Na špatném místě

Na špatném místě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435845/bmid_na-spatnem-miste-m5O-435845.jpg 4 318 114

Čtyři ženy – mladá Paige, její sestřenice a rivalka Heather, nejlepší kamarádka Chloe a matka Joan – se rozhodnou zkusit štěstí na online seznamce. Stáhnou si aplikaci a doufají, že s její pomocí konečně najdou lásku. Takové seznamování má ale svá rizika. Místo vysněného prince mohou potkat nebezpečného predátora. Má perfektní vlasy, vítězný úsměv a obrovské charisma. On však nehledá lásku, ale oběti. Zvládnou se mu všechny čtyři vyhnout? A pokud ne, kterou z nich si vyhlédne?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

All the Wrong Places , 2019


více info...

Přidat komentář

beruska
28.01.2024 5 z 5

Knihy od Joy Fieldingové mne nikdy nezklamou. Jsou to spíše romány pro ženy s kapkou napětí, ale autorku mám moc ráda... I tato se mi velmi líbila, ale co ten konec? Ten mohl být trošku lepší ....
Přesto dám ráda 5* :) ....

SimonaP
30.11.2023 2 z 5

Tak tohle nebyl thriller ani náhodou, byl to vyloženě román pro ženy. Napínavý ani trochu. Sledujeme život čtyř žen, z nichž mě ani jedna nebavila. Nějaký sériový vrah, po kterém vlastně ani policie nepátrá, je tam jen tak okrajově. Ale konec byl dobrý.


FejKýý
11.10.2023 3 z 5

Fuu, tak tahle kniha mě dala zabrat, né však čtivostí ale příběhem. Začátek byl parádní, námět to mělo super, ale pak přišel prostředek knihy a někdy to byla fakt hrozná nuda. Naštěstí to bylo fakt hodně čtivé. Pak přišel konec a to bylo ještě větší zklamání, najednou to bylo šup, šup. Upřednostnila bych méně tlachání uprostřed příběhu a delší konec, to na co jsem se připravovala že přijde a říkala si, jak to bude, tam nakonec ani nebylo. Prostě se to utlo před. Konec byl opravdu velice rychlý a docela takový neuzavřený. Navíc jsem konec pak už odhadla (až teda na to, že nebude dokončený). Kniha každopádně až na to, že tam má pár krátkých kapitol vrah vůbec není thriller. Spíše to byl román o lidech kteří jsou ok a kteří nejsou ok. No anotace zněla skvěle. Škoda.

LadyCarousel
09.10.2023 3 z 5

Spis jsem nechapala, jak to tomu vrahovi muze prochazet. Konec jsem cekala skoro takovy, jaky byl, nejaka mensi prekvapeni byla.

L.Helena
21.04.2023 2 z 5

Celou dobu to byla spíš nuda. Jedna z dějových linek měla sice docela zajímavou zápletku, ale určitě by se dala zpracovat poutavěji a s větším napětím. Opravdu mě kniha bavila až teprve několik posledních kapitol. V žánru "pro ženy" hodnotím tři hvězdičky, v žánru "thrillery" stěží jedna.

Janadvorackova
19.04.2023 1 z 5

Na špatném místě jsem byla já, když jem to začala číst.
Ženštiny, které se znají a střídavě bloudí po seznamce. A mezi nimi a mnohými dalšími brouzdá sexuálně sadistický vrah - kulišák jeden trpělivý.
Mezi tím jim zlobí děti a prudí chlapi. A matky na sklonku života se rozmazlují v parfumerii. A tak dále...

Nebavilo mě to. Jejich problémy bych chtěla taky. Tedy až na toho sadistu :).

takana
03.04.2023 4 z 5

Kniha byla čtivá, líbila se mi.

Starmoon
26.02.2023 4 z 5

Pútavá, strhujúca kniha, ktorá sa mi ľahko dostala pod kožu a každý deň som sa tešila na dávku adrenalínu i relaxu s ňou. Celkom sa mi páčilo, ako autorka búrala určité stereotypy a tabu, napríklad citový a sexuálny život sedemdesiatnikov (bez ohľadu na to, čo si o prístupe, ktorý si jej postava zvolila, myslím), no o to paradoxnejšie na mňa pôsobili aj mnohé klišé postavy a témy (napr. Chloe a domáce násilie).

Azda najvypuklejšie to bolo pri samotnom vrahovi – jeho rodinná anamnéza bola ako vystihnutá z diela Za zatvorenými dverami (a X ďalších trilerov, predpokladám), a viaceré jeho kúsky sa mi zdali skrátka nerealizovateľné (SPOILER trebárs hľadať si každých pár mesiacov nový nájom, vodiť si doňho po nociach ako na bežiacom páse slečny, ktoré ráno nikdy neodídu, sadisticky ich mučiť tak, aby to nezanechalo auditívne ani vizuálne stopy, zbaviť sa rafinovane ich tela... No neviem, sama sa do susedov veľmi nestarám, ale keby v mojom susedstve býval niekto, kto pravidelne vynáša odpadové vrecia veľkosti ľudského tela, asi by som si to všimla už aj ja, nevraviac o tom, že v priemernej bytovke človek chtiac-nechtiac počuje v susednom byte aj spláchnutie WC, neverím, že by vrah napriek rôznym opatreniam, ktoré si ani neviem predstaviť – a očividne ani autorka, lebo ich veľmi nespomína – vedel dokonale tlmiť zvuky spojené s týraním svojich obetí. A ozaj, z čoho ten človek vlastne žije, keď vôbec nepracuje, len sa celý čas sťahuje po celých Štátoch a hľadá si obete? Zo životnej poistke svojej tiež kedysi týranej a očividne nie veľmi majetnej matky? Hahaha. KONIEC SPOILERU).

