Mráz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/mraz-G7y-233093.jpg 4.32207
Série

Martin Servaz 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

Glacé, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (584)

Kniha Mráz

Přidat komentář
el-zbych
předevčírem

Kniha skvela. Nemohl jsem se od ni odtrhnout. Napinave jako od Larse Keplera, trochu mene soku, ale vice rozvunuty pribeh. Za me super pecka.

Vabowime
25. října

Skvělé, výborný autor, těším se na další díly.


orinka3
19. října

Na začátku toho všeho je kůň bez hlavy. Visící na lanovce. Nepochopitelný zločin nebo vzkaz...komu? Jak už je u Miniera zvykem, příběh se větví a zavádí nás do různých prostředí. V přísně střeženém ústavu pro nejtěžší zločince se Servaz poprvé setkává s Julianem Hirtmanem. Ač je to k nevíře, spojuje je láska k hudbě, tedy hlavně k Mahlerovi. J.H. je mimořádně krutý a mimořádně inteligentní člověk, který vyniká schopností zmanipulovat kohokoliv. Do ústavu nastupuje Diana, psycholožka, která je teprve na začátku své profesní kariéry. Netrvá dlouho a poměry v ústavu jí nepřipadají docela v pořádku. Sama se o tom později přesvědčí. Vyšetřování vraždy koně dovádí Servaze k jeho majiteli, vlivnému boháči, který je zvyklý mít co si zamane. A tak nutí Servaze, aby se plně věnoval jeho případu, i za cenu toho, že bude zanedbávat jiné. To se mu ale nezdaří a Martin Servaz, za podpory svých kolegů, začíná odkrývat staré hříchy úctyhodných mužů města. Výborná detektivka, jen mě trošku mrzí, že jsem začala od konce a vím už předem, co je kdo zač.

Kachlička
14. října

Přečteno jedním dechem. Od této knihy je Minier mým oblíbeným spisovatelem.

amelie.m
09. října

Za mne zklamání, dala jsem pár kapitol v naději, že mne to chytne a nestalo se. Málem jsem díky tomu odložila i jeho další knihy ze série, což by byla chyba. "Tma" je dost dobrá, uvidíme, jak na tom bude "Noc" a "Kruh"..

lencin
30. září

První díl.
Příběh pomsty starého zločinu.
Velmi drsné, ale výborně napsané.
(2016)

Keika
27. září

Dlouhá kniha, místy živější, místy odpočinek. Líbí se mi pasáže, kde si říkám, proč to tam autor vůbec zmiňuje a o X stránek dál zjišťuji, že má daná věc svůj význam. Rozhodně udělala dojem, už čtu Kruh a čekají na mě i další díly.

Jolina
19. září

Bavily mě především obrazy hlavních scén, ponurost, ticho, plachost...

1 ...

Doporučujeme

Sběratel kostí
Sběratel kostí
Pohřbená pravda
Pohřbená pravda
Smrtící sláva
Smrtící sláva
Ohnivý anděl
Ohnivý anděl