Mráz zajímavosti

kniha od:

Mráz https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233093/bmid_mraz-G7y-233093.jpg 4.3 2898
Koupit Koupit eknihu Bazar

Saint-Martin-de-Comminges je malé městečko ve francouzských Pyrenejích, kde jsou zimy kruté a kde se nikdy nic moc neděje. Až dokud pracovníci vodní elektrárny nenajdou jednoho zimního dopoledne mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na nosném stožáru lanovky, která je jedinou přístupovou cestou na toto místo. Není to obyčejný kůň – patří totiž místnímu magnátovi Ericu Lombardovi. Martin Servaz, čtyřicetiletý velitel regionální kriminální jednotky v Toulouse, je naštvaný, že byl odvolán z vyšetřování brutální vraždy bezdomovce, aby se ujal tohoto nejpodivnějšího případu své kariéry. Ve stejnou dobu přijíždí do nedalekého Wargnierova institutu, jež se specializuje na mimořádně nebezpečné a duševně choré vrahy, psycholožka Diane Bergová, která postupně zjišťuje, že ředitel ústavu využívá neortodoxní metody. Detektiv Servaz na mrtvole koně brzy identifikuje DNA, která patří jednomu z chovanců Wargnierova institutu. Ústav je ale tak zabezpečen, že není možné, aby se někdo z chovanců mohl dostat ven. A za několik dní je nalezeno první mrtvé lidské tělo. Martin Servaz s kolegyní Irene Zieglerovou musí využít všech svých schopností k vyřešení děsivého tajemství… Vynikající kombinace série skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z této knihy napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah.... celý text

Série:

Martin Servaz 1.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Glacé , 2011


více info...

Zajímavosti (3)

Minier tvrdí, že k tomu, že bude jeho první kniha Mráz detektivka, došel náhodou. Když ji začal psát, nevěděl prý, co z toho bude, až někdy na šedesáté stránce si - jak říká - uvědomil, že z toho bude detektivka. (ddkk)


Kniha Mráz získala celou řadu ocenění:
Prix Polar na Festivalu v Cognacu (2011), cenu "Découverte" Polars Pourpres (2012) a
cenu l’Embouchure, kterou uděluje policie v Toulouse (2012). Kniha byla rovněž finalistou soutěže o Velkou cenu čtenářů časopisu Elle v kategorii kriminální román, soutěže Prix du Polar Européen časopisu Le Point a soutěží Prix Maison de la Presse a Prix Plume de Glace. (ddkk)


Podle knihy byla v roce 2016 natočena šestidílná série Glacé, a to francouzskou televizí Gaumont. Roli Martina Servaze získal herec Charles Berling. Zdroj: http://www.gaumont.fr/fr/film/Glace-saison-1-.html (včetně minutové ukázky). (Dáma s hrnstjm)