Kruh

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/264964/kruh-264964.jpg 4.41279

Martin Servaz (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ (ČR)

Le Cercle (2012)

Kniha Kruh

Ehwaz
včera

Přestože tento typ detektivky rozhodně není moje parketa, začala jsem číst ze zvědavosti. A dočetla! Což svědčí o mimořádně dobré a příjemné čtivosti bez ohledu na 630 stránek :-) Za dlouhých zimních večerů si od autora asi půjčím i něco dalšího...

boeink

efka.saf to napsala dokonale. Příběh se mi líbil, neměla jsem problém se začíst a pokaždé, když jsem vzala knihu do ruky, okamžitě jsem byla v obraze. Ale bylo to táááák rozvláčné, moc popisů, moc postav. Martin Servaz je sympaťák, takže mu dám v budoucnu asi ještě šanci.

Lindulinek

Skvělá detektivka. Těším se na další díl.

efka.saf

Ani bych nevěřila, že kniha, jíž dám 5*, u mě zároveň vyvolá tolik úsměvů a touhy rýpnout si snad do všeho. A důvod? No, asi za tím vším stojí Martin Servaz :). Už v prvním díle na mě působil jako dokonalý detektiv-loser, který byl v silném kontrastu vůči ostatním detektivům-Ironmanům, ale tady? Tady tyto mé dohady poměrně slušně potvrzoval.

SPOILER!

No uznejte sami, při jakémkoliv střetu Servaze s kýmkoliv, ať už třeba s vrahem nebo včelí královnou, dostane na budku tak dokonale, že nejenom že přijde o všechny důkazy, ale pomalu i o život. Při hlubinném potápění, o kterém ví úplný kulový, taky poruší snad všechna pravidla a dopadne jako hubkař - slušně a kulantně řečeno, a co se týče vyšetřování, s informacemi zachází tak, že si čtenář musí klepat na čelo. Je to prostě s*áč :D, ale asi proto mě Martin Servaz tak hrozně baví! Je to krásný detektivní kontrast! :D

Co se týče příběhu, ze začátku jsem furt nevěděla, jestli mě baví nebo ne. Vycpávkové vaty tam bylo jako čínských cetek na pouti a chvílemi jsem se přes ten balast nemohla prodrat. Minierova schopnost popsat i prd na třech stránkách je sice obdivuhodná, ale někdy značně únavná. A do toho neustálé skloňování Hirtmennova jména mě chvílemi pěkně štvalo. Ale výsledek? Jakmile se objevila ta správná cesta a vyšetřovatelé začali tušit, odkud vítr vane, příběh začal nabírat na obrátkách a nakonec musím říct, že se mi zápletka líbila mnohem víc jak v prvním díle. Nesmírně oceňuji vložená intermezza. Když mi došel jejich význam, slušně mě zamrazilo.

Takže suma sumárum - jo! Tyto detektivky mě opravdu baví, ale nejednou u nich kroutím hlavou nebo se dokonce směju nad postavou hlavního detektiva. Mají ale své kouzlo a podle mě nespornou kvalitu. Minier je dobrý vypravěč, i když někdy vypráví "až moc". Ale jako detektivka to prostě funguje. Takže? Hop na třetí díl.

Olous1

Opět skvěle napsaná detektivka. Chvilkama se autor trochu více rozepisuje(ubrala bych pár stránek),ale jinak není co vytknout. Za mě doporučuji.

ivoiro

Tomuto dílu dávám plný počet bodů. Kniha mne chytla a nepustila. V porovnání s prvním dílem jsem si ji užíval daleko víc.

Stenzi

SPOILER WITHOUT CONTEXT
Vražda v Orient-expresu - Agatha Christie

kytikyti

Skoro jedním dechem, nikdy jsem na detektivky nebyla ale Minier mi obrátil vkus. Několik pasáží o vězení, takže jsem vložila do čtenářské výzvy. Musim upozornit, že některé části knihy jsou dost drsné.

francouzská literatura thrillery

Bernard Minier