Tma

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292755/tma-z7q-292755.jpg 4.4935

Martin Servaz (3.)

N´éteins pas la lumière (2014)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, XYZ

Hustoles380

První polovina příběhu nemá chybu přečteno jedním dechem.Ale závěr by mohl být trochu lepší, na to, jaké to bylo psycho, těším se na další pokračování se Servantesem

Calinda

Ztotožňuji se s hodnocením ZuzaZam. Tma je v pořadí moje třetí knížka od tohoto autora a i když toto téma bylo z těch, co jsem zatím od něj četla, nejzajímavější a děj nejnapínavější, opět mi vadila neuvěřitelná překombinovanost, někdy naprosto nelogické jednání oběti i policistů a opravdu hodně béčkový konec. Jeho knihy se mi čtou sice dobře, některé pasáže jsou napsané výborně, ale pak je "pohřbí" jedna věta a stane se z toho tuctová četba. Časem dám asi i poslední díl, ale obávám se, že mé výtky budou stejné. Škoda, přitom by stačilo trochu ubrat, protože Minier psát umí.

ZuzaZam

Já nevím.. Miniera čtu víceméně jen z toho důvodu, že už jsem s ním začala a pořád čekám, že se něco zlomí.. ale nějak mi jeho styl prostě nesedí..

Milča66

Líbí se mi tento styl thrillerů. Velmi dobře se mi četl.

Dukatka

Vyborny!
Moc se mi libi jeho styl
psani.

Ivulik7

Napínavé čtení a splněné očekávání. I kdyz asi nejlepší byl první dil série. V této knize jsou některá místa zbytečné.

wlado

Výborný Minier. Popis dvoch dejových línií, ktoré sa ku koncu spoja je výborný, na čo som si u tohto spisovateľa zvykol.

nocnymotyl38

Niečo trochu iné ako prvé dve, nie je to tá klasika pátranie od indície k indícii, striedajú sa rôzne pohľady, detektíva, obete, vraha. Myslím, že sa mi tento spôsob páčil ešte viac. Zaujímavý námet, prostredie i spôsob. Odporúčam. :)

aneta.giraffe

Líbila se mi,hodně se mi líbila. Asi zatim nejnapínavější. Strašlivá ukázka toho,čeho jsou lide schopní si navzajem udělat. Brrrr...

Lavender756

Tak,jak mě první díl celkem bavil,dvojka už byla o něco horší a konalo se občasné vynechání odstavců o ničem,tak Tmu už můžete od strany 100 číst ob stránku. Nemohu upřít některé poměrně čtivé části,ale jinak mnoho textu pro nic. Nedočteno! NUDA

Nelly

První dva díly byly skvělé a tento je ještě překonává. Strhující, pohlcující, chytne vás tak, že nebudete dělat nic jiného než číst a číst a číst.

andrea4468

Kniha je naprosto perfektní! Od samého začátku mě vtáhla do děje a nešlo přestat číst. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další :)

niky0463

První dva díly se Servazem byly vynikající. Čas od času se však najde kniha, která jako by se vás něčím dotkla, až v morku kosti.. a to je pro mě tato. Úžasné, jak Minier umí přesně vykreslit pocity postav

jana3526

kniha ve mně probudila lásku k opeře :-) Napínavé od začátku do konce, hned jdu na další díl.

Alča I.

Jak jinak než plný počet hvězdiček. Zase perfektní čtení, spád, zápletka, napětí ….

BlackWidow

Tak třetí díl jsem dočetla a dost mě překvapil. Ze začátku jsem byla mírně na rozpacích,že Martina vyměnili za nějakou Christine,ale pak se to celé nějak rozjelo a bylo to super.Trochu mě mátlo vyšetřování,které probíhalo,neboť když už jsem si byla skoro jistá,kdo bude vrah,tak se vše změnilo a vyklubal se z toho úplně někdo jiný. Jen mě mrzelo,že Christine opravdu byla pozitivní,což si myslím,že si nezasloužila i když to nakonec dopadlo doře. Kniha byla plná napínavého děje a plná zvratů,až mě napadla otázka: A kde je Hirtmann?? Co se s ním stalo? No už teď se těším na NOC...:)

twiggynka

Ze začátku jsem se nemohla s knihou moc spřátelit.... přišlo mi ze přístup policie i kolegů v práci k Christine byl přehnaný až neuvěřitelný ... ale konečný dojem je pecka a kniha mi bude v hlavě ležet ještě dlouho... teď si dám nějakou oddechovku a pak se hned vrhnu na Noc...

