Špatná dcera

Špatná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372929/bmid_spatna-dcera-9hE-372929.jpg 4 472 157

Robin se po více než pěti letech, kdy spolu nepromluvili ani slovo, zničehonic zavolá její sestra Melanie, aby jí sdělila, že jejich otec, jeho druhá mladá žena a dvanáctiletá dcerka byli postřeleni při údajném ozbrojeném vloupání a jsou v nemocnici v kritickém stavu. Robin je nucena vrátit se do nenáviděného rodného maloměsta, a především k sestře, která ji nevítá s otevřenou náručí a své nepřátelství k ní dává nevybíravě najevo. Robin zjišťuje, že všichni z rodiny – bratr Alec, Melanie, její autistický syn, a dokonce i Tara, otcova druhá manželka – mají co skrývat. Rodinná tragédie i neujasněný vztah s jejím přítelem v hlavní hrdince znovu vyvolají panickou poruchu, které se načas zbavila. Postupem času zjišťuje, že si bude muset vybrat mezi lží, které by ráda uvěřila, a pravdou, jíž vůbec netoužila znát.... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bad Daughter , 2018

Zuzaček22
13.01.2020 4 z 5

Moc pěkná kniha.Hlavni hrdinka Robin mi teda polovinu knihy lezla docela na nervy.jinak pribeh pěkný určitě stojí za přečtení.

zdehan
31.12.2019 5 z 5

Kniha se mi libila takova dobrá detektivka stojí za přečtení.

gordon13
27.12.2019 4 z 5

Mám ráda paní autorku, její nová kniha se mi líbila, i když ke konci mi připadala už dost zdlouhavá, vlastně se děj motal stále dokola, ale vůbec jsem neměla tip na vraha a tudíž mě konec docela překvapil...spíš ale nemile, zdál se mi velmi nepravděpodobný, ten věk mi tam prostě neseděl...

Veronika33
26.12.2019 5 z 5

Klasická Joy Fielding pútavý dej, výborné spracovanie a zaujímavo vykreslené postavy. Knihu som si užila a určite si ju ešte zopakujem. Odporúčam.

Hania932
21.12.2019 3 z 5

Nejnovější kniha od autorky a já měla opravdu velké očekávání. Obálka je úžasná a příběh musí být také určitě úžasný, ale to jsem se mýlila. Kniha není špatná, ale je to spíše průměr. Začátek byl velmi dobrý, hezké zahájí a 'dobrá zápletka' hned na začátku. Ale postupně jak jsem četla začal příběh lehce slábnout. Už se nic moc nedělo. Spíše a řešila jedna a ta samá věc. Kdo to byl? Kdo zabil mého otce, bývalou nejlepší kamarádku a její krásnou dcerku. Upřímně jsem opravdu netušila kdo by to mohl být. Neměla jsem ani žádné podezření. Postupně jak se kniha chýlila ke konci to zase začalo být zajímavé. Posledních 50 stránek mě opravdu bavily. Vrah mě překvapil. Kniha není nijak skvělá, ale zase není špatná. Z knihy jsem trochu zklamaná, čekala jsem něco víc. Ale i přesto je to lehká oddechová kniha která nijak neurazí.

aralka
04.12.2019 3 z 5

Myslím, že za dva měsíce nebudu vědět, o čem tato kniha byla... pachatele jsem uhodla už v první třetině knihy, takže žádné překvapení nebo šok se nekonal...psychologie postav není moc podrobně propracována, vše jakoby klouže po povrchu, žádná z postav mi nebyla obzvlášť sympatická.. neurazí, nenadchne... těžký průměr!

micha-ella
16.11.2019 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, tak jak to tato autorka umí a kolik už jich bylo! Odpočinkové čtení.

verense
06.11.2019 3 z 5

Velmi průměrná knížka, máte-li z tohoto žánru už něco načteno. Robin se většinu knihy potácí v úzkostných stavech (jak někdo takový probůh může dělat terapeutku?), Melanie je celou dobu jízlivá, Alec rádoby záhadný, Cassidy celkem brzo průhledná. Zajímavější postavy jsou jen letmo načrtnuté, některé situace jen nakousnuté a poté nevysvětlené. Joy Fieldingová umí o dost lépe!

