Na špatném místě

Na špatném místě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435845/bmid_na-spatnem-miste-m5O-435845.jpg 4 323 115

Čtyři ženy – mladá Paige, její sestřenice a rivalka Heather, nejlepší kamarádka Chloe a matka Joan – se rozhodnou zkusit štěstí na online seznamce. Stáhnou si aplikaci a doufají, že s její pomocí konečně najdou lásku. Takové seznamování má ale svá rizika. Místo vysněného prince mohou potkat nebezpečného predátora. Má perfektní vlasy, vítězný úsměv a obrovské charisma. On však nehledá lásku, ale oběti. Zvládnou se mu všechny čtyři vyhnout? A pokud ne, kterou z nich si vyhlédne?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

All the Wrong Places , 2019

Aaloha
02.06.2022 3 z 5

Kniha nenadchne ani neurazí. U thrilleru očekávám napětí, ale tady tedy chybělo. Detektivka to taky nebyla, takže nevím jak žánr popsat.

Modrina
24.05.2022 4 z 5

Souhlasím s výtkami, prostě Jane utíká nebo Nic mi neprozrazuj to není. Ale nenudila jsem se, byť jsem na konci překvapená nebyla. Já jsem spokojená.

micha-ella
04.05.2022 2 z 5

Protahované rozhovory a manželské hádky mě hodně nudily. A to, že policie ani po šestnácti činech není pachateli na stopě (setkání v kavárnách plných lidí, každý z nich něco vidí, někdo tu kterou ženu třeba i zná, že jo...) je nedomyšlené.
Já smekám před autorkou za to, kolik knížek už napsala, ale tahle je opravdu nudná.

Micandy
18.04.2022 2 z 5

Dávám tak 2,5 hvězd, na tři to prostě není. Čekala jsem napínavý thriller, nějak mě to nevtáhlo. Téma aktuální a zajímavé, ale vadilo mi, jak se situace opakují akorát z pohledu jiné postavy. Konec byl pro mě předvídatelný.
Autorka má lepší knihy.

SSTknihy
06.04.2022 4 z 5

Celkem slušný psychologický triller. V podstatě taková "vztahovka", která spíš, než na akci sází na neustálou přítomnost možného zla. Není od věci si občas připomenout, že nebezpečí nečíhá nutné jen v anonymním online světě, ale může být součástí našich běžných životů a zaútočit v nejméně očekávanou chvíli. Čte se to dobře a rychle a děj rychle spěje k poměrně předvídatelnému konci.

kathla
03.04.2022 3 z 5

Přečteno celkem rychle, pěkná kniha, nicméně hodnotím tak 60%. Od Fieldingove znám lepší knihy. Každopádně závěr byl zajímavý, dostavil se pocit zadostiučinění. Ale o napětí se mluvit nedá.

Sigurd_Lesandi
26.03.2022 5 z 5

Tohle byla po dlouhé době pořádná jízda. I když se děj orientuje kolem čtyř postav, tak je kniha zpracovaná tak dobře, že jsem se v ní ani chvilku neztrácel. Jména jsou zapamatovatelná, každá postava je jiná, originální a má svůj vlastní způsob myšlení.
Četla se skvěle. Děj byl chytlavý a přečtete ji jedním dechem.
Skrze kapitoly nahlédnete do čtyř různých životů. Tady se mi moc líbilo, jak to bylo různorodé. Mladá Joan se strachuje o zdraví matky a hledání práce, Chloe žije v neharmonickém manželství, postarší Joan po smrti manžela začíná znovu myslet na lásku a závistivá Heather se stará jen o sebe. Každý příběh byl zajímavý a u každé jednotlivé postavy mě zajímalo, jak to s ní dopadne.
Některé kapitoly vám také nastíní smýšlení útočníka, což bylo nejen osvěžující, ale zároveň moc dobře zpracované. Kapitoly nebyly zbytečně dlouhé, a příběh tak rychle plynul.
Konec všemu nasadil korunu. Poslední dobou se mi stává, že i přes dobré příběhy nejsou konce nic extra, ale tady se to autorce povedlo. V posledních stranách převažuje napětí a závěr samotný byl perfektně vystupňovaný.
Rozhodně se kniha řadí k těm nejlepším, co jsem zatím četl. Můžu všemi deseti doporučit.

Janabib
04.02.2022 1 z 5

Knihy od Fieldingové jsem četla skoro všechny a moc se mi líbily. Tuhle jsem v půlce vzdala. Neustálé přeskakování mezi postavami a časem, v polovině knihy se dal děj shrnout do pár vět. Pořád se nic nedělo. Rozvláčné a nudné.