Balci007

Velice zajímavé a mrazivé téma, jen se mi zdálo, že poslední čtvrtina byla v pomalejším tempu a trošku slabší. Za mě 80%

Lector

„Tmu“ jsem byl schopen doposlouchat (jako audioknihu) až napodruhé. Při prvním pokusu jsem se nedostal přes silný prolog - neměl jsem na to žaludek. A uvažoval, proč to musí mít tak brutální charakter od samého počátku.
Při druhém pokusu jsem to překonal a poslechl jsem si to celé. Ukázalo se, že scéna, která mne dostala hned v úvodu, je ojedinělá a dokonce ani nemá takovou váhu (více prozrazovat nechci).
Z trojice Minierových děl (poslouchám je popořadě) se mi toto líbilo asi nejvíce. Je nejméně krvavé, nejméně fantasmagorické a odehrává se v neobvyklém prostředí. Budu-li se držet autorova nápadu strukturovat kapitoly podle hudební terminologie, pak mohu uvést, že jako „bonus“ se dynamika konce příběhu odehrála v pianu až pianissimu, což je oproti dvěma předchozím knihám poměrně překvapivé.
Celkově se mi to docela zamlouvalo, zvláště pasáže z prostředí kosmonautiky mne bavily, a pokud jsem předchozí díly ohodnotil třemi a čtyřmi hvězdičkami, pak tomuto dílu musím dát pět. Znovu ale uvádím, že je to hodnocení v rámci poměrně úzkého kontextu. Nelze to srovnávat s pěti hvězdičkami třeba za Bílou velrybu…

Colletka

Kdyby celá kniha byla jako posledních pár stran, byla by úžasná. Momentálně si musím dát od Miniera pauzu .. na Noc nemám zatím chuť.

josska

Knížka mě bavila mín nez Mráz a Kruh,ale přečetla jsem ji a Martin je muj oblíbený vyšetřovatel a jsem zvědavá na Noc...

Morfyk

Tak trochu jsem čekal, že mě kniha pohltí jako předchozí dva díly, ale bohužel se to nestalo. Pořád sem si říkal, že je to trošku delší úvod, že to bude v pohodě, začne tě to bavit, ale to se dostavilo až asi po přečtení 70% knihy, což je opravdu pozdě. Nějak jsem postrádal ten drive předchozích dvou dílů, nebylo tam to co mně u Miniera předtím zkrátka drželo a nechtělo pustit. Každopádně mně TMA přijde, jakoby byla napsaná od jiného autora a rozhodně bych ji neoznačoval jako třetí pokračování. Přesto doporučuji přečtení - jako psychothriller perfektní, ale knihu nedoporučuji lidem, kteří mají temné myšlenky a kteří si prochází zrovna nějakou životní krizí. Tma vám to neulehčí, naopak přispěje k dalším pochybnostem a přitíží vám.

pepa4081

Nenechte se odradit mým hodnocením.
Já zkrátka nemám rád thrillery, a psychothrillery už vůbec. Bohužel jsem čekal detektivku. Kdyby měla kniha polovinu stran, dal bych jí šanci, ale 600 je pro mne velká ztráta času. Když se po 150ti stranách nic nedělo a všechny postavy mi byly nesympatické, knihu jsem nepřečtenou vrátil.
Pro mne velmi neuspokojivé.

zuzurana

Precteno za rychlejsi cas, nez prve dve knihy. Zaujimava. Napinava. Bavila ma. Martin bol zase uzasny. Tesim se na 4 diel

fruitbueno

Třetí díl série s Martinem Servazem jsem přečetla za jeden jediný den. Uznávám, že Servaze bylo docela málo, přesto mě Tma mimořádně bavila. Zápletka byla super, postavy zachycené naprosto bravurně a ten nadějně optimistický závěr, jakýsi dozvuk předchozího dílu, vybízí zavolat: Těším se na Noc!

konformita

Konečně to ono za pět hvězdiček. Krásně dokáže popsat hrůzu šílenství. Super, doporučuju.

jahlina

Další strhující čtení od tohoto autora. Do poslední chvíle jsem byla napjatá. Těším se na další.

Ladinek

První dvě knihy se Servazem nebyly vůbec zlé, takže jsem se natěšen vrhl na třetí pokračování abych mohl být celkem dost zklamán. Tři hvězdy dávám jen proto, že mám rád takové ty příběhy á la Hrabě Monte Christo, kde je hrdina seslán zcela na dno aby se nakonec tvrdě pomstil. Ovšem ten Servaz tady byl jaksi navíc. Jen se tak motal kolem a zásadě do děje zasahoval jen okrajově.

Enamorada

Opět skvělá kniha. Hlavním mottem paranoia a pronásledování. Julian Hirtmann se v tomto díle prakticky nevyskytuje. Propletení života obyčejné dívky a velkého světa vesmírného programu. Opět napínavé od začátku do konce a nepředvídatelná zápletka. Spoiler - jediné, co mě mrzelo, že se hrdinka skutečně nakazila HIV:) Avšak šťastný konec s mužem, který celou dobu vypadá jako padouch.

ly237

Prvních dvěstě stránek trochu jednotvárných, ale čte se to rychle. Kadžýmu se tam asi líbí něco jinýho, mě francouzské předměstí, že si to nebere servítky a nejde to uplně předvídat, takže super.

francouzská literatura manipulace napětí násilí

Bernard Minier

Bernard Minier