Sestry

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/big_sestry-FEj-398124.jpg 4.31097

Martin Servaz 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs, 2018

Kniha Sestry

Čmeláček

Výborný thriller, dobře napsaný. Naštěstí mám bráchu a ne sestry :))).

Hany.Honey

Výborný! Je možné zabít dvakrát jednu a tu samou ženu? Je. A to je na tom nejdrsnější!

Denisa232623

Musím říct, že nemám ráda překombinovanost a nepravděpodobné děje i závěry, ale u Miniera mi to vůbec nevadí. Série s Martinem je velmi čtivá a napínavá. Tentokrát jsme měli možnost nahlédnout do počátků kariéry Servaze a také trochu do hlubší minulosti. Za mě velmi povedený díl a netrpělivě vyhlížím nějaké rozuzlení s Julianem Hirtmannem tak doufám, že o to nebudeme ochuzeni

tabaluga

Příběh měl spád, napětí, prostě vse, co si od detektivky slibuji. Příběh dvou sester byl docela zamotaný, ale rozuzlení celého příběhu mne velmi překvapilo. Zvláštní porovnání, jakou úspěšnost mohla mít policie v roce 1993 a jakou v současnosti vzhledem k používaným metodám. No prostě pokrok nezastavíš... Pořád ještě nevím co je s Marianne, tak doufam, že spisovatel na ni v tom vymýšlení nových zápletek a příběhů nezapomněl a nakrmí zvědavost oddaného čtenáře:-) Ne nebojte, Rémy Mandela nejsem:-D

Arlienen

Páni, tak takhle kniha je naprostá pecka! Pro mě zatím nejlepší díl z celé série. Líbilo se mi, jak byly dvě časové linie. Každou stránkou stoupalo napětí a má zvědavost. Musela jsem číst dál. Bohužel jsem zrovna při této knize neměla moc času. Tím se ten zážitek protáhl a jsem tomu ráda, mohla jsem si knihu více vychutnat.
Už se těším, až budu mít v ruce další díl s Martinem!

Mudry

Za mě rozhodně nejlepší díl série.

Mája777

Tenhle díl se mi asi zatím líbil nejvíc. Možná proto, že si Martin oddechl od neustálého stínu Juliana. Prožíval svůj vlastní příběh, bez neustálé neuchopitelné hrozby.
A k příběhu samotnému. Pachatele jsem odhadla hned, ale autor mě párkrát svedl na zcestí. A téma dvou sester bylo perfektní. Určitě doporučuji.
(12. 3. 22 - 6 231 - 14)

mysce

Autor vytvořil sympatického kriminalistu Martina Servaze, postavu, která by s námi klidně mohla sedět u stolu. Je to uzavřený člověk, děsí se výšek a neustále zapomíná zbraň v autě. :) Těší mě, že kolem sebe hází latinské citáty a má rád Mahlerovu hudbu. Svým způsobem je až abnormálně normální. A takového detektiva musíte mít rádi, tedy alespoň já mám.
Příběh Sestry z počátku Servazovy kariéry přesahuje o čtvrt století později do vyšetřování jiného případu. Na stránkách se odehrává souboj velice mazaných mozků. Je také zajímavé sledovat, jak se za tu dobu posunuly policejní metody v technické rovině i ve způsobu výslechů.
Sestry jsou velice dobře propracovaný román, odehrávající se ve dvou časových rovinách, napínavý a temný se zajímavými, nečekanými zvraty.
Za mě skvěle popsané spletité příběhy lidských duší. Dávám plný počet hvězd!