Sestry

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398124/sestry-FEj-398124.jpg 4.4180

Martin Servaz (5.)

Soeurs (2018)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Sestry

astra3
včera

Jako vždycky zamotaný od začátku do konce. Ještě pár dílů a Martin nebude mít žádnou hodnost. Co díl, to inspekce policie.

Evule81
předevčírem

Kniha přečtená raz dva. Opět byla čtivá a napínavá. Těším se na další díl.

happy-smile
předevčírem

Jako všechny ostatní knihy od Bernarda Miniera, i tato se čte sama. Navíc autor přidal nový aspekt, retrospektivu z jednoho z prvních Martinových vyšetřování. Takže tentokrát má příběh jiné schéma, což je určitě plusový bod. Na druhou stranu fanoušci Hirtmanna můžou být zklamaní, že se kniha netočí kolem něj. Každopádně i tak se určitě nudit nebudete. Těším se na další díly.

Atak
předevčírem

Poutavě napsané, sice čtenář celou dobu tuší kdo je pachatel, ale postupné odkrývání případu a konečné poznání bylo úžasné

Marcela4488

Napínavá a dobře čtivá kniha, stejně jako od stejného autora Tma nebo Mráz. Už se těším až si přečtu další Minierovu knihu Kruh ????

Didi15

Za mě docela fajn. První půlka mě bavila podstatně méně a tak ubírám jednu hvězdu, druhá půlka už byl můj dobrý a starý Martin:) Každopádně kvituji jako dobrý nápad spojit minulost se součastností. Ale ano, Minier píše čtivě:)

makke

Minier nezklamal, kniha je výborná. Lehce otočil kormidlo příběhu jiným směrem, ale myslím, že to celé sérii jen prospělo.

romca3001

Všechny díly s policistou Servazem zbožňuju a ani tenhle mě nezklamal. Velice se mi líbilo, že se děj vracel do policistovi minulosti :). A rozuzlení vražd jsem do poslední chvíle nečekala.

MonikaK

Bohužel jsem tuto knihu četla jako druhou od autora, tedy ne chronologicky a asi to byla velká chyba, protože mi ne a ne přirůst postava vyšetřovatel k srdci. Je to logické, neprožila jsem s ním postupně jeho velké životní zvraty a bohužel si ještě vyspoilerovala předchozí knihy. Takže (asi) poučena.
Ale k samotné knize. Jak již bylo psáno níže, spojení minulosti a přítomnosti je skvělý nápad a knihu ozvláštnil. Nejenže člověk lépe vnímal vývoj jednotlivých postav, ale také změny ve vyšetřovatelských postupech a vývoj společnosti celkově. Bohužel hlavní příběh byl trochu překombinovaný, což by mi úplně nevadilo, kdyby byly motivace jednotlivých členů více uvěřitelné. Velmi mě tedy mrzí, že v knize nebyl více vyobrazen pohled jedné z postav (viz ono záhadného úmrtí v domě), myslím, že by to knize dodalo na uvěřitelnosti. A závěrečná scéna? Upřímně, kdo to nečekal? Pokud se v předchozích knihách dělo to, co člověk čte v této knize o minulosti, je trochu divu, že Martin není víc obezřetný. Autorova snaha za každou cenu dělat z Martina trpitele mi ale vadila, myslím, že to bylo zbytečné a více by knize slušel jiný konec. A ještě jedna věc mi velmi vadila, ale to je asi můj osobní problém, ale nemám ráda, když autor přes hlavní postavu prezentuje přespříliš své názory a vytváří morální apel na čtenáře. Neustále lamentování nad dnešní dobou, dobou techniky, robotů a mobilů... Když jsem se zaměřila po dočtení na autora, už jsem ty dvě postavy (autor-Martin) nemohla oddělit, jak bych si přála. Znělo to trochu, jak když starší generace kritizuje současnou dobu před televizí.
Bohužel hlavní postavu příliš srovnávám s Harrym Holem, který je pro mě víc charismatický, inteligentní, přirozený ve svých názorech, a dokonce trpí tak nějak přirozeněji? Ale jinak mě velmi příjemně překvapilo, kolik maličkostí a vědomostí autor do knihy vložil. Je vidět, že má mnoho načteno (o hadech, vyšetřovatelských postupech, forenzní vědě, umění apod) a že již něco odžil, bohužel té kritiky na mě bylo přespříliš. Působil na mě Martin trochu jako morous. Velkou část děje jsem však netušila, kdo je vrah a knihu téměř do konce hltala plnými doušky. Posledních 30 stran pro mě sice byly zbytečné, překombinované a knize spíš uškodily, ale jinak jsem, si knihu užila.
Příště zkusím druhý díl a snad mi Martin nakonec k srdci přiroste...
P.S.: Nádherná obálka!

Costanzo

Hodnotím na výbornou! Spojit minulost a současnost byl za mě naprosto vynikající tah. Čtivé, svěží, dramatické. Jen škoda, že můj oblíbený psychopat Julian tam tentokráte chyběl, protože pak by to byla naprostá bomba.

hs777

Sice jsem si přála, aby se znovu objevil Julian, ale i bez něj se mi další díl hodně líbil. Nápad propojit první a současný případ Martina Servaze byl promyšlený, nenásilný, postupné rozkrývání a skládání kamínků do mozaiky mělo spád a ani chvilku jsem se nenudila. I já jsem zachytila v poslední kapitole náznak pokračování, takže se moc těším.

