 z 5

Tento díl se mi už zase líbil víc než předešlý, tak dobrý. Ráda budu pokračovat dál.
Případ mi připomněl jiný skutečný případ, tak jsem pořád čekala, kdy se to odhalí tak, jak to znám... a ono nic, asi jen inspirace.

jprst
15.10.2022 5 z 5

Autorovi se daří udržet ve většině svých knih vysoké tempo, napětí, ale i humor, takže i tohle je další povedený příběh přímo lákající k přečtení na jeden zátah.

Johny_H.
24.08.2022 5 z 5

Nádherný díl stejně tak, jako předchozí nedá se od děje odtrhnout. Děj je plný nečekaných zvratů a konec nečekaný jen tak dál.

jan37
22.07.2022 5 z 5

Nejlepší díl. Zmaknutý za jeden den u moře. pěkné to odsejpá, dobrá zápletka a zajímavá změna prostředí (,mnohem lepší je vesnice než chile v předchozím díle). Jen tak dál!

Francoa
10.04.2022 4 z 5

Zase velmi čtivá kniha,Začátek trochu pomalejší, ale pak příběh nabral grády.Četlo se úplně samo.Konečné řešení mi zase neuspokojilo, proto jako většinou jedna hvězdička dolu.Přesto jsem si doopravdy početl.Jen si kladu otázku: to je na tom naše policie tak špatně, že nedokáže potrestat takového grázla?

Lmslaver
15.12.2021 5 z 5

Příběh se rozjíždí pomalu a nenápadně ve vesnické atmosféře, domácí pálená kořalka, porážka prasete, pohřeb… Miko Syrový se ale začne šťourat ve věcech, které mu nesedí na smrti starého kamaráda.
Od vydání prvního románu s Mikem, ušel autorsky Martin Goffa pořádný kus cesty. Dobře vystavěný případ, slušná porce napětí, promyšlená pointa. Takhle si představuji kvalitní českou kriminálku.

iveta3689
06.12.2021 4 z 5

Dobře napsané, uvěřitelné, hrdina není žádný superman. Příjemná detektivka.

lenkavildomcova
28.07.2021 3 z 5

No já nějak nevím. Nebylo to špatné, ale nějak dlouho jsem se v tom plácala na to, že je to celkem tenká kniha. Asi mi to zrovna nesedlo.

čef
29.05.2021 5 z 5

Miko narazil na dalšího šmejda, který ovládl celou jeho rodnou vesnici. No, nebyla to jenom jeho zlá vůle, ale i blbost dalších zúčastněných. Miko zase pátrá a pátrá, a chlastá a chlastá. Závěr mi připomněl jednu skutečnou kauzu ze zlatých devadesátek, ale to je určitě jenom náhoda. Kniha stojí za přečtení, o tom není určitě žádná pochybnost.