Tma

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/tma-z7q-292755.jpg 4.41375

Martin Servaz 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, XYZ (ČR)

N´éteins pas la lumière, 2014

Kniha Tma

knihomolka78

Zatím nejlepší díl série. Žárlivé ženské jsou fakt nebezpečné. To, co se dělo Christine bylo fakt příšerné, ta bezmoc, když o všechno přicházíte a nikdo Vám nevěří... Bylo mi jí strašně líto. Jsem ráda, že nakonec našla sílu se z těch "sraček" dostat, i když ne úplně se vším jsem souhlasila. Bylo trošku divné, odkud a jak mjr. Servaz vyšetřoval, asi by se mi zamlouvalo víc, kdyby se vrátil... Jinak oceňuji, že autor vynechal sériového vraha Hirtmanna, i když je jasné, že se ještě objeví (a já si samozřejmě přeju, aby ho Servaz dostal), ale když už se objeví, tak ať je to o něm a ne, jako v předešlém díle, kde se zmínil jen okrajově a zůstal po něm nevyřešený zmatek.

david5746

Tak konečně mám Tmu za sebou. Rozjezd teda již klasicky pozvolnější, buduje se napětí a situace kolem Christine. Pak to ale chytne mnohem větší spád a příběh chytá jeden zvrat za druhým a doslova letí ke konci.
Autor citlivě prakticky vynechal Hirtmanna a nechal čtenáře odpočinout, to rozhodně kvituju, ikdyž je jasné, že jeho linka ještě u konce rozhodně není.
Po delší době jsem byl spokojený, že mi vyšla nějaká šílená teorie, tady teda hned 2, to má hned člověk větší radost. Celkově rozhodně zatím nejlepší ze série.

martousek

Miniera v tuto chvíli řadím mezi své nejoblíbenější autory, ubírá mu pouze fakt, že knihy jsou až nesmyslně tlusté a tudíž nepraktické na převoz v kabelce, čtečce knih jsem ještě na chuť nepřišla????.

santa1212

Tak tohle byla pecka. Jedna z nejlepších detektivek poslední doby. Neuvěřitelně napínavé a skvele napsané.

ViolettaCh.

Tak tomu říkám excelentní detektivka! Masový vrah Hirtmann, uprchlý již v prvním díle (Mráz) série případů majora Servaze, je sice stále na svobodě a mihne se tu jen okrajově, ale případ řešený v tomto díle je skvěle vymyšlený, plný napětí od A do Z, a když už se čtenář domnívá, že ví, jak se věci mají, tak se ukáže, že je to ještě jinak. Strhující kniha, od níž se lze jen těžko odtrhnout. Za mě plný počet hvězd a vrhám se na (bohužel) poslední díl - Noc.

Anetiina

Zatím nejlepší díl této série. Občas se mi to zdálo až moc překombinované, což obvykle spíš nemusím, ale v tomto případě jsem se nechala strhnout.

TomTomis

Kniha se čte dobře, jen se u ní dobře člověk necítí. I když se mi to zdálo místy trochu mimo realitu, kniha vybízí k zamyšlení, jak málo stačí, aby se člověk zbláznil, když se nějaký psychopat rozhodně, že vám zničí život...

p.pavlina

Knihy od tohoto autora se mi celkově líbí a ráda si je přečtu. V této knize byl popsaný hodně zajímavý příběh, který mě nutil číst dál a dál, až jsem to přečetla během dvou dnů. Jen jednu hvězdičku v hodnocení ubírá fakt, že autor zbytečně detailně popisuje situaci a prostor, ve které se nachází postava a stejně tak tomu je s pocity postavy. Je sice hezké vědět, jak okolí vypadá, ale opravdu je nutné vědět, že na nebi jsou 1, 2, 3, ..... hvězdičky? :)

Bourneova totožnost
Bourneova totožnost