Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1887/bmid_panenka-hgP-1887.jpg 4 490 83

Osmadvacetiletá floridská právnička Amanda Travisová je ztělesněním moderní úspěšné ženy. Je krásná, sebevědomá a energická; miluje svou práci obhájkyně, ve vztazích si zakazuje sentiment, lásku redukuje na uspokojující sex. Je neúnavná, jedinou relaxací jsou pro ni hodiny spinningu ve fitcentru. Zvrat v denní rutině přinese telefonát. Její matku žijící v Torontu obvinili, že v hotelu Four Seasons zastřelila neznámého muže. Amanda, jíž se podařilo vytěsnit z paměti vzpomínky na dětství a domov, se vrací do Kanady, aby se tam znovu setkala s holčičkou-panenkou, jakou bývala: ustrašenou a manipulovatelnou, milující svou panovačnou a náladovou matku. Když se snaží sestavit matčinu obhajobu a odhalit pozadí vraždy, z minulosti vyplouvají tajemství tak temná, že už neohrožují jen Amandinu pověst, ale i její život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Puppet , 2002

Šárka5875
13.05.2012 5 z 5

Bomba knížka,je zbytečné to nějak dál rozebírat,musíte si ji přečíst.

doliv
24.01.2012

má nejoblíbenější od této autorky....když zrovna nemá co číst, vždycky se k ní vrátím..opravdu doporučuji!!

pet-kyval
24.06.2011 4 z 5

[059/11] Co říct? Snad jen, že jsem byla opět příjemně ukolébána prací této autorky a, i když jsem se zezačátku kroutila představě o atmosféře kam text směřoval, nakonec se vše vrátilo zpátky a já zjistila, že to je opravdu ta známá Joy.

Měla jsem roupy dát hvězdičky tři, protože mi tam pořád něco chybělo, ale když jsem se snažila hlouběji rozebírat psychologický profil Amandy, zjistila jsem, že to naprosto odpovídá realitě. Čtenáře nejspíše zarazí to jak moc tíhne k sexu a alkoholu a jak je protivná a výbušná, ale znám takový případ i z reálného života, kdy je jeden z rodičů alkoholik a (dnes už) mladá žena je čistokrevnou českou verzí Amandy. Jen není dvakrát rozvedená.

A to je přesně ono. Realističnost postavy, která se dá nalézt i v opravdovém(?) životě. Žádná smyšlenka a, i když jsou její výbuchy vzteku docela časté, není to hysterie, kterou s oblibou nezkušené autorky užívají a tím svá dílka automaticky tupí a shazují.

Sice to není thriller a ani detektivka, ale má to napjatou strunu dějové linie a i když se většina knihy odehrává v hrdinčině hlavě, neztrácí to rytmičnost a tak celkově text neuspává. Sexuální mini-scénky nejsou hrocené do přehnaných něžností a díky tomu to nepůsobí kýčovitě, lacině. Joy sice píše hlavně pro ženy, ale není to ten druh literatury, za který by se někdo mohl na veřejnosti stydět.