Poprvé

Pětatřicetiletá atraktivní Mattie Hartová vede navenek spokojený rodinný život. Má hezkou dospívající dceru a její okouzlující manžel Jake je úspěšný právník. Ve skutečnosti se jí však manželství po šestnácti letech rozpadá. Mattie ví o Jakeových milostných aférách a poslední dobou nepochybuje o tom, že má opět novou milenku a tentokrát jde o vážný vztah. Jake svou nevěru nijak nepopírá a od své ženy odejde. Mezitím se Mattie dozví šokující zprávu, která má osudově změnit nejen její život, ale život celé rodiny. Jake se dobrovolně vrací domů, aby svou ženu podpořil. Od toho okamžiku se začíná odvíjet neuvěřitelný příběh, v němž hlavní úlohu hraje láska. Krizová situace postupně Mattie i Jakea sbližuje, jejich manželství se stmeluje a poprvé po šestnácti letech si oba uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. Poprvé se opravdu navzájem poznávají a poprvé se k sobě ze své lásky vyznají......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1892/big_poprve-ixl-1892.jpg 4.4379

Vydáno: , Ikar (ČR)

The First Time, 1999

Kniha Poprvé

Pája699
04.10.2022

Já se strašně omlouvám, ale mě tato kniha prostě vůbec nebavila, neoslovila a ani nezasáhla. Upřímně jsem asi čekala jiné čtení, než na které jsem od autorky zvyklá. Mě se děj neskutečně vlekl a ke konci jsem už i stránky četla letem světem.

Mateo67
02.07.2022

Tak dějově nabitou knihu tohoto žánru a zároveň tak konzistentní jsem dlouho nečetla. Vše do sebe postupně zapadá, vše drží pevně pohromadě. Žádnou z postav autorka neodbyla, plasticky vystupovaly z knihy, vypravěčsky zvládnuty dokonale. Zasazeno do našich reálií, může se bohužel odehrát třeba v sousední ulici. Takže jen pokorná prosba nakonec - ať na takovéto nemoci není nikdy nikdo sám.

haWranka
15.02.2022

(+ SPOILER) Opravdu depresivní, ale přesto plné naděje. I když člověk ví, jak to dopadne, stejně na konci bulí. Jen mě trochu mrzely ty skoky v čase a trochu uspěchaná řešení. Je to dobrý příběh, ale od autorky mám raději jiné knihy.

Pechule
19.12.2021

Po letech jsem si knihu přečetla podruhé a opět se mi líbila. Asi jsem ji i dnes z pozice rodiče více prožívala...

LadyCarousel
05.11.2021

Zacatek knihy mi sel cist opravdu tezko, ale pak jsem pochopila, ze to nebude klasicka J. F. A vzila se do knihy i postav. Ani to nebylo silene sentimentalni, spis takovy wakeupcall ze i ze spatnych veci muzou vzniknout dobre a ze je treba si vazit zdravi.

edith79
07.05.2021

Taková jiná Joy. Tentokrát bez kriminální zápletky, zato o to víc na city. Kniha u které jsem si říkala, že člověku stačí přečíst si ji jen jednou. Poprvé. Podruhé už tak nějak nemám sílu se k ní vracet.

Pavlina50
06.04.2021

Vzhledem k již přečteným knihám od Joy Fielding jsem asi čekala víc.
Podle většiny nadšených komentářů jdu asi opět proti davu, ale já jsem se navzdory vážnému a velice smutnému tématu utopila v typicky červené knihovně plné klišé a násilných sentimentálních a podbízivých emocí (například tak výrazné změně charakteru a chování manžela jsem opravdu nedokázala uvěřit). K tomu všemu – překlad? To oslovení Kiminko mě fakt lezlo neskutečně nervy. Myslím, že takové smutné a velké téma lze zpracovat podstatně vkusněji.
Dvě hvězdičky dávám jen kvůli obecné čtivosti knih od Joy a opravdu silnému tématu (vzpomínám, jak mě sebrala například smrt S. Grosse navzdory tomu, že jako politikovi jsem mu nijak extra nefandila).

boeink
28.01.2021

Taková trochu jiná Fieldingová. Pořád jsem čekala, kdo bude psychopat a tentokrát se žádný neobjevil. Přesto, nebo možná právě proto, tleskám.