Sestry

kniha od:

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4.3 1284

Martin Servaz série

< 5. díl >

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Soeurs , 2018


více info...

Komentáře (337)

Komentáře 337 Recenze 9

Filomena1961
Filomena1961
24.11.2023 5 z 5

Kniha navazuje na předchozí Minierovy díly, s tím rozdílem, že v tomto díle autor vypustil sériového vraha Hirtmana. Příběh měl spád, byl napínavý, čtivý s orginální zápletkou a nečekaným rozuzlením. Těm, kdo mají rádi detektivky určitě doporučuji.

hanzmb
hanzmb
23.11.2023 5 z 5

Nejprve jsem si myslel, že autor, jak bývá častým zvykem, se vrátil na úplný počátek Martinovy kariery. Ale je to jen taková chuťovka a brzy jste zpátky v plynulé návaznosti na minulé díly. Jak je standardní v této sérii, vydržíte číst jedním dechem až po závěrečné finále. A to se to tentokrát vše obešlo bez Hirtmana i Mahlera. Jen nevím, jakou hodnost, pokud nějakou, bude mít Martin v příštím dílu.


Marika Vanova
Marika Vanova
19.11.2023 1 z 5

Poslouchala jsem jako audio a jsem zklamaná. Z této knihy bych mohla nabít dojmu, že snad všichni Francouzi jsou úchylní. Většinou mi přijde, že série mívají vzestupnou tendenci čtivosti, zde prožívám opak. Minulý díl Noc jsem taky trpěla, ale ještě to šlo, souhlasím s komentářem od faba. Nevím, jestli budu pokračovat dál.

faba
faba
28.10.2023 1 z 5

Audiokniha. Čte Jiří Schwarz.
První zádrhel (ne ten ze Čtyřlístku). První čtyři díly četl Jiří Žák a velmi, dle mého, se jeho přednes ke knihám o Servazovi hodil. Teď mi dlouuuuho trvalo, než jsem si na četbu zvykl. Proč to změnili? Že by se Žákovi knihy přestali líbit? Tak jako mě?

Kdysi jsem půjčoval své tchyni knihy v knihovně, a když jsem půjčil něco divného, tak říkala: Už mi nepůjčuj takové fantasmagorie!

Vzpomněl jsem si na to, když jsem poslouchal tuto knihu. Byla to fantasmagorie na entou. Strašně dlouho jsem ji poslouchal a po pravdě jsem se na ni vůbec netěšil. Martin Servaz se chová, čím dál tím víc, jako blbec. Omlouvám se všem obdivovatelům, ale nemůžu si pomoci.
Některé části jsem vůbec nepochopil proč tam byly. Návštěva bývalého kolegy a jejich ,,klanu". Proč to tam bylo? Jen kvůli pár informacím, které neměli s případem nic společného, a které si Servaz mohl zjistit ze spisů? A složitá honička v lese? No fantasmagorie...
Asi to byla poslední kniha od tohoto autora. Dvě hvězdy je až dost.
Edit: Změnil jsem to na jednu. Dvě dostala Noc, a s tou se to nedá srovnat.

Aleen
Aleen
15.10.2023 5 z 5

Audiokniha. Typický Minier, úplně tradičně má mou plnou pozornost, nejen díky několika výborným zvratům. Začátek, který trval tak do čtvrtiny knihy se mi moc líbil. Mladý Servaz byl zásadový a citlivý muž. Z důležitého tématu hadů mě trošku mrazilo, bála jsem se, co z toho bude... až bylo. Napínavé, čtivé, klasika detektivního žánru.
A stejně jsem někde za zády cítila geniálního manipulátora Hirtmana!

katerina3633
katerina3633
06.10.2023 4 z 5

Nějak jsem tento díl přeskočila a dřív přečetla knihy Údolí a Lov. A jen mi to potvrdilo, že Lov je za mě nejslabší ze série. Bohužel, ale ani Sesty se mě nějak více nedotkly. Děj odsýpá, ale nějak jsem už necítila to napětí, které bylo v prvních 3 dílech, ale konečné rozuzlení naprosto wau. U autora rozhodně zůstanu, stále tuto sérii považuju za jednu z mých oblíbených detektivních sérií. Servaz je moc sympatický vyšetřovatel (má sice svoje troubles a splíny, ale neutápí se v nich tolik jako jeho kolegové ze severu).

