Mráz

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/big_mraz-G7y-233093.jpg 4.32458

Martin Servaz 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , XYZ (ČR)

Glacé, 2011

Kniha Mráz

tabaluga

Bernarda Miniera musím zařadit mezi oblíbené autory. Kniha byla celkem svižně napsána, jen se mi nelíbil ten konec. Zdálo se mi to takové uspěchané. Ale vlastní požitek z knihy to nepokazilo.

Petra101

První ze série s Martinem a mně se to líbilo,budu číst dál a moc se těším,jak to vše dopadne.

kob

Napínavý příběh, ze kterého čiší opravdovost. Skvěle napsané! Myslím, že nutně potřebuji další díl série ;)

iatros

První dvě třetiny knihy byly skvělé, mrazivé a napínavé. V poslední třetině se ale autor bohužel snažil vygradovat atmosféru tak úporně, že vznikla splácanina všeho možného a chybělo snad už jen přistání mimozemšťanů - to bylo zklamání a za to půjde jedna hvězda dolů.

Mudry

Mráz má všechno, co má správný thriller mít. Dost dobře si ho dovedu představit jako námět na film. Proč jen čtyři hvězdičky ? Pan Minier je mistrem popisu co se přírody, počasí, situace i osob týká, ale čeho je moc, toho je příliš. Kniha mohla mít o sto stránek méně a vůbec by jí to na kvalitě neubralo. Co ústav , Lisa, Xavier .... ? Konec mohl být trochu propracovanější třeba právě na úkor některého z obšírných popisů čehokoli.

Toledo

Páni, tak tohle byla jízda. Kniha mě vtahla hned od začátku do děje a nepustila až do samotného konce. Mezitím jsem měla asi 3 podezrele, které jsem tipovala na vrahy a nemohla jsem se více mýlit. Skvěle napsané, určitě se pustím do dalších dílu.

Venny345

Dosti předvídatelná kniha, která mě nenadchla tak, jak jsem očekávala. Často jsem se na text nesoustředila, protože byl zbytečně zdlouhavý. Nicméně jsem knihu dočetla, ale žádný "wow efekt" nepřišel. Další díl zkusím, autor si jistě zaslouží ještě jednu šanci za jeho neotřelé náměty.

Gugu

Dobře napsané, čtivé, typický thriller, navíc pěkně objemný, což jsem kvitovala. :) Kdo chce napínavé a odpočinkové čtení, doporučuju.