Noc

Noc https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364296/bmid_noc-bSt-364296.jpg 4 1413 346

Martin Servaz série

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografií. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Nuit , 2017

Čmeláček
11.05.2022 4 z 5

Stále ještě dobré.

Meda77
03.04.2022 3 z 5

Krimi příběh, který by fungoval kdyby byl lépe zpracovaný. Nesmrtelný policista, který má do poldy tak daleko jako žába k řidičáku, nesmysly jako ležící pistole v přihrádce auta, které "polda" zanechává všude možně postávat, vážně? A to jako služební zbraň? Pana autora přemohl kvalitní francouzský matroš. Návaznost dění v knize je tak uveřitelná, že vám z toho budou hrůzou přebíhat červené krvinky k bílým. Uvěřitelnost a napětí si kniha rozhodně neudrží. Je mnoho kvalitnějších románů Morrell, Forsyth, Silva, Prescott a hromada dalších autorů, kteří se snaží udržet realitu v příběhu. Toto dílo je jen slabý průměr.Maximum 3starsy a to ještě při zavřených očích a srolovaných ponožkách.

Arlienen
23.03.2022 4 z 5

Bylo to temnější než předchozí díl, protože se v hlavní roli objevil sám Hirtmann. Kolem něj se točí celá kniha. Zdá se, že se kolem jeho krku pomalu, ale jistě utahuje smyčka. Servaz se mi nezdál být úplně ve formě.
Děj byl propletený různými kombinacemi a občas jsem z nich měla slušně zamotanou hlavu.

Mája777
05.03.2022 5 z 5

Temna noc všude kolem. Můj oblíbený ,,Svéráz” je nezdolný borec. Tento díl více hrál na city a emoce, nejen majorovi, ale i čtenáři. Tak jak to bude pokračovat? S kým bude dál bojovat? A jakou další osudovou ženu potká? A co s Juliánem? Joj, to je otázek. Tak snad bude nějaká odpověď!!!
(5. 3. 22 - 5 799 - 13)

Česneksmedem
04.03.2022 5 z 5

Pokud jste četli jeho knihy (Mráz + Kruh + Tma + knihu s vulgárním slovem v názvu + ty nové), dáte mi zřejmě za pravdu, že to pan Minier prostě umí. Při délce jeho knih je umění udržet čtenáře v napětí, což se mu rozhodně daří a hluchých míst je zde opravdu minimálně.

tabaluga
05.02.2022 5 z 5

Melo to spád, posledních 300 stran jsem se nemohla odtrhnout. Z Juliana mi běhá mráz po zádech a Martinovi fandím. Konec byl pro mne překvapivý, jen si ještě musím přečíst předchozí díl a doufám, že se něco dozvím o Marianne.. Díl Gustavem byl naprosto neuvěřitelný, ale je vidět,že i Hirtmann má srdce a dokáže vůči někomu pociťovat lásku i když trochu pokroucenou.

mysce
02.02.2022 5 z 5

Troufnu si říct, a jsem za to ráda, že se můj starý dobrý „známý“ Martin Servaz znovu dostal do formy. Občas je fakt neuvěřitelný, děj komplikovaný, ale to mi vůbec nevadí. Přeju si, aby takový byl.
Martinova cesta se v románu opět dramaticky protíná s šíleným vrahem Julianem Hirtmannem.
„Vztek a bolest. Noc zase vyhrála a stíny, mocnější než kdykoliv předtím, se vrátily a den vyděšeně prchl daleko odtud, tam, kde normální lidé žijí normální životy.“
Příběh má ohromný spád a nečekanou originální zápletku. Knihu jsem doslova zhltla. Překvapivý mrazivý závěr a pootevřený konec mě pořádně navnadil na pokračování…

Mudry
14.01.2022 3 z 5

Co na to říct ? Místy jsem se trochu nudila, jindy jsem se zase nedovedla odtrhnout. Možná sama nevím co chci, ale v minulém díle jsem měla Martina málo a tentokrát zase až moc. Některé jeho reakce mi nešly na rozum a to ,že už šlape na paty Chuckovi a Semirovi mě nutí další hvězdičku nepřidat.

kob
10.12.2021 4 z 5

Noc se mi líbila o něco méně než předchozí díly, protože Martin Servaz se tentokrát proměnil v úplného Kostěje Nesmrtelného a děj už mi přišel poněkud překombinovaný. Nicméně jsem se bavila a ani další díl si ujít nenechám.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Čtvrtý díl a musím zhodnotit, že opět super. Napínavé, čtivé, mělo to spád. Určitě doporučuji k přečtení.

Hakate
07.11.2021 3 z 5

Zatím nejslabší díl ze série. Napínavé, čtivé, ale něco tomu chybělo. Neseděla mi zápletka. Martin už byl spíš jako superman. Trochu větší trouba a pitomec, než v předchozích dílech.

Maciiik
05.11.2021 4 z 5

Napínavé to tedy bylo, to ano. Bohužel mi tahle kniha přišla slabší než minulé díly, detektivní zápletka slabá, vyprávění nesourodé, překombinované a zbytečně natažené.
Ale je dobře, že když už je Martin takový nešika, že je alespoň neprůstřelný :) Kniha mě i tak moc bavila a přečetla jsem ji dost rychle, těším se na další díl.

Calibra
15.10.2021 3 z 5

21/21 Na další díl knihy se Servazem jsem se těšila, ale v příběhu je dost věcí co mi trochu vadily. Kazdej zloduch má všechno úplně naplánováno, přesně ví, kdo podnikne jaký krok. Jen Servaz ne, chodí neozbrojen a ač čtyřicátník, na mě působí jak šedesátník bez předchozích policejních zkušeností. A vůbec nechápu, proč už nevyřešil ten svůj “problém”.

Petra101
12.10.2021 5 z 5

Dočetla jsem jedním dechem, opět překvapivý závěr,který jsem nečekala. Jdu na další díl a bude mi asi i líto,až to vše přečtu. Servaz se mi jako hrdina líbil,ale je to teda Chuck Norris trochu

Kaja1
04.08.2021 4 z 5

Mám knihy Minniera ráda, čtou se, i díky překladu, samy. Tentokrát mi Servaz připadal jako Superman, ale rozuzlení jsem teda nečekala.

VeFab
01.08.2021 5 z 5

Opět perfektní!

p.pavlina
16.06.2021 4 z 5

Příběh byl zajímavý a plynul trochu svižněji, než tomu bylo v předchozích dílech. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat, protože se opět jedná o sérii, kde se opět objevuje osobní msta jednoho padoucha vůči vyšetřovateli, což je nyní tak moc časté, že to nemůže už plně zaujmout.

Adhara
13.05.2021

Nedočítané. Knihu som si vybrala len kvôli nádhernej obálke a dúfala som, že vystihuje celkovú atmosféru diela. Nevystihuje. Je to - aspoň na prvej stovke strán - o niečom úplne inom. Či skôr o ničom? Postavy nezaujímavé, zápletka tiež, jazyk bez emócií. Vzdávam to.

ujira
02.05.2021 3 z 5

Silně přitažená za vlasy, ale čtivá detektivka.

Szekynka
28.04.2021 5 z 5

Nooo, tak teda ten závěr? To sem nestíhala :)

detektivní a krimi romány

Bernard Minier