Mráz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233093/mraz-vW1-233093.jpg 4.31760
Série:

Martin Servaz (1.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ (ČR)
Orig. název:

Glacé (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (467)

Kniha Mráz

Přidat komentář
ivoiro
včera

Knize dávám takové střední hodnocení. První polovina byla hodně složitá a komplikovaná, druhá polovina uběhla velice svižně. Uvidím, co další díly.

anája
předevčírem

Naprosto perfektní , četla jsem sice až po dalších dílech, které se vrahem z psychiatrické léčebny propojují,ale přečetla jsem za dva dny i když má skoro 600 stran, autor vás drží v napětí v každé chvíli.Doporucuji

Usignolo
15. června

Super! Moc jsem si to užila, napínavé jak kšandy, ale nebylo to tak brutální jako "Nesbeovky". Major Servaz je sympaťák, myslím, že chci přečíst i ty další díly, i když mi to v tašce zabírá hrozného místa :-)

MonikaPal
11. června

Pro někoho může být kniha velmi zdlouhavá. Některé pasáže byly zdlouhavé a možná i malinko zbytečné. I přes to mne kniha naprosto pohltila a bylo velmi těžké ji odložit. Věřím, že nadšenci dlouhých detektivek s opravdu napínavým příběhem knihu ocení.

Denisa153
07. června

Asi po 120 stranách jsem to vzdala, bylo to zdouhavé, hlavní postava mě ničím nezaujala a ani styl psaní mi moc neseděl.

soukroma
02. června

Napínavé, ale předlouhé to bylo: zatímco se to rozjíždělo všemi možnými zajímavými směry, podpořeno dlouhými zasvěcenými popisy (podzemní elektrárna, hory, psychiatrický ústav, později ještě průřez světovými ekonomickými a finančními trhy a jejich nečistotami), konec už byl jen ve víru akcí, které ale neměly s původně nastolenými tématy vlastně nic do činění. To mě trochu namíchlo, stejně jako první představená postava hostující psycholožky! v psychiatrickém zabezpečeném ústavu, která nakonec měla jen pramalou roli v celém dění. A samozřejmě pěkných pár desítek (stovek?) stran věnovaných Servazi a jeho rodině - tohle klišé odhalování démonů vyšetřovatelů je z nějakého mně záhadného důvodu dnes zřejmě nutnost. Pár hodin po dočtení bych už stěží dala dohromady role a zejména motivy všech zúčastněných v zločinném spolčení. Ale za tu napínavost neutuchající po celých 600+ stran a zasněžené Pyreneje si to ode mne (jako první přečtená kniha od autora) vysloužilo 75%.
Pozn.: délka a tíže knihy je strašlivá (a pro mě už opravdu odrazující - kdo to má držet a trápit oči), zlatá stará detektivní/thrillerová/hororová škola, kde autoři své špičkové příběhy, kterým nechybělo zhola nic, rozvinuli na 150-200 stranách a neměli potřebu neustále přidávat, odbíhat, cpát tam zbytečnosti.

Olous1
25. května

Uf to bylo hodně stránek. Tato série M.Servazem se mi moc líbí.Stránky se otáčeli úplně sami.Bylo to perfektní počteníčko, bezva zápletka a dobrý konec.Jdu pro další díl do knihovny.Určitě doporučuji.

Knedlik90
23. května

Genialniii!!!