Toledo
Toledo
08.09.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem docela ráda, že se v tomto díle neobjevil Julian. Jinak to ale mělo všechno a opět hodnotím 5*. Tahle serie je super.
Konec přinesl docela šokující fakta, opravdu skvěle vymyšlené, to se musí nechat !

KlaraD851
KlaraD851
27.08.2023 5 z 5

Moje první "Servazovka" a rozhodně ne poslední. Temné, napínavé, nebezpečné. Pokud tento žánr rádi čtěte, určitě doporučuji.

Lu_Si
Lu_Si
01.07.2023 4 z 5

Moje první kniha od autora. Četla se dobře, vtáhla mě od začátku....SPOILER: Hvězda dolu za to, že v podstatě od půlky knihy je jasné, kdo je vrah, jelikož kolem nebyli jiní podezřelí.

HollyUndead
HollyUndead
26.06.2023 5 z 5

Pátý díl série s mým oblíbeným vyšetřovatelem, kterému říkám "Svéráz", opět nezklamal. Oproti předchozím knihám jsme byly ochuzeni na stránkách (jen 424), ovšem na obsahu nikoliv. Podobně jako předchozí díly jsem román hltal, dokud jsem nedočetl poslední stránku. Co víc k tomu dodat. Snad jen, že se ihned vrhnu na šestý díl, protože tahle série mě moc baví a zajímá!

tinka1974
tinka1974
27.05.2023 5 z 5

Za mě byl tohle zatím snad nejpovedenější díl. Úvod byl z minulosti a pak najednou skok do přítomnosti a už to jelo. Na konci mě čekalo velikánské překvapení. Pořád jsem sice čekala, kdy se objeví Hirtman a jak je do celé záležitosti zapojený, ale tentokrát nepřišel. I když vlastně skoro. Až úplně na konci se nám připomene. Také se rozvine vztah mezi Martinem a Gustavem, ze kterého už se stává super chlapeček. A Martin snad konečně pochopí i pohnutky svého otce, které vedly k jeho smrti. Určitě doporučuji, i jako čtená verze měl příběh spád a dobře se poslouchal

Calibra
Calibra
15.04.2023 4 z 5

9/23 Část knihy která popisuje rok 1993 a mladého Servaze byla moc fajn a říkala jsem si, proč jsem se čtením dalšího dílu tak dlouho čekala. V druhé polovině už to byla taková klasika a závěr se mi moc nelíbil.

Hrabalka007
Hrabalka007
07.04.2023 5 z 5

Výborná kniha. Zatím to nejlepší, co jsem od něj četla.

Fondis
Fondis
06.04.2023 4 z 5

Výborný čtení. Tento díl mne taky bavil.

Ira13
Ira13
30.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Tedy musim napsat, že v tomto díle série se toho dělo hodně. Moc se mi líbilo, že nás kniha zavedla na samý počátek kariéry Martina. V polovině knihy se přesuneme o 25let do současnosti, kde už ho vic známe a navic je trochu lidštější.Možná i proto, jak má blízko k Gustavovi.
Celou knihu jsem byla v napětí, kdy vystrčí růžky Julian..