jana0378

Jsem ráda, že jsem autorovi dala ještě šanci, protože série šla podle mě hodně dolů. V tomto díle vstal Minier z mrtvých. Velmi akční, napínavé a na konci udička pro další díl. Hvězda dolů za nedotaženost (některých dějových linek, pohnutek některých hlavních postav, které byly shrnuty 1 větou, nedovysvětlených nejasností v detektivním příběhu, nad kterými se vyšetřovatel pozastavil, ale nechal je plavat) a za trochu překombinovaný konec, který by asi policista (byť citově angažovaný, ale s mozkem v hlavě) řešil trochu jinak, ale nakonec to nebyla taková katastrofa jako předchozí dva díly :-)

Lotka

První půlka skvělá, bezvadně se četla. Návrat do minulosti našeho komisaře - bravo! Ale konec byl pro mě zklamáním. Příliš krkolomné a našroubované.

zpevSusannah

Já tu sérii prostě a jednoduše žeru! Co žeru! Já ji potřebuju!!! Potřebuju další a další díl. Je to moje další "krimi-droga".
Sestry byly opět povedené. Pohled do roku 1993, kdy Servaz jako mladý kluk s dlouhým hárošem nejistě rozjíždí svou policejní kariéru, je skvělý a chvilkami i úsměvný, obzvláště když víme, jakým týpkem se náš hrdina Martin stal.
V této knize prostě nechybělo nic - uzel, který se neustále rozmotával a zase utahoval, čtivost, napětí, atraktivita motivu a svým způsobem i tajemno, které přinesly sestry oblečené v šatech k prvnímu svatému přijímání.
Nezbývá mi nic jiného, než začít netrpělivě vyhlížet další díl. Doufám, že nebudu čekat zase moc dlouho :-).

Kerberos

Zase dobré,ale předchozí díly se mi líbily víc.

Titas9001

Bez Juliana a výborné ! Minier je můj oblíbený autor a žádná kniha mě nezklamala, ale Tma a Sestry u mě vedou. Plný počet.

petra7942

Přečteno za dva dny...Minier opět nezklamal...už aby bylo další pokračování...

Sonik1974

Kniha se mi líbila. A zejména závěr. Vůbec mi nepřišel překombinovaný. Naopak skvělá pomsta. Hrdinku obdivuji.

Eliška82

Opět super????

BlackFun

Z předchozího dílu (Noc) jsem byla rozpačitá až otrávená, především z konce, který mi přišel neuvěřitelně přitažený za vlasy. Ale dala jsem Minierovi šanci a nový titul koupila. A jsem za to velmi ráda! Konec je opět trochu překombinovaný a nad rámec reality, ale příběh je velmi čtivý. Rozhodně doporučuji přečíst.

veronikau2374

Tak ta má zase spád! Noc mě trochu zklamala, ale tady se do toho Minier opět opřel. Skvělá kniha!

Vesina

Další super příběh policisty Martina Servaze, ale místy mi to přišlo zbytečně "natažené" .....

janastok

Minier se touto knihou opět vrátil mezi mé oblíbence. Celý díl jsem se bála, že padouch z předchozích dílů vstane z mrtvých, zaplaťpánbůh se tak nestalo. Návrat ke klasické detektivce, příběh napínavý, velmi čtivý, jen konec trochu překombinovaný.

kahuda01

Jo! Tak to jsem si užil! Minier prostě umí, druhá polovina se mi zdála malinko slabší, ale celkově super.

rozalupe

Zase výborné.... jeden z nejlepších dílů

HenryMorgan

Říkal jsem si, jestli nerozpracoval nějakou delší povídku, kterou měl v šuplíku, ale i kdyby...fungovalo to. Jen ten konec mi přišel zbytečně překombinovanej

perpe2a

Můj oblíbený autor a skvělá série. Bohužel tento poslední díl nedosahuje kvality předchozích dílů. Ano, čte se dobře, je tam napětí, dobrý styl psaní, ale...zatímco předešlé knihy mě chytly a držely v napětí od začátku až do konce, tady se to nestalo. Spíš bych to zhodnotila jako dobrou detektivku, než jako thriller. I tak stojí za přečtení.

veronika5179

SPOILER!!
První polovina knihy byla skvělá - nápad, hrdinky, vytříbený vypravěčský styl, ale potom se to přehouplo do troufám si napsat průměrnější detektivky, jakých jsou mraky. Autor zbytečnými oklikami naháněl stránky, zajímavé zápletky a motivy byly vysvětleny nesmyslně a ten konec s uneseným dítětem :) Takových klišé jsme už četli až až. Překvapilo mne to, protože autor na rozdíl od jiných spisovatelů podobného žánru užívá zajímavý a vysoký vypravěčský styl. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby příběh vyprávěla jedna ze sester nebo klidně obě.

nevřelka

Minier je momentálně asi můj nejoblíbenější spisovatel. Tahle kniha se četla velice dobře, zápletka se mi líbila, i když mnoho věcí z ní mi nedávalo smysl a ruku na srdce, pochybuji, že by se situace, která se v příběhu odehrála, někdy stala v reálném životě, a to mám hodně bujnou fantazii. Každopádně i tak se mi knížka moc líbila.

PetK

Kolem třetího dílu jsem měla strach, že skvělá série bude mít sestupnou tendenci, podobně jako třeba Mayovy Čínské thrillery. Naštěstí to vypadá, že tohle nebude ten případ. Už čtvrtý díl se mi dost líbil a pátý to jen potvrdil.
Pohled do minulosti tady nepůsobí jako "už nevím, co bych psal", ale Minier našel přirozený způsob, jak to udělat. První část knihy je u "série Servaz" nezvykle označená názvy kapitol, což na mě působilo pozitivně. Velmi sympatické čtení, jen mě mrzí, že budu zase muset čekat na další příběh poměrně dlouho - jak už to u sérií bývá. :-)

francouzská literatura napětí

Bernard Minier