Noc

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364296/big_noc-bSt-364296.jpg 4.11257

Kniha Noc

Lka
24. listopadu

Audiokniha :
Další skvělý díl ze série. Tentokrát se to točí kolem malého kluka Gustava. Bylo to opět napínavé. Mě se kniha líbila.

Benny215
18. listopadu

Hrozná slátanina autor patrně zkouší co čtenář vydrží, čím jsem byl ve čtení dal tím víc jsem se těšil až to skončí, chybělo jen přistání mimozemšťanů. Velké zklamání.

Siwan

Opět řemeslně perfektně odvedená práce. Nápad s Gustavem taky na jedničku, postava norské policajtky dobrá. Minier je prostě mistr prostředí a popisu, jeho schopnost popsat pocity i krajinu tak, že se člověk cítí vtažený je dokonalá. Linka s Gustavem je skvěle vymyšlená a dotažená dobře. Co mi nesedlo bylo konečné vyústění, ale v tom se s Minierem poslední dvě knihy rozcházím, takže mě to až tak nepřekvapilo. Nechci se o tom konci moc rozepisovat, abych někomu neubrala zážitek z knihy. Každopádně doufám, že se v dalším díle objasní poslední nevyjasněná záležitost.

Gugu

Čtvrtá kniha v pořadí a mě už to nějak nebavilo. Vlastně mi to přijde pořád na stejné brdo - Martin, který dělá nelogické kroky, jako policajt ví, že by neměl, ale udělá, Hirtmann, kterej je naprosto dokonalej, vše dělá bezchybně, takže si na něj vůbec nikdo nepřijde, stále podobné situace (vlezu někomu do baráku, majitel se samozřejmě za chvíli vrací, já se někam schovám a jak se teď dostanu ven, ale dostanu se ven, protože jsem hlavní hrdina...). Četlo se to dobře a rychle, vyprávěním to odsejpá, ale obsahem už to lehce nudí. Přemýšlím, jestli dám šanci dalšímu dílu, teď si dám chvíli pauzu.

rlupinek

Bohužel musím konstatovat, že vlastně nevím, o čem tato detektivka vlastně byla. Kdo byl pachatelem původní vraždy mladé ženy v kostele? V další části knihy se jednalo spíše o román z lékařského prostředí, kde se transplantují orgány. A konec? To už přece napsal kdysi dávno génius Jára Cimrman ve své hře Hodina pravdy a sepsal ve své filozofické tezi, že nevíme nic, ale zato to víme úplně přesně. Takže na mě tato kniha na mě působila jako splácanina všeho možného. A Hirtmann? Ten snad přežije všechno, ale už beze mě, už mě to nebaví...

Vlak7

Čtivé, přesto delší, překvapivý závěr.

postrach

Kniha je sice dlouhá,ale četla se dobře.Odhalení komplice a dopadení psychopata Hirtmanna se mi líbilo.

Mynny

Co to proboha bylo? První dvě třetiny neuvěřitelná nuda a v poslední třetině jsem při poslechu měl pocit, že mám horečku a zároveň mě příběh pořád vůbec nezajímal. Proč jsem to zvládl do konce? Je léto a nevychází moje oblíbené podcasty. :) Minierovi už jsem dal i 5* (Zkurvenej příběh), ale po tomhle si dám od jeho tvorby dlouhý oddech.