Rihatama
Rihatama
26.03.2023 4 z 5

"Dvě zavražděné holky v lese, to bylo nepochopitelné." Už při čtení Noci, předchozí části série, jsem nabyla dojmu, že se Minier vyčerpal. Ale napsat např. něco jako, že je "nepochopitelné" najít dvě zavražděné holky v lese, to chce buď absolutní nedostatek imaginace nebo velkou míru naivismu. Tento částečný prequel se Minierovi zas tak moc nepovedl, když při popisu vůbec prvního případu z Martina Servaze, ale i dalších policistů, udělal naprostou policajtskou naivku. Rok 1993 sice mohl stát za nesporně větší policejní zvůlí a agresivitou, ale snad ne pitomostí. Francouzská posedlost erotikou se nicméně od roku 1993 nezměnila :-). Mráz byl holt jenom jeden. Ve zbytku příběhu si už nicméně Minier udržel svůj obvyklý standard a v závěru mě dokonce překvapil. Nemyslím úplném závěru, kdy využil starého známého vzorce zanícený fanoušek vs. idol, ale samotné odhalení vražd odehrávajících se podle knižních předloh. Taky jsem ocenila zápletku s jedovatými hady. Ani ta sice není nová nebo neotřelá, ale hadi mají můj respekt a mám je ráda. Teda pokud s nimi nejsem v jednom teráriu.

chrudas
chrudas
12.03.2023 5 z 5

Opět Martin Servaz a jeho tým nezklamali. Zápletka dobrá, četlo se samo. Jen kdyby to skončilo o cca dvě kapitoly dříve. Přišlo mi to už zbytečné, epilog to trochu zachránil.

terimila
terimila
13.01.2023 2 z 5

Tohle bylo fakt divný. Nějak mě to pořád ne a ne vtáhnout. Linka z roku 1993 byla jaksi odosobnělá, stručná, obětí vraždy mi nějak vůbec nebylo líto, přišly mi divné a že svému osudu vlastně šly naproti... a nějak jsem nepochopila ty šaty k přijímání. Spousta motivů jako by tentokrát neměla logiku.
Linka ze současnosti byla snad ještě divnější. Motivace vraha/vrahů nejasná, propojení dalších postav nevěrohodné, jejich jednání nedávalo smysl. A ten závěr... achjo. Vyumělkovaný, přehnaný... Teda, on Minier obecně rád některý věci přehání a dovádí do krajnosti. Ale většinou mu člověk na tu hru může přistoupit a užívá si to. Tady to nejde. Bída, bída.
Vychází mi tady z toho dvě možnosti: buď je to tak nepoutavě a divně psáno, že jsem nedokázala vnímat souvislosti (odfláknutá forma zabila obsah), anebo jsou postavy tak pitomě prokreslené, že člověk nedokáže pochopit jejich motivace a jednání (obsah je odfláknutej). Tak či tak, za mě dobrá knížka takhle fakt nevypadá.
Když to srovnám třeba s Kruhem, nebo třeba i s Údolím, ať zůstanu u těch novějších věcí, tak by jeden nevěřil, že to stále je jedna série jednoho autora. Dlouho jsem dumala, jestli dám hvězdy dvě nebo tři, ale když si vezmu, jak těžce mě to nebavilo... tak se nedá svítit. Snad příští setkání se Servazem bude lepší.

Miška74
Miška74
06.01.2023 4 z 5

V této knize se vrátíme i do začátků Martina Servazem, což se mi celkem líbilo. Děj je velmi zajímavý, ale zápletka mi přišla celkem nereálná. I tak se mi knížka četla moc dobře a i mě bavila. Už se těším na další díl.

TomHr
TomHr
22.12.2022 2 z 5

Tahle kniha začíná tak dobře! Mladý Servaz, poměry na kriminálce, zajímavý případ, vypadá to na povedený detektivní příběh bez superhrdinů, kosmických programů a transplantací jater. Záhy se děj přenese do současnosti, je čím dál méně uvěřitelný a končí Servazovou smrtí mozku, protože jinak si závěr neumím vysvětlit. A jako by nestačilo, že je druhá polovina knihy takový blábol, ještě do ní autor vetknul filozofické úvahy a své enviromentální názory, tedy nudu a klišé. Vyzkoušel jsem tento díl detektivní série s tím, že se třeba autorovi podařilo posunout Servaze do realističtější a „civilnější“ polohy. Nepodařilo. A už to zkoušet nebudu.

Bakana
Bakana
09.12.2022 4 z 5

Na detektivku velice dobré. Žádné brutální popisy vražd - to mi vyhovuje. Martin trochu pruďas (on byl takový vždycky?) a konec jako obvykle u detektivek trochu přitažený za vlasy, ale jinak dobré. Líbila se mi ta restrospektiva s mladým Martinem, i když ta popisovaná policejní brutalita mi přišla jako zbytečné klišé.

