Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264964/bmid_kruh-loI-264964.jpg 4 2170 447

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhali na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

Satyrka
20.02.2023 4 z 5

Tak já nevím, jak mám hodnotit. Zase. První díl Mráz mě totálně dostal, v podstatě jsem díky němu začala zase pořádně číst (přečetla jsem asi před rokem a něco), přestože byla kniha tlustá, každá stránka mě bavila, ale o Kruhu to bohužel napsat nemůžu. Já vlastně nevím, co mi vadilo, ale zkrátka mě to pořádně nechytlo. Možná protože Marianne mi byla těžce nesympatická. Možná kvůli tomu, jak se Martin potýkal s minulostí. Nevím. Nicméně Zieglerovou jsem měla ráda už v prvním díle, to se nezměnilo (jen nemám tušení, proč jsem si ji pamatovala jako zrzku), Margot a Elias mě též bavili.
I tak si ale brzy pořídím další díl. Jen já tak nemám ráda, když se nějaký vrah a jeho působení táhne několika díly...

Lálin59
12.02.2023 5 z 5

Nádhera. Ještě o něco lepší než první díl. I když je kniha rozsáhlá, nejsou tam žádná vyloženě hluchá místa. Neustále mě baví prolínání různých příběhů v různých časových obdobích. Už se těším na další díl.

HollyUndead
23.01.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda, kterou jsem si moc užil! První díl se mi moc líbil, druhý díl je ještě o něco lepší. Opět délka tomuto románu vůbec nic neubírá, možná je tomu právě naopak. Nota Servazova soukromého života do příběhu skvěle zapadla. Po skvělé první části a výtečné druhé části jsem velice zvědav na další pokračování této série!

hanzmb
19.12.2022 5 z 5

Další díl série už není tak drastický jako minulý, ale pořád stejně napínavý. Tentokrát se pořádně proberete Servazovým soukromím až do doby jeho studií. To je asi důvod, proč kniha nepůsobí tak depresivně. Ale nejspíš i to, že z horské zimy se přesunete do červnového podhůří. Jenom nevím, na kolik dílů autorovi ještě vydrží Hirtmann. Tyto knihy se nedají číst za sebou. Než najdu chuť na další setkání s tímto nehrdinským hrdinou, dám si chvíli oraz.

simcat13
29.11.2022 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než ten první. Vůbec jsem při čtení nezaregistrovala, že má knížka přes 600 stránek. Četlo se to samo a bavilo mě, že se tam prolínalo více příběhů a dověděli jsme se i více o Martinu Servazovi. Je to pecka.

Lka
25.10.2022 5 z 5

Audiokniha :
Druhý díl ze série se mi opět líbil. Celou dobu mě držel v napětí, ani chvilku jsem se nenudila. Jdu na další díl.

Vilma232
24.10.2022 4 z 5

Napínavé, tentokrát je v příběhu i hodně ze soukromého života hlavní postavy.

Jana.Kuc
23.10.2022 5 z 5

Skvělé pokračování série. Těším se na další díl.

petunkav
20.10.2022 5 z 5

Druhý díl série a opět moc dobré.
Napínavé, skvěle se čte.....

ArwenAragorn
28.09.2022 5 z 5

81%
...Možná mám sklon věci komplikovat. Možná že v tom Hirtmann vůbec nemá prsty...Vincent má pravdu. Jak by to dokázal? Ale taky je možné, že pravdu mám já a všichni ostatní se mýlí. Že mám důvod ohlížet se za záda, být ve střehu a bát se budoucnosti.
Že mám důvod mít strach.
_____________________________________________________________________________________________________________
Přečetla jsem po pár letech znovu. Velice podmanivě napsaný thriller. Má spád, je napínavý, s chytře vymyšlenou zápletkou.
Musím ho doporučit.

chlo0opek
27.09.2022 3 z 5

Nemám rád knihy s otevřeným koncem. Od autora je to sice pochopitelné, ale ani tak mě to nepřesvědčí, abych tento fakt neprojevil do hodnocení. Kniha se totiž stává takovým "průtokáčem". Na jednu stranu dostanete dobrou vyšetřovací zápletku s nějakým tím ukončením, na stranu druhou se však kniha zabývá příběhem dalším, který Vám však autor objasní (pravděpodobně) až v nějaké další. Tím se závěr téhle "průtokové" knihy stane trochu méně zajímavý a důležitý; vlastně je na stejné úrovni, jako otázka, jak bude pokračovat ten paralelní. Takže když si za pár měsíců položím otázku, jak to vlastně dopadlo, je dost možné, že si vzpomenu pouze na ten druhý, nedokončený příběh a na ten "hlavní" si už ani nevzpomenu. Což je škoda, nemyslíte?

chrudas
22.09.2022 5 z 5

I druhý díl s Martinem nebyla nuda, líbí se mi styl vyprávění i detektivní zápletka. I když má kniha více stran, nuda nebyla. Dobře se četlo, těším se má další příběh této série.

jahoda444
19.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Úžasná kniha. Čtyři hvězdy dávám jenom proto, že se mi první díl líbil o něco víc.
Co musím ale rozhodně doporučit je puštění konce Mahlerovi 6 symfonie, přesně jak to Servaz najde v domě Marianne na konci knihy...čtenář se díky té hudbě dokáže dokonale vcítit do Servazova pocitu "prohry".
Knihu můžu jedině doporučit!