Ak by si však z tohto trileru vzali niektoré mladé devy ponaučenie, že ísť v noci na večeru k neznámemu (čo ako šarmantnému) chlapovi, s ktorým si vymenili tak desať správ a naživo pokecali desať minút, naozaj nie je dobrý nápad, bol by to určite skvelý benefit k čitateľskému zážitku.

Moralizujúce PS: Názov trochu zavádza; vôbec to nie je o zlých miestach (sama poznám asi päť šťastných manželských dvojíc, čo sa našli na internete), ale o nezrelosti všetkých štyroch hlavných postáv. Nakumulovať v svojom živote toľko zlých kritérií na výber partnera a všetko s tým súvisiace, to je fakt sila. Veľmi dúfam, že zo strany autorky to bola nadsádzka potrebná pre vytvorenie zápletiek, a že po svete chodí čo najmenej žien, ktoré uvažujú a konajú podobným spôsobom.

simca9342
23.02.2023 5 z 5

4 ženy, 4 životní omyly a životní osudy. Jeden příběh. Každá z nich si projde hroznou věci, která teď ani později nejde změnit. A nezáleží na tom , že toho, co dělaly nebo v čem se rozhodly lituji a chtějí to změnit. Už je pozdě. bohužel..
Nejlepší kniha od Fieldgové!!!

Biba_with_Book
09.02.2023 4 z 5

Faktem je, ze se to cetlo samo. Druhym faktem je, ze ani jedna postava mi nebyla sympaticka. Ale prijemna oddychovka to byla, to zase jo.

Emma27
27.12.2022 3 z 5

Kniha je celkem předvídatelná.Napínavá

archivářka115
18.11.2022 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila. Dobře se četla.

WaN635
09.11.2022 3 z 5

Popravdě nic moc .... Napětí téměř žádné, spíše příběh 4 žen než thriller.
Už jsem četla od autorky lepší knihy.

Leena
23.10.2022 4 z 5

Tak tenhle příběh mě moc nadchl.
Nemohla jsem se odtrhnout, všechny dějové linky se potom pospojily, konec byl super.
Doporučuji.

petunkav
13.10.2022 3 z 5

Jedním slovem zvláštní......
Kniha začne vraždou, zdá se, že vlastně o vraha a jeho činy půjde - a nakonec by tato část být v knize ani nemusela.
Jde hlavně o ženy, jejich vztahy, běžný život....
No víc než tři hvězdy dát nemůžu.

Nevr
24.09.2022 3 z 5

Moje oblíbená autorka, ale tohle nějak nesedlo. Všichni mi tam v podstatě přišli jako psychopati, děj předvídatelný, těšila jsem se až dočtu (jestli mě třeba něco překvapí :) Jediný kdo mě tam bavil byla Joan, i když ta měla taky psycho potíže... Pan nezávazný mi tam vůbec nesedl, navíc mi jeho dějová linka přišla napsaná "na sílu" (tedy spíš s osobou, která s ním byla v interakci). Dočteno s několika přestávkami. Předvídatelné, rychle ukončené, nesympatické postavy.

ZuzanaZ83
22.09.2022 5 z 5

Tohle byla jízda od začátku do konce. Kniha neměla jediné hluché místo, četla se sama.
V příběhu nechybí láska, zrada, intriky a spousta náhod.
Za mě parádní oddechovka, která nejde odložit.

ronave
03.09.2022 5 z 5

Joy je moje oblíbená autorka. Četla jsem od ní už spoustu knih a na každé mě vždy něco zaujme.
Ani tato kniha mě nazklamala. Propojuje více vztahových linií - matka a dcera, kamarádky, milenci, manželé, sestřenice.
Všechny zápletky měly něco do sebe.
Téma sériového vraha putujícího po státech bylo zajímavé a podobné skutečnosti.
Kniha byla čtivá, měla spád a přečtená byla jedním dechem.

AndulinaU
06.07.2022 3 z 5

Nebylo to špatný, akorát dějová linie s Panem Nezávazným mi tam přišla navíc. Kdyby v knize nebyl, tak by to vůbec nevadilo si myslím.

Aaloha
02.06.2022 3 z 5

Kniha nenadchne ani neurazí. U thrilleru očekávám napětí, ale tady tedy chybělo. Detektivka to taky nebyla, takže nevím jak žánr popsat.

Štítky knihy

thrillery pro ženy

Autorovy další knížky

Joy Fielding
kanadská, 1945
2008  81%Zachráníš mě ráno
2004  87%Poprvé
2010  90%Jane utíká
2005  83%Panenka
2019  79%Špatná dcera

Kniha Na špatném místě je v

Právě čtených6x
Přečtených439x
Čtenářské výzvě38x
Doporučených16x
Knihotéce184x
Chystám se číst124x
Chci si koupit40x
dalších seznamech2x