Lka
Lka
07.12.2022 5 z 5

Audiokniha :
Opět další skvělý díl ze série Martina Servaze.

Siwan
Siwan
31.10.2022 5 z 5

Velmi překvapivě se mi tento díl líbil nejvíc....respektive nečekala jsem, že mě to bude tak bavit, když už se zde vůbec nerozebírá motiv s Hirtmanem. Samotnou mě překvapilo, že to bylo právě naopak. Perfektní od začátku do konce. A tentokrát mě bavil i konec a rozuzlení i když se v něm s Minierem většinou neshodnu. Takže navnazení na další díl proběhlo na výbornou a jdu na to. :)

malen
malen
26.10.2022 5 z 5

Já jsem byla spokojená, napínavé i dobře vykreslené postavy, četlo se jedním dechem.

david5746
david5746
25.10.2022 1 z 5

Jak jsem předchozí díl chválil, jak se zvyšuje čtivost a že je Minier lepší a lepší, tak Sestry se děsně nepovedly a dočíst to bylo pro mě fakt utrpení. Rozvleklý děj, který je překombinovaný na kvadrát. Kdyby to byl jen případ z minulosti s tím, že se dozvíme, jak se stal Servaz tím super dokonalým detektivem, tak by to asi mohlo být docela fajn. Ale tady se prvně vleče linka z minulosti, pak se vleče linka z přítomnosti, do toho ještě čistě meditační kapitoly. A celé se to hodně moc pomaloučku plazí k finále, které je fakt už padlé na palici. Všemu dává korunu celoživotní vypočítavost Ambre a chování Servaze v úplném finále, tady už soudný čtenář pochybuje, proč takovej blábol vlastně čte.

Hodnotím hrozně přísně, ale tady se prostě sečetla hromada dějových pitomostí a děsivá uspávací nuda. Nad dalším dílem budu teda hodně váhat.

postrach
postrach
05.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Ty vrazdy manipulace pomsta pomateny fanousek....Povedeny komplikovany pribeh.

beata-betsy2310
beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Bernard Minier je môj obľúbený autor, vždy nedočkavo čakám na ďalšiu jeho knihu. Tak som sa tento víkend znovu vrátila k jeho tvorbe (tento krát som siahla po knihe v ktorej sa Martin Servaz nenaháňa za Julianom Hirtmannom a teda sa dá čítať i samostatne) a opäť som sa "nechala vlákať do pasce autorových myšlienok a obrazov, ako do pavučiny, hoci pavúk zostal neviditeľný" a s pocitom nervozity a strachu som znovu prežívala dej. Dej je napínavý, temný i keď občas pritiahnutý za vlasy (ale veď čítame fikciu) s prekvapením v závere... Veď prečítajte, určite stojí za to.

daja51
daja51
20.08.2022 5 z 5

Tak tímto příběhem se autor opět vrací do dobré formy /předcházející kniha Noc byla pro mě tak trošku zklamáním/- celý příběh je pěkně propracovný, plný napětí až do samého konce- doporučuji.

martousek
martousek
18.08.2022 5 z 5

Některé případy jsou až neuvěřitelně promyšlené, ale vždy perfektně vtáhnou do děje. Minier patří mezi moje oblíbené autory. Doporučuji.

Layyen
Layyen
16.07.2022 5 z 5

Výborné, promyšlené, první kniha tohoto autota kterou čtu :-) stálo to za to až do konce :-) závěr překvapil :-)

Štítky knihy

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Autorovy další knížky

Bernard Minier
francouzská, 1960
2016  88%Tma
2015  85%Mráz
2015  87%Kruh
2017  80%Zkurvenej příběh
2019  85%Sestry

Kniha Sestry je v

Právě čtených25x
Přečtených1 937x
Čtenářské výzvě271x
Doporučených75x
Knihotéce553x
Chystám se číst462x
Chci si koupit102x
dalších seznamech12x