Mišák240
12.09.2022 4 z 5

Mé první setkání s autorem a díky otevřenému konci rozhodně ne poslední.

Ajrad1981
25.08.2022 4 z 5

Autor nám naservíroval dva možné pachatele hned na začátku. Jeden sedí u bazénu a druhý někde poslouchá Mahlera. Toho jsem vyřadila, sice je celkem zřejmé, že se jeho postava potáhne sérií jako červená nit, ale právě proto ho nemůžou chytit hned ve druhém díle, říkala jsem si. A ten první? Ukazuje na něj tolik stop, že přece nemůže být pachatelem! Nebo může? Měla jsem tip ještě na třetí osobu, ale jak je mým dobrým zvykem, moje tipy nevycházejí (ale bylo by zajímavé u této třetí osoby hledat motiv).

A pak intermezzo... U toho druhého jsem si říkala, ta žena, to vypadá jako... Ale přece to nemůže být ona! To tam nějak nesedí! (Sedí, ale nesmíte se jako já nechat zblbnout chybným předpokladem.)

K tomu, abych dala plný počet hvězd, mi něco chybí a něco přebývá. Například Hugova kniha. Byla o tom jejich Kruhu? A psal ji vůbec? A pak otázka: proč zrovna tihle čtyři z deseti? Nevysvětleno. A co přebývá? Scéna v bance, podle mě byla jen na efekt, ničeho se nedosáhlo a všechno bylo na náhodě. Scéna, kdy je Zieglerová u toho soukromého očka. Tomu se snad ani nedá věřit. A pak dálnice, to mi taky přijde zbytečně přehnaně zdramatizované. A našla bych ještě pár dalších drobností, ať už do plusu nebo do mínusu. Ale budu číst dál, Hirtmann mě zajímá.

Miška74
20.08.2022 5 z 5

Druhý díl série s Martinem Servazem a opět skvělé čtení. Kniha je velmi napínavá od začátku až do samotného konce a opět otevřený závěr, což znamená pustit se do dalšího dílu. Martin je mi celkem sympatický, ale trošku mě zlobí svoji nezodpovednosti, kdy se vydává sám bez jištění na nebezpečná místa. Ale jinak to bylo super čtení.

Toledo
10.08.2022 4 z 5

Závěr knihy moje hodnocení značně pozvedl, hltala jsem jak to dopadne a také to nechalo otevřeny konec.
Jinak během čtení jsem se trochu ztrácela v nekterych postavách, bylo jich tam na mě v jednu dobu moc. I dej se na začátku trochu táhl, takže jsem četla pomaleji než obvykle a říkala si, ze se do dalšího dílu asi nepustim, ale konec mě zas trochu zvyklal :)

mnohoknih
06.08.2022 4 z 5

Uff, to zase bylo drama. Servaz je borec i blbec, asi jako každý člověk. S jakou euforií se vrhá do plnění svých nápadů, tak se stejnou silou ho to sráží na zem. Zápletka zapeklitá, vrah pro mě překvapivý.

Deia
13.07.2022 4 z 5

Aj keď je táto časť veľmi hrubá, prečítala som ju rýchlo, takéto kriminálky sa mi čítajú naozaj dobre. Martin je celkom sympatická osoba, aj keď úprimne nechápem, ako sa mohol stať vyšetrovateľom, pretože aj keď má skvelé myslenie, tak mi príde, že mnohé iné predpoklady mu k tejto práci chýbajú. Samotný prípad je opäť zaujímavý, hlavne tá motanica s tým, či je vrahom syn jeho bývalej priateľky alebo nie. A ešte keď sa k tomu pridá ďalšie telo... Naozaj som bola veľmi zvedavá, ako to celé skončí a takéto rozuzlenie by ma asi nikdy nenapadlo. Takisto sa mi veľmi páčili kapitoly v ktorých vystupovala Martinova dcéra spolu s jej kamarátom, aj keď ich správanie sa mi občas zdalo dosť nerozvážne. A čo sa mi ešte páčilo, je prostredie, francúzske Pyreneje a k tomu neustále búrky (tie by som teraz tiež brala). Celkovo ma teda kniha bavila trošku viac ako prvá časť, aj keď rozhodne mohla byť kratšia a Martinov osobný život trošku viac zaujímavejší (tu ma ten jeho vzťah nejak nebral). Som zvedavá na ďalšiu časť, pretože to vyzerá tak, že istá linka bude ďalej pokračovať a hlavne som zvedavá ako sa Martin s tým popasuje, keďže jeho rozpoloženie na konci ma tiež celkom prekvapilo. Snáď sa k nej dostanem čoskoro .

Gugu
04.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh, i když ke konci mi to už přišlo příliš natahované, klidně by mohla být kniha o třetinu tenčí. Ale i tak jsem si to užila a neodtrhla se. Výborná krimi, napínavá, čtivá.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960