Lavender756
31.10.2019 3 z 5

Bohužel musím říct, že jsem byla poměrně zklamaná a odložila jsem knihu cca u strany padesát, pak koukla nakonec. Autorku jsem měla ráda, ale už se příliš opakuje,knihy natahuje a toto téma bylo tedy velice laciné. Děj pouze o uzkostech hl hrdinky, slabé.

VeronikaSas1
24.10.2019 5 z 5

Tuto autorku miluju a opet nezklamala. Velmi čtivý děj, a i kdyz nazev knihy hodne vypovida o tom, ze,, vrahem je zahradnik,,,tak az v poslednich strankach jsem se zjistila, ze muj odhad byl velmi spatny????

HoneyBunny27
23.10.2019 4 z 5

(SPOILER) Od Joy Fielding mám přečteny skoro všechny knihy. Některé se mi líbily méně než tato, některé více. Tato kniha byla zajímavá, ale pachatele jsem tušila zhruba od půlky knížky, a asi je to právě tím, že mám Fielding načtenou a znám její styl. Kdyby to byla první knížka od ní, tak jsem asi na konci v šoku, ale takhle pro mě žádné překvapení.

Spoiler (?)

- Cassidy mi připomínala dceru Barbary z knížky Dámy z Grand avenue, která taky zabila svoji matku a přišlo mi že je to snad jedna a ta samá osoba. Styl mluvy, uvažování, nakonec osočení ze sex. obtěžování... Proto ubírám jednu hvězdu za neoriginalitu a velkou podobnost s další autorčinou knihou.

Katerina015
18.10.2019 5 z 5

Za me super. Vubec jsem vraha neuhadla a o to vic me konec prekvapil. Tyhle knihy mam rada - az dokonce netusite, kdo za tim vsim stoji.. A pak prijde wau? To jako vazne???

anibeni
01.10.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, vraha jsem začala tušit až ke konci, takže úplně předvídatelné se mi to nezdálo, ale něco mi na té knize nesedlo... nevím... chybělo tam napětí a takový ten pocit, že knihu prostě nemůžu odložit..

smithynka
16.09.2019 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale něco mi na ní úplně nesedlo, možná styl psaní... Příběh byl zajímavý. Od jednoho momentu mi bylo jasné, kdo za tím vším stojí, ale i tak se mi závěr knihy líbil.

klarence
09.09.2019 3 z 5

kniha se mi líbila, vztah mezi sourozenci mi krapet připomíná moje sourouzence.. tušila jsem , kdo asi nakonec zatím stojí, ale za mě spokojenost.

abssint
29.08.2019 3 z 5

Příběh se mi líbil, bavilo mě to a dlouho jsem netušila, kdo je vrah. Jen celý dojem zničil neustále se opakující nespisovný překlad "bysme, byste". Ke konci jsem se už nebyla schopná na nic jiného soustředit....:o) Hvězdičky bych dala čtyři, ale to "bysem" musela překousnout mou nechuť k týrání češtiny. Za tři.

kika 13
26.08.2019 4 z 5

Super napínavý příběh.

Danago
15.08.2019 3 z 5

Mám přečtené vše co autorka napsala a většinou jsem byla nadšená.
Bohužel tato knížka mě moc nebavila. Možná je to tím, že už mé nadšení vyprchalo nebo autorka změnila styl psaní. Bohužel jsem nebyla napnutá, těšila jsem se až knížku dočtu a nějak se vše uzavře.
Ani jedna se sester mě nesedla. Melánie mě vadila tím jak se ke všem chovala a Robin zase všechno až moc zbytečně rozebírala .
Autorka opět řeší narušené rodinné vztahy, bohužel je zde spousta dialogů o ničem, které se stále dokola opakovaly.

Michnicka
14.08.2019 4 z 5

Tušila jsem, přesto se mi kniha líbila.

kathla
14.08.2019 4 z 5

Příjemné překvapení! Pěkně se děj rozjížděl a parádní byl ten rozrůstající se okruh možných pachatelů. Nevěřila jsem už nikomu... Velmi slušný titul.