Zachráníš mě ráno

V zapadlém floridském městečku Torrance se nikdy nic neděje. Když přitažlivý doktor Crosbie opustí svou ženu Sandy kvůli místní královně plastických operací a rozvodů Kerri Franklinové, zdá se, že nic zajímavějšího už se nemůže stát. Ale pak je brutálně zavražděna Liana Martinová, nejkrásnější studentka posledního ročníku torranceské střední školy, a města se postupně zmocňuje plíživý strach. Kdo mohl tak nesmyslný zločin spáchat? A udeří zabiják znovu? Oblíbená autorka Joy Fieldingová si ve svém nejnovějším románu obratně pohrává se čtenářem a splétá mrazivý a napínavý příběh plný zvratů a falešných stop......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1878/big_zachranis-me-rano-JwC-1878.jpg 4.1430
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Heartstopper, 2007

Kniha Zachráníš mě ráno

babiočka

Můj celkový dojem z této knížky je znechucení.
Znechucení z toho, jak se otupělá společnost chce za každou cenu ztotožnit se svými pomyslnými idoly. A toto není fantazie autorky, ale, bohužel, současná realita.

SadUnicorn

Tak tohle mě velmi mile překvapilo. Výborně zpracovaná kniha se spoustou postav, ke kterým si čtenář snadno utvoří pouto, protože zná jejich pohnutky a psychologii, která je zde velmi uvěřitelně popsána. Příběh je popsán z pohledů více postav i vraha samotného, což beru jako pěkný bonus, díky kterému mě kniha bavila ještě více. Krom samotné detektivní zápletky autorka naráží i na problematiku vnímání ženského vzhledu a nároků na vzhled kladených společností.
Velmi dobře a logicky popsaný příběh, nečekané rozuzlení, ale konec možná mohl být o trochu delší nebo trochu dramatičtější. Přišlo mi to takové náhle utnuté. Kdo je vrah mě napadlo asi o tři stránky dříve, než to vyšlo najevo, takže jsem moc ráda, že jsem to neodhalila příliš brzy. Tohle je za mě velmi příjemně ubíhající dobře vykreslený příběh a rozhodně si přečtu další knihy autorky.

Iki1

Do čtení knihy jsem se zpočátku musel dost nutit, psychologických sond do nitra postav mi přišlo až příliš. Postupně se děj uzloval a rozvětvoval a mě zase přitahoval. Vznikl z toho psychologicky pěkně propracovaný propletenec. A vrchol děje, i přes tipování možného pachatele, byl nakonec překvapivý. Takže výsledkem je pohodová četba na pomezí psychothrilleru a detektivky.

smardice
12.10.2021

Napínavé, perfektní přednes, a ten konec, vraha jsem opravdu netipovala.

Bakana
10.09.2021

Tak dobře to začalo! Celá kniha se mi od začátku líbila, pasovalo mi, jak autorka popisovala vnitřní pohnutky jednotlivých postav. Až ten konec to zkazil. Ne že bych věděla, kdo je vrah - to rozhodně ne, bylo to pro mě velké překvapení a tak to mám ráda, ale nějak mi ten konec připadal odfláknutý, příliš rychle uťatý. Takže za to hvězda dolů.
Btw. všimla jsem si, že detektivky psané ženami mi přijdou mnohem lepší, propracovanější, psychologičtější.

toni-az
14.08.2021

Toto nebyla detektivka ani thriller. Spíše román pro ženy s detektivním pozadím, čili pro chlapa nečitelné. Zejména deník vraha byl opruz na druhou.

Jedna hvězda za jakž takž použitelný řemeslný základ, jedna hvězda za nečekané rozuzlení.

Givana
09.07.2021

Jedním slovem super!
Jak může rodina, společnost ovlivnit vývoj osobnosti člověka v chladnokrevného vraha...

Nika30
08.01.2021

Joy beru jako oddychovou četbu od romantických a erotických knih. Náročnější četba vyvážená chvílemi napětí až strachu. Baví mě její překvapivé odhalení hlavního zabijáka. A kdopak že to čekal??