Tma

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292755/big_tma-z7q-292755.jpg 4.41770

Martin Servaz 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière, 2014

Kniha Tma

petunkav
22. listopadu

Hned po dočtení Kruhu jsem se pustila do dalšího dílu.
Jediné, co mi tedy "vadí" je to, že nevím víc o tom, co je s Marianne. Aspoň je tedy naděje, že žije.
Jinak zase super čtení.

Miška74
03. listopadu

Opět další kniha ze zatím povedené série. Příběh se čte jedna báseň a pěkně to uprasuje. Zápletka jako vždy velmi dobrá a závěr víc než zajímavý. Už se těším na další díl.

Lka
03. listopadu

Audiokniha :
Další skvělý díl ze série Martina Servaze. Ani chvilku jsem se nenudila, byla jsem stále v napětí. Konec byl sice trochu přitažený za vlasy, ale to mi vůbec nevadilo. Pro mě taky zatím nejlepší díl. Už se těším na další.

Siwan

(+ SPOILER) Moc se mi to líbilo, jako vždy nepřekonatelný popis prostředí a atmosféry. Dokonale vystižené zoufalství ze ztrácení kontroly nad svým životem. Přiznávám, že vyústění mě trochu zklamalo, možná jsem si to nějak představovala jinak...ale není to na škodu příběhu. Lehce za vlasy přitažené dokonalé vyřešení příběhu tomu ubírá na logičnosti i uvěřitelnosti (viz hrob), ale navnadění na další díl proběhlo opět na jedničku, takže se do něj pouštím.

jahoda444

Styl psaní byl trošku jiný a zaměřil se i na jinou postavu, než na Servaza...ale stálo to zato.
I když jsem si myslela, že vím kdo je "padouch", tak přišel zvrat a všechno bylo jinak.
Za mě zatím nejlepší díl a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalších.

tabaluga

To bylo tedy rozuzlení, už jsem si myslela, že vím a zase nic:-D kniha byla napínavá, po dlouhé době něco, co mne chytlo a od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Pan Minier mne zase dostal:-) i když o panu Servazovi to v tomto díle moc nebylo.

Šura

(+ SPOILER) Kniha se četla velmi dobře, ale nelíbilo se mi, jak zlo plodí zlo. Nevěřím, že by vyšetřovatel přimhouril oči nad stejným činem, který se předtím zuřivě snažil odhalit. A to s těmi dětmi a idilickou rodinkou v závěru bylo taky moc.

Gugu

Třetí kniha série a ačkoliv zase skvěle napsaná a čtivá, tak jsem v první půlce knihy byla trochu zklamaná určitými nelogickými kroky jedné z hlavních postav. Opravdový spád kniha nabrala, když na scénu v plné polní přišel Servaz. Závěr opět strhující, překvapivý, celkově jsem si knihu užila, neodložila, dokud jsem nedočetla. Určitě sáhnu po dalším díle.