Noc

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364296/noc-bSt-364296.jpg 4668

Martin Servaz (4.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ (ČR)

Nuit (2017)

Kniha Noc

tereza8418
dnes

Už jsem po předchozích dílech neměla až tak velká očekávání, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. :)

adlenka

Tak jsem v rozpacích. Sázela jsem na jistotu a přišlo zklamání. Že první díly byly sem tam hotová bondovka, to už víme. Ale toto? Hned ten začátek, pak o tom pořád plkat... mnohé absurdní reakce - když je někde prázdný dům, šup do něj a sám či sama, jasné, že tam nebude signál, tak jako bonus radši nebrat zbraň...
Vnucené erotické scény - Miniere proč?!
A jako třešinka na dortu - sem tam ztraceno v překladu.
Např. “nedokonalá francouzština”. U Francouze. Asi tam měla být angličtina?

Např. “Ňadry se opírala o jediné bílé keramické umyvadlo. “ No uf, já se bála, že se bude opírat o to druhé - černé smaltované třeba? A proč jako vlastně ňadry o umyvadlo?

Např. “A pak se rukama opřela o dveře těsně pod otvorem s nápisem wc.” Tak teď jsem v té erotice úplně ztracená. Jaký otvor? Asi budu muset někdy omrknout záchodky ve Francii.

Ale i přesto, že je Servaz nesmrtelný a vlastně trochu nemožný polda, to byla celkem dobrá zápletka. A i ten konec ušel.

Rovaj

Moc se mi líbila... :)

Sudin

Rozhodně nejslabší díl série. Neuvěřitelné, překombinované, závěr taky nic moc ... hodně se mi líbila narážka na Ramba v komentářích :-)).

Hany.Honey

Neotřelá atmosféra, děj z Norska, atraktivitu přidává vyšetřování na ropné plošině. Ze začátku mi to trochu připomnělo Jo Nesba. Napínavé čtení až do konce a opět jsme se nedozvěděli, co ta Marianne. Kde teda je... A můžeme být rádi, že major opět přežil. A že toho teda přežil! Myslím, že i bez série se Servazem by mohl Minier psát další knihy, zdá se mi, že tento detektiv není až tak cool a oblíbený, jako např. Harry Hole. Ale možná se pletu. :-)

koki.veru

Opět povedená knížka od tohoto autora, akorát mi některé pasáže připadaly přitažené za vlasy a trochu neuvěřitelné, ale knížka se četla pěkně, a jdu se vrhnout na další díl :)

Iva B.

Mně se kniha líbila, pořád to ma svoji kvalitu, nicméně to má velké ALE!!! Ke to moc prekombinovane a neverohodne, nebudu tady spoilerovat, ale některé ty situace, to prostě ani náhodou.. Jinak samozřejmě čtivé, napínavé...

eliska8413
13. červenceodpad!

Zatím nejvíc nejhorší brak, co autor napsal. Taková slátanina snad ani není myšlena vážně. Lituji, že jsem to vůbec dočetla. Ke čtení jsem se nutila stejně jako kdysi k učení fyziky. Naprosto neuvěřitelně popsána zápletka, kdy Servaz v podstatě umře ne jednou ale rovnou dvakrát je tak úsměvná, že i oproti tomu Rambo VI je oskarový snímek. Mezilidské vztahy věřím víc argentinské telenovele než této pseudoknize. Tady nefunguje vůbec nic. Autor si je toho vědom a je nucen do příběhu začlenit erotické scény, což je vždy znamení, že už neví o čem by psal, tak aspoň zacílí na cílové čtenářky.
Již poněkolikáté se stalo, že primární zločin zůstal neobjasněn resp vůbec nebyl pro knihu důležitý, takže vlastně 100 stránek je naprosto zbytečná ztráta času. Ovšem tady je ztráta času celá série.

detektivky

Bernard Minier