Jane utíká

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/big_jane-utika-nw3-1891.jpg 4.5737

Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane run, 1991

Kniha Jane utíká

pedroK
předevčírem

Četla jsem od Joy několik knih a tato byla nejlepší. Svižný psychothriler. Bavila mě.

simca9342

Napínavá kniha o hledání jedné identity. Jane neví, kde je, kdo je ani jaký je den nebo rok. V kapse má větší obnos a že by věděla, jak k němu přišla se nestane.
Musí věřit jiným, ale pomocí prášků, které dostává se ji paměť jen tak nevrátí. Začne pátrat a to na co přijde tak rychle nezapomene.
Od autorka jsem četla Špatnou dceru a byla skvělá.

uzivatel6305

Tři hvězdičky dávám za to, že jsem to vůbec dočetla a že to bylo napínavé. Jinak to byla pěkná blbost, za vlasy přitažená a moc nechápu to vysoké hodnocení. Byla jsem neustále šokována Janinou hloupostí, bezmocností, důvěřivostí v tak naprosto jasné situaci. Na jednu stranu pomalu Xena a na druhou spící Růženka. Leccos bylo dobře popsané, ale také zdlouhavé. Ani moc nedoporučuji.

Nofar197
03.12.2022

Nejúžasnější kniha paní Fieldingove.

kolacky
27.11.2022

Takovíhle hajzlové by měli pokaždé padnout na hubu, omluvte moji klačtinu...

Tom.Majka
31.10.2022

Tak to bylo něco,super se to četlo. Jedna z knih, která mě zaujala hned od začátku, skvělá zápletka, skvěle napsané.Držela jsem hlavní hrdince pěsti,aby se z toho dokázala dostat a když to napoprvé nedopadlo, byla jsem zklamaná a nutila se číst dál (ono se tak nějak nedalo přestat),jestli se jí to podaří.Poslední třetinu knihy jsem přečetla jedním dechem.No budu se muset poohlédnout po dalších knihách Joy.

soupik2012
06.10.2022

Kniha plná dialogů, myšlenek a vnitřních pocitů. Tedy přesně ty atributy které mám na knihách nejraději. Ale jak mám zjistit která je tímto způsobem napsána? Z anotace se to nikdy nedozvím a z komentářů většinou také ne. Příběh zaujme hned od samotného počátku. Je zahalen tajemstvím a rozehrává nervy drásající psychologické drama, ve kterém s postupem času napětí citelně graduje. Na podobné téma jsem již přečetla několik knih, ale tato je z nich nejlepší. Audiokniha je načtena naprosto fantasticky a této role se ujala Marie Štípková.

Yanny
18.09.2022

Páni! Tohle byla jízda! To se nedalo odložit!
Od Joy Fieldingové jsem četla zatím jen knihu Na špatném místě. Ale i tu jsem přečetla na moje poměry rekordně rychle. O Jane utíká jsem věděla už spoustu let. Řekla bych, že je to její neznámější kniha. Četla ji tenkrát má kamarádka na střední škole a hodně o ní básnila. Představte si, že vyšla už v roce 1991! To jsem ještě nebyla na světě! :D
Děj knihy se odehrává v roce 1990 a je to znát. Ještě nejsou mobily, doma nikdo nemá internet, lidé se odkázáni na pevné linky, adresáře, Zlaté stránky a knihovny… Ale rozhodně musím říct, že tahle knížka předčila svojí dobu. Není divu, že u nás vyšlo už páté vydání. Původní obálky byly dost hrozné, a tak jsem ráda, že jsme se letos dočkaly nové.
Rozhodně doporučuju všem, co mají rádi mega čtivé thrillery, protože tohle vás úplně pohltí. Budete otáčet stránku za stránkou, fandit Jane, aby si vzpomněla, kdo vlastně je a neustále měnit názor, jak to vlastně všechno bylo/bude…
Troufala bych si u tvrdit, že Joy Fielding tady udala jakýsi směr, jak budou všichni další tyto společenské thrillery psát. Je až neuvěřitelné, že je to přes 30 let!
Možná jsem byla trochu smutná z tohoto tématu, které si nakonec vybrala jako rozuzlení, ale věřím, že to v té době bylo opravdu šokující. Pokud máte načteno, leccos odhadnete předem, ale i tak podle mě budete chtít smeknout pomyslný klobouk před tím, jak je to dobře napsaná knížka a že perfektně funguje ještě dnes.
Určitě se těším na další Joyiny knihy. Díky bohu, že jich má už 30! :D Doufám, že i dalších se dočkáme v novém modernějším přebalu. :)