Panenka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osmadvacetiletá floridská právnička Amanda Travisová je ztělesněním moderní úspěšné ženy. Je krásná, sebevědomá a energická; miluje svou práci obhájkyně, ve vztazích si zakazuje sentiment, lásku redukuje na uspokojující sex. Je neúnavná, jedinou relaxací jsou pro ni hodiny spinningu ve fitcentru. Zvrat v denní rutině přinese telefonát. Její matku žijící v Torontu obvinili, že v hotelu Four Seasons zastřelila neznámého muže. Amanda, jíž se podařilo vytěsnit z paměti vzpomínky na dětství a domov, se vrací do Kanady, aby se tam znovu setkala s holčičkou-panenkou, jakou bývala: ustrašenou a manipulovatelnou, milující svou panovačnou a náladovou matku. Když se snaží sestavit matčinu obhajobu a odhalit pozadí vraždy, z minulosti vyplouvají tajemství tak temná, že už neohrožují jen Amandinu pověst, ale i její život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1887/big_panenka-hgP-1887.jpg 4.2452
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Puppet, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Panenka

simca9342
25. ledna

(+ SPOILER) Napínavý, ale taky tragický příběh o minulosti hlavní postavy. Příběh se mi moc líbil, ale štvala mě hrozně Amanda - poloviční alkoholička, která někdy nevěděla, kdy dost...
Opět v příběhu hraje roli telefonát, ale tentokrát je střelcem její matka (údajným) a je na její dceři, aby vše vyřešila . Minulost je nezastavitelná a dá o sobě vědět i v momentě, kdy to nejméně čekáme.

Alisa1980
20.08.2022

Klasická Fieldingová, pěkné čtení, prostě sázka na jistotu. Dávám o * méně za opravdu překombinovaný konec, ale to jen můj názor a celkový dojem to nekazí. Palec nahoru.


hanča34
10.02.2022

Prostě Joy je jedinečná, bohužel už jsem skoro vše četla.

Tereyciiik
08.10.2021

No zase krásné počtení. Po dlouhé době pěkná detektivka, s úžasným a nečekaným koncem. Moc sekl ku líbil vývoj postav. Pátrání po pravdě bylo vážně povedené. Joy prostě ví, jak na to!

Pavlina50
24.03.2021

Moje druhá kniha od J. Fieldingové (Jane utíká - se mi líbila hodně). Tady trošku zklamání - sice zajímavý příběh, hlavní hrdinka určitě nebyla bez chyby, ale mě nijak nevadila, spíš mě tady zas tak moc nezaujal styl psaní, i když v napětí mě paradoxně držel pořád. Velké zklamání ale pro mě byla pointa, tak strašně překombinovaná (a sladká…), těch vsazených rádoby „šokujících“ okolností tam bylo na mě až moc.

zoew
19.10.2020

Solidní detektivka,ale mohla být klidně o 50 stránek kratší.

Madi
08.10.2020

Hodně lidí tu píše, že je Amanda alkoholička, to se mi ale nezdálo. Prostě to jen párkrát přehnala a vzhledem k tomu, co se okolo ní dělo to i chápu. Asi po třetí kocovině už byla jen na čaji, tak co no...Já mám i pochopení v tom jejím tápání v životě, jak neví co a koho chce, dětství a výchova se na ní holt podepsalo. Ačkoliv k oběma exmanželům se zachovala svinsky, o tom žádná.

Chvílema se děj táhl, až k uzoufání. Sladkobolný konec přitažený za vlasy mému hodnocení taky nepřidal. Takže za dvě a po J.F. dlouho nesáhnu, jestli vůbec.

zimka.r
16.08.2020

Tak tohle se mi líbilo! Od začátku mne to zaujalo a rozuzlení přímo dostalo....člověk tak nějak tuší jak to asi tenkrát bylo.....ale že až "tak", tak to zas jako ne :) Určitě si přečtu něco dalšího...

1