Kruh

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/big_kruh-loI-264964.jpg 4.41908

Martin Servaz 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle, 2012

Kniha Kruh

Toledo

Závěr knihy moje hodnocení značně pozvedl, hltala jsem jak to dopadne a také to nechalo otevřeny konec.
Jinak během čtení jsem se trochu ztrácela v nekterych postavách, bylo jich tam na mě v jednu dobu moc. I dej se na začátku trochu táhl, takže jsem četla pomaleji než obvykle a říkala si, ze se do dalšího dílu asi nepustim, ale konec mě zas trochu zvyklal :)

mnohoknih

Uff, to zase bylo drama. Servaz je borec i blbec, asi jako každý člověk. S jakou euforií se vrhá do plnění svých nápadů, tak se stejnou silou ho to sráží na zem. Zápletka zapeklitá, vrah pro mě překvapivý.

Deia

Aj keď je táto časť veľmi hrubá, prečítala som ju rýchlo, takéto kriminálky sa mi čítajú naozaj dobre. Martin je celkom sympatická osoba, aj keď úprimne nechápem, ako sa mohol stať vyšetrovateľom, pretože aj keď má skvelé myslenie, tak mi príde, že mnohé iné predpoklady mu k tejto práci chýbajú. Samotný prípad je opäť zaujímavý, hlavne tá motanica s tým, či je vrahom syn jeho bývalej priateľky alebo nie. A ešte keď sa k tomu pridá ďalšie telo... Naozaj som bola veľmi zvedavá, ako to celé skončí a takéto rozuzlenie by ma asi nikdy nenapadlo. Takisto sa mi veľmi páčili kapitoly v ktorých vystupovala Martinova dcéra spolu s jej kamarátom, aj keď ich správanie sa mi občas zdalo dosť nerozvážne. A čo sa mi ešte páčilo, je prostredie, francúzske Pyreneje a k tomu neustále búrky (tie by som teraz tiež brala). Celkovo ma teda kniha bavila trošku viac ako prvá časť, aj keď rozhodne mohla byť kratšia a Martinov osobný život trošku viac zaujímavejší (tu ma ten jeho vzťah nejak nebral). Som zvedavá na ďalšiu časť, pretože to vyzerá tak, že istá linka bude ďalej pokračovať a hlavne som zvedavá ako sa Martin s tým popasuje, keďže jeho rozpoloženie na konci ma tiež celkom prekvapilo. Snáď sa k nej dostanem čoskoro .

Gugu

Skvělá kniha, skvělý příběh, i když ke konci mi to už přišlo příliš natahované, klidně by mohla být kniha o třetinu tenčí. Ale i tak jsem si to užila a neodtrhla se. Výborná krimi, napínavá, čtivá.

Čmeláček

Další setkání s Martinem Servazem mne uspokojilo. Výborné.

Ira13

Z Mrazu šel chlad, z Kruhu zase vedro a věčné bouřky. Kniha napínavá, občas trochu překombinovaná . Martin přežívá jen na kávě a cigárech, je zvláštní povahy a asi nesmrtelný. Poslední třetinu knihy jsem hltala. Rušilo mě akorát dost překlepů...

faba

Audiokniha. Čte Jiří Žák a opět jako v předešlé knize monotónně, ale k tomuto autorovi se to hodí :-).
Řekl bych, že je to srovnatelné s předešlým dílem. Někde je vata, ale když to člověk poslouchá, tak to moc nevnímá. Trochu autor dělá z Martina Servaze takového „nezodpovědného" a umíněného policajta (viz potápění), ale asi to tak muselo být kvůli dalšímu ději.
Samozřejmě linka s Julianem Hirtmannem byla šílená a možná trochu zbytečná, ale zase navnadí na čtení dalších dílů.
Myslím, že o mnoho lepší průměr oproti jiným thrillerům.

Jakira

Po Mrazu další povedená detektivka s Martinem Servazem. Minier je jeden z mála autorů, do kterých se teď, když nemám tolik času na čtení, pustím i přes větší rozsah stran. Oproti Mrazu, kde mi počet stran přišel adekvátní a tempo knížka neztrácela, mi Kruh přišel trochu zbytečně dlouhý. Ve druhé třetině kniha ztratila spád, přišlo mi, že se přešlapuje na místě, původní motiv (vyšetřování vraždy učitelky) jak kdyby úplně ustoupil do pozadí a někdo si na něj vzpomněl až na konci.
Celkový dojem je ale dobrý, pořád se jedná o nadpůměrnou detektivku, které jsem schopná odpustit i to, že Martinovi jen věčně běhá mráz po zádech a Minier by se možná měl občas kouknout na předpověď počasí, aby věděl, že nemusí pořád jen pršet a být bouřka :)