Mráz

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/big_mraz-G7y-233093.jpg 4.32784

Martin Servaz 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé, 2011

Kniha Mráz

Haloon
předevčírem

Detektivka ve stylu dnes populárního severského krimi, ač není ze severu, ačkoli mrazu je tam dost. Líbilo se mi výpravné pojetí a tempo, které zvolna a srozumitelně proklusalo celým příběhem. Byl to pěkně popsaný svět, jen hlavní postava mi nepřipadala příliš zajímavá a ke konci příběhu se začala množit naivita a klišé. Jinak jde o moc pěkný objev, co rozhodně stojí za přečtení.

katerina6763

Přečetla jsem tento první díl série, který se ke mně dostal na doporučení známého. A velmi se mi líbil. I když je dílo celkem rozsáhlé, obsah byl po celou dobu napínavý a i závěr byl překvapivý. Určitě se pustím i do dalších dílů.

HollyUndead
05.12.2022

I když se jedná o více než 600 stránkovou detektivní knihu, kniha má velmi slušný spád. Jak to tak občas bývá, úvod děje je pomalejší, ovšem to na čtivosti moc neubírá, neboť čtenář mého typu v této části obdivuje postupnou charakteristiku hlavních postav a podezřelých, ale hlavně vykreslení scény - Pyreneje a jeho malebné vesničky Saint-Martin včetně okolí, a to v období chladného, až mrazivého počasí. Nicméně druhá část a vyvrcholení příběhu tomu nasadí korunu a z pomalu se rozvíjející knihy je najednou skvělé detektivně kriminální dílo. Těším se na další díl této série!

reeper
04.12.2022

Pro mně strašně zdlouhavé. Knihu jsem ani nedočetl.

oblakaknih
25.11.2022

4,5/5
Na sérii s kriminalistou Martinem Servazem jsem se chystala už dlouho. Bernard Minier se dostal do popředí mých oblíbených autorů díky knize Zkurvenej příběh, kterou stále doporučuji kde můžu a nejspíš se k ní v budoucnu vrátím.

Očekávání byla, to nemohu popřít. Stejně jako při prvním setkání s autorem jsem se těšila především na atmosféru knihy, kterou umí autor opravdu skvěle vykreslit. A dostalo se mi všeho, co jsem očekávala. Autor prostě umí!

Ráda rozečítám nové detektivní série, přiznám se ale, že mám trošku problém je dočítat. Je jich prostě příliš!

Každý první díl je novým světem, seznamováním s postavami a prostředím, to si moc užívám. Stejně tomu bylo i v tomto případě.

Celý příběh se tak nějak dotýká politiky, což sice není má první volba, ale i takovým knihám dávám ráda šanci. Celý případ je neuvěřitelně komplikovaný, zamotaný a rozsáhlý. Stejně jako samotný příběh.

Jak už tomu bývá, nejde přehlédnout spoustu podobností s jinými příběhy tohoto žánru. Hlavní hrdina s temnou minulostí, problémy s alkoholem… Přesto jsem si Martina oblíbila a těším se, že se zase setkáme.

I další postavy bylo velmi jednoduché si představit, byly moc dobře popsané. Především pak Martinův kolega mi hodně přirostl k srdci. Často se mi stává, že u mě kolegové vítězí nad hlavními vyšetřovateli.

Co se stylu psaní týče, autor nezklamal. Kniha se četla moc dobře, a přestože je rozsáhlá, i rychle. Opět musím vyzdvihnout skvěle popsané prostředí, které přesně odráží název knihy. Připadala jsem si, že jsem se na místě ocitla.

Děj knihy měl mnoho překvapivých momentů, byla jsem napjatá a zvědavá, co se bude dít. Měla jsem mnoho teorií a jedna z nich se ukázala jako skoro správná.

Těším se na další díl!

Lka
06.10.2022

Audiokniha :
Moje první kniha od autora a moc se mi líbila. Vypadá to na začínající pěknou sérii.
Kniha je plná zvratů, celou dobu mě držela v napětí. Ani chvíli nebyl čas na nudu.

malpet
26.09.2022

Knihu jsem si vybral náhodou v knihovně, když jsem hledal nového autora detektivek, který by mi zkrátil čas, než vyjdou další díly ze sérií mých oblíbených autorů. Trochu mně odrazovalo těch víc jak 600 stran, ale nakonec to bylo ještě málo. Příběh je dobře stavěný, kniha má od začátku spád, i když pořádně se rozjede někde od druhé třetiny. Líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrává, uvěřitelná postava detektiva. Na druhou stranu tam ke konci už těch postav bylo trochu moc, hlavní hrdina má někdy až moc štěstí, nějaké nelogičnosti v příběhu... Ale i přesto si dojdu co nejdřív do knihovny pro další díl, už teď se těším.

Leona333
15.09.2022

Na tuhle knihu jsem narazila zcela náhodou, v jedné Knihobudce... Počasí venku nic moc. Pršelo a začal pofukovat vítr. Takže mě tahle kniha, jako předzvěst blížící se zimy, svým názvem Mráz..., ,,přímo oslovila."
I když je příběh rozdělen do několika částí a začíná Prologem..., bylo náročné se do něj začíst. Úvod je poněkud zdlouhavý - popisný, až vleklý. Pak se to v druhé polovině rozjelo a svištělo to opravdu mrazivě... Hlavní vyšetřující Martin Servaz, je sympaťák a tak trochu svéráz... Akčních a až zvrácených momentů, bylo náhle víc jak dost a kniha si mou pozornost udržela, až do samého závěru.
Po dočtení krimi, mi bylo náhle líto, že už je případ u konce. Nedá se nic dělat, budu se muset znovu projít kolem Knihobudky... ; )