Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398124/bmid_sestry-FEj-398124.jpg 4 1337 341

Martin Servaz série

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

Denisa232623
23.04.2022 5 z 5

Musím říct, že nemám ráda překombinovanost a nepravděpodobné děje i závěry, ale u Miniera mi to vůbec nevadí. Série s Martinem je velmi čtivá a napínavá. Tentokrát jsme měli možnost nahlédnout do počátků kariéry Servaze a také trochu do hlubší minulosti. Za mě velmi povedený díl a netrpělivě vyhlížím nějaké rozuzlení s Julianem Hirtmannem tak doufám, že o to nebudeme ochuzeni

tabaluga
17.04.2022 5 z 5

Příběh měl spád, napětí, prostě vse, co si od detektivky slibuji. Příběh dvou sester byl docela zamotaný, ale rozuzlení celého příběhu mne velmi překvapilo. Zvláštní porovnání, jakou úspěšnost mohla mít policie v roce 1993 a jakou v současnosti vzhledem k používaným metodám. No prostě pokrok nezastavíš... Pořád ještě nevím co je s Marianne, tak doufam, že spisovatel na ni v tom vymýšlení nových zápletek a příběhů nezapomněl a nakrmí zvědavost oddaného čtenáře:-) Ne nebojte, Rémy Mandela nejsem:-D

Arlienen
29.03.2022 5 z 5

Páni, tak takhle kniha je naprostá pecka! Pro mě zatím nejlepší díl z celé série. Líbilo se mi, jak byly dvě časové linie. Každou stránkou stoupalo napětí a má zvědavost. Musela jsem číst dál. Bohužel jsem zrovna při této knize neměla moc času. Tím se ten zážitek protáhl a jsem tomu ráda, mohla jsem si knihu více vychutnat.
Už se těším, až budu mít v ruce další díl s Martinem!

Mudry
23.03.2022 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl série.

Mája777
12.03.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi asi zatím líbil nejvíc. Možná proto, že si Martin oddechl od neustálého stínu Juliana. Prožíval svůj vlastní příběh, bez neustálé neuchopitelné hrozby.
A k příběhu samotnému. Pachatele jsem odhadla hned, ale autor mě párkrát svedl na zcestí. A téma dvou sester bylo perfektní. Určitě doporučuji.
(12. 3. 22 - 6 231 - 14)

mysce
22.02.2022 5 z 5

Autor vytvořil sympatického kriminalistu Martina Servaze, postavu, která by s námi klidně mohla sedět u stolu. Je to uzavřený člověk, děsí se výšek a neustále zapomíná zbraň v autě. :) Těší mě, že kolem sebe hází latinské citáty a má rád Mahlerovu hudbu. Svým způsobem je až abnormálně normální. A takového detektiva musíte mít rádi, tedy alespoň já mám.
Příběh Sestry z počátku Servazovy kariéry přesahuje o čtvrt století později do vyšetřování jiného případu. Na stránkách se odehrává souboj velice mazaných mozků. Je také zajímavé sledovat, jak se za tu dobu posunuly policejní metody v technické rovině i ve způsobu výslechů.
Sestry jsou velice dobře propracovaný román, odehrávající se ve dvou časových rovinách, napínavý a temný se zajímavými, nečekanými zvraty.
Za mě skvěle popsané spletité příběhy lidských duší. Dávám plný počet hvězd!

mulder
14.02.2022 5 z 5

Tleskám nejen odvaze kapitána Servaze.
Ať neskončí u mě éra knih Bernarda Miniera

kob
13.01.2022 4 z 5

Hodně dobré, ale ty první díly série se mi líbily o trošku více

fruitbueno
06.01.2022 5 z 5

Mi se pátý díl mimořádně líbil. Propojení minulosti a současného děje bylo výborné, měla jsem s kapitánem Servazem teď nějakou dobu pauzu a vrátil se v pravý čas. Jistě, děj i postavy přitažené za ten nejposlednější chlup, ale přiznám se, že mi to ani trochu nevadí, vždyť přece vím, že čtu fikci. Četba mě bavila, děj má neuvěřitelně rychlý spád a co víc od detektivek chtít?

Kaja1
06.12.2021 5 z 5

Opět pěkné čtení. Kniha má spád a nepostrádá napětí. Servaz není typický policajt, a to se mi na něm líbí, možná by byl šťastnější v akademickém světě, ale to bychom neměli o čem číst :)) Krásný dopis na konci knihy.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Další díl opět nezklamal. Napínavé, zamotané, mělo to spád, moc dobře se to četlo. Určitě doporučuji.

JerryDexter
16.11.2021 4 z 5

Ano, Servaz je občas takový superhrdina a celé je to trochu (hodně) přitažené za vlasy. Ale co na tom, atmosféra, prostředí a příběh to celé táhnou kupředu. Moje oblíbená série.

Anie.M
12.11.2021 5 z 5

ano, konečně je ten pravý Servaz zase zpět. spolu s prvním dílem je tento díl nejpovedenější. bylo to zamotané a spletité, ale zároveň jsem vše pochopila, mělo to velmi zajímavou zápletku a to rozzuzlení bylo překvapivý. těším se na další díl.

Hakate
11.11.2021 5 z 5

Nejlepší díl z celé série. Skvělý Thriller, napínavý, čtivý. Skvěle propracovaná zápletka.

miklis
23.10.2021 2 z 5

Začátek v minulosti dobrý. Zbytek neměl ani hlavu ani patu. Jinak stále to samý, Servaz věčně na nervy, stupidní dialogy, umělé natahování a pardon, ale ta část, kde jsme s Amaliinými myšlenkami vůbec nekoresponduje s tím rádoby zvratem na konci. Dvě hvězdy za ten začátek, který mi dal naději, že se Minier “sebral”. Víc od něj už číst nemusím :)

Petra101
21.10.2021 5 z 5

Knížka se mi opět dobře četla, líbil se mi skok do Servazovy minulosti a návaznost k přítomnosti. Byla jsem také ráda,že jsme si odpočinuli od J.H.. Jsem zvědavá,jestli se nějak vyvine vztah k Charlene, takže si nenechám ujít další díl a jdu na něj.

Tess33
04.10.2021 4 z 5

Za mě jedna z těch lepších z celé série.....konec trochu přitažený za vlasy. V tomto díle se narozdíl od ostatních Servaz nenahání s Julianem Hirtmannem jako kočka s myší. Navíc po předchozím díle mám pocit že Hirtmann je asi brácha Chucka Norrise, kterému projde naprosto všechno a dokáže i nemožné....

karolina8709
26.08.2021 1 z 5

Tento díl je z celé série s Martinem Servazem jednoznačně nejslabší. Souhlasím s negativními komentáři, děj je zbytečně rozvláčný a zápletka tak překombinovaná, že mě ke konci už ani nezajímalo, jak to vlastně dopadne.

Kamčučák
25.08.2021 2 z 5

První kniha, co jsem od autora četla, a musela jsem se přemáhat ji vůbec dočíst. Děj je až moc zapletený a celkově, kniha na mě moc nezapůsobila, a to detektivky miluji.

š.m.i.k
12.08.2021 2 z 5

Oproti snad většině komentujících se mi zdál děj nestravitelně rozvláčný. Navíc autor průběžně tvoří "vycpávky", které s dějovou linkou naprosto nesouvisí. Vůbec mě to nechytlo, nebavilo... Jen se divím, kde se vzalo tak vysoké hodnocení a nechápu to.

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960