Jane utíká

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/1891/jane-utika-nw3-1891.jpg 4.5551
Vydáno:, Ikar (ČR)

See Jane run (1991)

Kniha Jane utíká

Januli

Jedním slovem mazec!

Kekik

Je to mé první setkání s Joy Fielding. Zcela jistě není poslední. Rozhodně se jedná o velmi kvalitní thriller. Jelikož jsem již přeci jenom pár knih tohoto žánru přečetla, tak jsem vcelku brzy zjistila, kdo za tím vším stojí. Ovšem důvod mě tak rychle nenapadl. Rozhodně doporučuji k přečtení. Dalo by se toho napsat ještě mnoho, ale tady kniha hovoří sama za sebe.

pingu1

Mám hodně knih od Joy Fieldingové, tahle je podle mě jedna z nejlepších :-)

Ladyhawke1983

Moje první kniha od Joy Fielding, poprvé čtená, když mi bylo 12 let, od té doby čtená ještě mnohokrát (musela jsem si ji i obalit, protože je již očtená).
Čtenář již od začátku tápe a hledá spolu s Jane, co se vlastně tak příšerného stalo, že se její mozek následoval pud sebezáchovy a ona přišla o paměť.
Toto hledání je nutně ztíženo manželem, posluhovačkou i dalšími, kolikrát jsem v duchu trpěla s hlavní hrdinkou, nenáviděla postavy kolem ní, tu bezmocnost, se kterou musela bojovat.
Finále je hodně nečekané a dech beroucí, přesto vysvětluje veškeré to bránění tomu, aby se jí paměť vrátila.
Už teď se těším až po téhle knize sáhnu znovu.

xena2711

Nemám od Joy přečtené vše, ale tato kniha je zatím nejlepší. Vtáhne do děje a musíte ji přečíst na jeden zátah. Doporučuji, super. Čtivě psaná, má to švih a takový konec jsem tedy vůbec nečekala....

Owain

zatím nejlepší, co jsem od autorky četla. Začátek takový nejasný, ale nutí vás to číst dál, prostě jak to jako dopadne. Dokonce i já jsem podlehla kouzlu Michaela =) no konec jsem teda takový nečekala. Super napínavé čtení.

Lavender756
28.10.2018

Úžasné, nejlepší kniha od autorky. Napínavé od první do úplně poslední stránky. Plné pohledových zvratů na všechny postavy.

Adhara
20.09.2018

Jedna z najznámejších Fieldingovej kníh, a právom. Rozpráva príbeh ženy, ktorá stratila pamäť. Našla sa na ulici s obrovskou sumou peňazí a krvou postriekanými šatami. Podľa lekárov je príčinou amnézie ťažký psychický otras. Ale z čoho, keď má perfektného manžela a perfektné bývanie? A prečo sa po návrate do svojho perfektného života, hoci si naň nespomína, cíti čoraz horšie?

Ide o zručne napísané dielo. Téma straty pamäte je v autorkinej tvorbe ojedinelá a hoci ostatné prvky sú viac stereotypné, pozitívne túto knihu vyčleňuje. Hrdinka majstrovsky balansuje medzi obavou, že prichádza o zdravý rozum, a podozrením, že jej niekto chce uškodiť. A vždy, keď nejaká možnosť vyzerá takmer isto, príde nový zvrat, ktorý to celé zase obráti… Pre silnejší efekt je ale lepšie čítať túto knihu ako prvú či aspoň medzi prvými, nie ako desiatu a viac. V takomto prípade totiž začnete poznávať bežné Fieldingovej archetypy a predčasne tušiť, odkiaľ vietor fúka.