Mráz

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233093/mraz-vW1-233093.jpg 4.31760

Martin Servaz (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ (ČR)

Glacé (2011)

Kniha Mráz

ivoiro
včera

Knize dávám takové střední hodnocení. První polovina byla hodně složitá a komplikovaná, druhá polovina uběhla velice svižně. Uvidím, co další díly.

anája
předevčírem

Naprosto perfektní , četla jsem sice až po dalších dílech, které se vrahem z psychiatrické léčebny propojují,ale přečetla jsem za dva dny i když má skoro 600 stran, autor vás drží v napětí v každé chvíli.Doporucuji

Usignolo

Super! Moc jsem si to užila, napínavé jak kšandy, ale nebylo to tak brutální jako "Nesbeovky". Major Servaz je sympaťák, myslím, že chci přečíst i ty další díly, i když mi to v tašce zabírá hrozného místa :-)

MonikaPal

Pro někoho může být kniha velmi zdlouhavá. Některé pasáže byly zdlouhavé a možná i malinko zbytečné. I přes to mne kniha naprosto pohltila a bylo velmi těžké ji odložit. Věřím, že nadšenci dlouhých detektivek s opravdu napínavým příběhem knihu ocení.

Denisa153

Asi po 120 stranách jsem to vzdala, bylo to zdouhavé, hlavní postava mě ničím nezaujala a ani styl psaní mi moc neseděl.

soukroma

Napínavé, ale předlouhé to bylo: zatímco se to rozjíždělo všemi možnými zajímavými směry, podpořeno dlouhými zasvěcenými popisy (podzemní elektrárna, hory, psychiatrický ústav, později ještě průřez světovými ekonomickými a finančními trhy a jejich nečistotami), konec už byl jen ve víru akcí, které ale neměly s původně nastolenými tématy vlastně nic do činění. To mě trochu namíchlo, stejně jako první představená postava hostující psycholožky! v psychiatrickém zabezpečeném ústavu, která nakonec měla jen pramalou roli v celém dění. A samozřejmě pěkných pár desítek (stovek?) stran věnovaných Servazi a jeho rodině - tohle klišé odhalování démonů vyšetřovatelů je z nějakého mně záhadného důvodu dnes zřejmě nutnost. Pár hodin po dočtení bych už stěží dala dohromady role a zejména motivy všech zúčastněných v zločinném spolčení. Ale za tu napínavost neutuchající po celých 600+ stran a zasněžené Pyreneje si to ode mne (jako první přečtená kniha od autora) vysloužilo 75%.
Pozn.: délka a tíže knihy je strašlivá (a pro mě už opravdu odrazující - kdo to má držet a trápit oči), zlatá stará detektivní/thrillerová/hororová škola, kde autoři své špičkové příběhy, kterým nechybělo zhola nic, rozvinuli na 150-200 stranách a neměli potřebu neustále přidávat, odbíhat, cpát tam zbytečnosti.

Olous1

Uf to bylo hodně stránek. Tato série M.Servazem se mi moc líbí.Stránky se otáčeli úplně sami.Bylo to perfektní počteníčko, bezva zápletka a dobrý konec.Jdu pro další díl do knihovny.Určitě doporučuji.

Knedlik90

Genialniii!!!