Jane utíká

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/big_jane-utika-nw3-1891.jpg 4.5676

Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane run, 1991

Kniha Jane utíká

Lucc93

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četla. Neskutečně mě bavila a do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, komu mám vlastně věřit. Tvrdý a děsivý příběh, napětí od začátku do konce. Kdybych mohla, dám knize 6hvězd. Doporučuji všem.

bigben

Pořád jsem přemýšlela, co se za chováním manžela bude a proc se děje, co se děje...a kdo hlavní hrdince pomůže nebo se jí podařit vše vyřešit samotné...

Han-nah

Krásná kniha, která svým napínavým dějem upoutá a , i když už tušíte, že se něco děje, tak si ale pokládáte otázku, co a proč se to děje.
Mozek je pořád ještě neprobádaná část našeho těla.
stres , trauma, šok - zablokování, zkrat, amnézie
z lásky se rodí nenávist
moc - bezmoc
vina - spravedlivý trest
Tuto autorku mám ráda, její příběhy jsou autentické. Už mám nachystanou její další knihu, tak se těším na další příběh.

AndulinaU

Za mě dost předvídatelný děj, i když jsem nevěděla přesný důvod. Příběh mě bavil, ale čekala jsem od této knihy víc, když má tak dobré hodnocení.

katerina5544

Knihu mam z bazaru a vzhledem k otresne obalce z r.1991 jsem byla dost skepticka. Zacatek knihy me ani nijak nebavil, ale pak se pribeh paradne rozjel a ja cetla do pul ctvrte rano. Upřímně řečeno jsem sice uhadla pointu, ale nevedela jsem presne proc to tak bylo. Vysvětlení se mi libilo, autorka me prijemne prekvapila. Vrele doporučuji, cte se jednim dechem a kdyz to lehce srovnam treba s Manzele odvedle kde je manzelka taky mimo - Lapena je hodne slaby a nudny odvar.

Liduka

Abych se přiznala, tak mě ze začátku kniha moc nebavila a vracela jsem se k ní až po delší době. SPOILER: Nicméně jakmile se Jane ocitla doma, tak to začínalo být stále zajímavější a já si říkala, kde je vlastně pravda a jestli je něco v nepořádku s ní a nebo s někým jiným. Konec jsem rozhodně nečekala. Přišel mi ale takový nějak uspěchaný a bylo mi divné, že Jane najednou všichni uvěřili, že není blázen. Hlavně Carol, když jí dala jasně najevo, že jí nevěří ani slovo a najednou měla svědčit pro ni. Jsem ale ráda, že spravedlnosti bylo učiněno za dost. Kdyby vyhrál ten haj*l, tak by mě to pěkně naštvalo.

baji42

Jedna z mých hodně oblíbených knih, četla jsem ji vždy po nějaké době už 3x.

šipek

Velice dobře napsaný psycho román. První můj dojem byl, že jsem knihu již četl. Nečetl pouze jsem viděl film. Příběh má spád a napětí. Od začátku příběhu jsem přemýšlen na důvodu ztráty paměti hlavní hrdinky Jane, ale opravdový důvod mě nenapadl. Je to otřesný ale i ve skutečném světě možný.