Špatná dcera

Špatná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372929/bmid_spatna-dcera-9hE-372929.jpg 4 472 157

Robin se po více než pěti letech, kdy spolu nepromluvili ani slovo, zničehonic zavolá její sestra Melanie, aby jí sdělila, že jejich otec, jeho druhá mladá žena a dvanáctiletá dcerka byli postřeleni při údajném ozbrojeném vloupání a jsou v nemocnici v kritickém stavu. Robin je nucena vrátit se do nenáviděného rodného maloměsta, a především k sestře, která ji nevítá s otevřenou náručí a své nepřátelství k ní dává nevybíravě najevo. Robin zjišťuje, že všichni z rodiny – bratr Alec, Melanie, její autistický syn, a dokonce i Tara, otcova druhá manželka – mají co skrývat. Rodinná tragédie i neujasněný vztah s jejím přítelem v hlavní hrdince znovu vyvolají panickou poruchu, které se načas zbavila. Postupem času zjišťuje, že si bude muset vybrat mezi lží, které by ráda uvěřila, a pravdou, jíž vůbec netoužila znát.... celý text

Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bad Daughter , 2018

Evaho73
Evaho73
28.12.2023 4 z 5

Hlavnou témou tohto príbehu je dysfunkčná rodina, kde si ani jedna z postáv nezískala moje sympatie, čo mi na podiv vôbec nevadilo. Dej príbehu bol síce predvídateľný, ale mal svoju atraktívnosť aj vďaka určitým rodinným tajomstvám, ktoré sa tu postupne odkrývali. Mám rada štýl písania tejto autorky a kniha sa mi čítala ľahko a hlavne rýchlo, lebo dejový vývoj príbehu ma nútil obracať jednu stranu za druhou.

hanča34
hanča34
20.12.2023 5 z 5

Jako obvykle skvělé čtení od Joy. Více detektivní než ostatní její romány. Vlastně konec není tak jednoznačný. Přečtěte si.

knihomolka27
knihomolka27
13.12.2023 3 z 5

(SPOILER) První a určitě né poslední kniha od této autorky. Její styl psaní mi vyhovuje, je hodně čtivý a ne příliš popisný, i přesto jsem se u konce knihy už začínala celkem nudit, ale to mohlo být způsobené i tím, že jsem už dost dopředu uhádla samotného vraha.

Hlavní hrdinka byla fajn, občas trochu lezla na nervy, ale dalo se pochopit. Její sestra byla hodně zvláštní a zahořklá postava, která mě bavila, ale nevím jestli bych se s ní někdy chtěla potkat. Knize by prospělo zkrácení a asi i větší tah na bránu, nemít tendenci některé jasné věci pořád omílat do kola. Občas to nepříjemně za mě zavánělo červenou knihovnou a ty vztahy byly trochu přestřelené, ale jinak byla kniha takový fajn průměr. Nic víc, nic mín.

Prateri
Prateri
27.11.2023 4 z 5

Špatná dcera - těch dcerušek v knize je více a máte na výběr, která z nich je ta špatná. Jestli vyberete správně, to prozradí poslední stránky knihy. Trochu jsem se obávala podle hodnocení knihu číst. Nechtěla jsem být zklamaná oblíbenou spisovatelkou, ale nebylo to zas tak špatné. Další nepřečtené knihy paní Fieldingové už se na mne usmívají z knihovny a já se usmívám na ně. Máme se rády :-)

evvva
evvva
21.10.2023 4 z 5

A teď babo raď...které verzi bude soud věřit...tohle se mělo dotáhnout hezky do konce, né jen naznačit....co já teď s tím

novina
novina
26.08.2023 5 z 5

Já podezřívala úplně někoho jiného, takže pro mě byl konec překvapením

hannina
hannina
18.08.2023 3 z 5

Robin je mladá psycholožka žijící v LA se svým snoubencem. Snaží se vyrovnat s panickými atakami, které ji občas postihnou a hlavně se drží dál od své původní rodiny. A tu zavolá sestra, že se jejich otec, jeho mladá žena a její dítě stali obětmi násilného činu. Robin tedy sedá na autobus a jede do svého rodného města. A v procesu odhalování toho, co a jak se vlastně stalo, se vztahy v rodině napravují a nebýt toho závěrečného odhalení, které postupně vyplývalo již z popisu chování oné osoby, byl by to příběh se šťastným koncem. Nezaujalo mě to natolik, abych se do autorčiných knih opřela, ale příležitostně si zase něco přečtu.

Ctv
Ctv
02.08.2023 3 z 5

Pro mě klasická Joy Fieldingová, nezklamala mě.
Kniha se mi líbila, byla zajímavá, napínavá, prostě fajn. Sice jsem už cca od poloviny tušila, že to s postavou, ze které se později vyklubal vrah, nebude tak úplně čisté a tušila jsem, že v tom bude mít prsty, ale i tak považuji zápletku za dobrou.

Janík511
Janík511
31.07.2023 4 z 5

Pěkné čtivo, nemohla jsem se odtrhnout. Vraha jsem nepoznala a o to více byla překvapená.

Havrnka
Havrnka
28.01.2023 5 z 5

Skvělé čtení. S minimem postav autorka napsala strhující příběh. Pachatele jsem odhadla, ale se spolupachatelem jsem měla trochu dilema. Úžasná kniha.

simca9342
simca9342
23.01.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

Napínavý thriller o mladé dívce Robin, kterou jednou dalo by se říct šokuje telefonát sestry, že v jejich domě došlo k střelbě. Postřelení jsou jak jejich otec tak další dva členové rodiny.
Mladá žena, která kromě toho , že trpí záchvaty paniky se musí vrátit na místo, které po mnoha letech nevidí nijak nadšeně a odkrýt pokus o vloupání nebo vraždu?

martineknatasa
martineknatasa
16.11.2022 5 z 5

Nebyla jsem zklamána. Kniha J. F. je opět velice čtivá. Hezky se čte a závěr je překvapivý. Přečtěte si, nebudete zklamáni.

Leena
Leena
05.10.2022 3 z 5

Konec překvapivý, ač málo uvěřitelný.
Takový průměr, nezanechá hlubší zážitek.

Monika164
Monika164
03.10.2022 5 z 5

Za mne naprosto perfektní, ten konec, kdo byl vrah mne šokoval, doporučuji

janadibelkova
janadibelkova
28.09.2022 3 z 5

Od Joy mě prostě baví všechno...umí napsat i lepší příběh, ale kdo ji čte pravidelně ví, že její styl je čtivý a nevynechá ani ty horší kousky :⁠-⁠)

Jurfinka
Jurfinka
13.07.2022 3 z 5

Nic pro mě...

Kaja1
Kaja1
27.05.2022 4 z 5

Případ viděný očima terapeutky. Bylo to zajímavé, i když těch psychicky narušených, bylo až dost. Je to čtivě napsaný thriller.

Alienn
Alienn
06.04.2022 4 z 5

Rozhodně jedna z těch lepších knih této mojí oblíbené autorky. Velmi čtivá od samého začátku a napínavá až do konce a to přesto, že pachatele jsem odhalila správně. Určitě doporučuji.

cukrovka
cukrovka
13.02.2022 5 z 5

Knížky této autorky mám ráda. Vždy se jedná o čtivý psychothriller, kde jsou v popředí narušené rodinné vztahy. Příběh byl čtivý a zajímavý.

katpas76
katpas76
07.01.2022 5 z 5

Skvělý psychologický thriller, opět mě autorka nezklamala, celou knihu jsem byla v napětí, i když ke konci už jsem tušila, kdo bude onou špatnou dcerou. Velmi doporučuju.