Tereyciiik
01.02.2022 5 z 5

Knihy byla úžasná. Po dlouhé době jsem se fakt pobavila a užila si čtení. Konec se mi líbil moc, bylo fajn že to bylo takové hořkosladké a ne úplný happyend. Myslím, že se jí daří pořád udržovat skvělou hladinu psaní a někdy je to i lepší a to bylo pro mě, právě teď. Fielding je sázka na výhru.

katpas76
07.01.2022 5 z 5

Joy Fieldingová je moje oblíbená autorka. Opět mě nezklamala, rozuzlení bylo překvapivé, děj měl spád. Velmi doporučuji.

Kerberos
28.11.2021 5 z 5

Nefandím seznamkám a už vím proč. Napínavé, chvílemi až mrazivé. Hlavní hrdince jsem fandila a mamince taky, proč by si i ženy v důchodovém věku nemohly užívat života. Rivality v rodině bylo až příliš, ale to tak v životě taky bývá.

Magdyla.8
26.10.2021 3 z 5

Tedy na knize jde vidět, co s vámi udělají sociální sítě a že není radno si s nimi zahrávat. Vztahy mezi děvčaty jsem moc nepobrala a spíše na mě kniha nepůsobila příliš dobře. Ke konci bych z jedné děvčat měla litovat, ale bohužel se tomu tak nestalo. Také jsem začínala tušit kam příběh vede, takže mě konec nepřekvapil. No zkusím nejspíše jiné knihy od autorky.

MoireDeTardis
23.10.2021 3 z 5

Tahle knížka mi způsobila tak trochu čtenářskej blok :D Vůbec tenhle žánr nečtu, tak mi to zase tolik nešlo. Ale ona nebyla špatná, nakonec vlastně byla i zajímavá a konec byl fakt mrazivej, jak píšou v komentářích níže. Ti, který tenhle žánr baví, si knížku určitě užijou :)

Veronika33
04.09.2021 5 z 5

Klasická "fieldingovka". Neviem prečo, či tejto autorke trocha nostalgicky nadržujem, ale všetky knihy od nej ma vždy neskutočne bavili a ani táto kniha nebola výnimkou. Dej bol neskutočne pútavý, postavy rôznorodé a dobre vykreslené. No proste moja srdcovka, zbožňujem ju.

Pajina68
23.08.2021 5 z 5

Tak tahle knížka se mi po několika předchozích, které byly slabší, opět moc líbila. Konec byl opravdu mrazivý....

olca1983
14.08.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, leč spád nabrala snad až na posledních třiceti stránkách. Byla jsem nervózní, jestli to autorka stihne rozuzlit. :-) Stihla. A nebylo to překombinované, ani žádné zbytečné kudrlinky. Byla to moje první kniha od Joy Fieldingové a věřím, že ne poslední.

boeink
10.06.2021 5 z 5

Prostě Joy! Já její knihy prostě miluju, některá se jí povede víc, jiná zas trochu míň, ale všechny jsou čtivé. Tady nechybělo napětí ani humor a taky důležité připomenutí: nikdy nechoďte s cizím mužem do cizího bytu.
Jo, a ta Heather, to teda byla pěkná kráva ;-)

Januli
05.06.2021 3 z 5

Jestli čekáte detektivku nebo snad nějaký hon na vraha, tak to jste vedle. Příběh 4 žen, kdy jedna z nich skončí díky své povaze na špatném místě.... ať už si o to koledovala nebo ne, zaráží mě, jak jsou ženy naivní a neopatrné. Kniha se mi četla dobře, místy možná zbytečně zdlouhavá, ale jako oddechove čtení na lehátko k vodě, klido pido. Akorát mi lezlo na nervy, jak Joan pořád oslovovala svou dceru zlatíčko, bylo tam toho zlatíčkováni až moc.

Kalina
13.05.2021 4 z 5

Nenáročné čtení. Příběhy žen jsou napsané čtivě, místy lehce překvapivé a konec knihy předvídatelný. Přesto mohu doporučit.

slaska77
11.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Ač jsem minule byla z paní Fieldingové nadšená a Špatnou dceru jsem tak nějak lehce zhltla za pár dnů, zde se mi to tak dobře nedařilo. Už zhruba v polovině knihy jsem si byla jistá, jak to skončí, a postavy byly pro mě tak nějak málo uvěřitelné. Dvě sestřenice podobné si fyzicky jako vejce vejci, z toho jedna vzor všech ctností, chytrá a kultivovaná, a druhá pravý opak, hloupoučká, závistivá, mstivá a hysterická? .... tak nějak příliš černobílé. Nicméně nějaká základní napínavost a způsob, jakým došla autorka k závěrku, mě přesvědčily aspoň o těch pár hvězdičkách, asi jsem měla větší očekávání. Třeba někdy příště zas přijde paní Fieldingové čas.

thrillery pro ženy

Joy Fielding
kanadská, 1945
2008  81%Zachráníš mě ráno
2004  87%Poprvé
2010  90%Jane utíká
2005  84%Panenka
2019  79%Špatná dcera

Kniha Na špatném místě je v