Poprvé

Pětatřicetiletá atraktivní Mattie Hartová vede navenek spokojený rodinný život. Má hezkou dospívající dceru a její okouzlující manžel Jake je úspěšný právník. Ve skutečnosti se jí však manželství po šestnácti letech rozpadá. Mattie ví o Jakeových milostných aférách a poslední dobou nepochybuje o tom, že má opět novou milenku a tentokrát jde o vážný vztah. Jake svou nevěru nijak nepopírá a od své ženy odejde. Mezitím se Mattie dozví šokující zprávu, která má osudově změnit nejen její život, ale život celé rodiny. Jake se dobrovolně vrací domů, aby svou ženu podpořil. Od toho okamžiku se začíná odvíjet neuvěřitelný příběh, v němž hlavní úlohu hraje láska. Krizová situace postupně Mattie i Jakea sbližuje, jejich manželství se stmeluje a poprvé po šestnácti letech si oba uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. Poprvé se opravdu navzájem poznávají a poprvé se k sobě ze své lásky vyznají......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1892/big_poprve-ixl-1892.jpg 4.4355

Vydáno: , Ikar (ČR)

The First Time, 1999

Kniha Poprvé

edith79

Taková jiná Joy. Tentokrát bez kriminální zápletky, zato o to víc na city. Kniha u které jsem si říkala, že člověku stačí přečíst si ji jen jednou. Poprvé. Podruhé už tak nějak nemám sílu se k ní vracet.

Pavlina50

Vzhledem k již přečteným knihám od Joy Fielding jsem asi čekala víc.
Podle většiny nadšených komentářů jdu asi opět proti davu, ale já jsem se navzdory vážnému a velice smutnému tématu utopila v typicky červené knihovně plné klišé a násilných sentimentálních a podbízivých emocí (například tak výrazné změně charakteru a chování manžela jsem opravdu nedokázala uvěřit). K tomu všemu – překlad? To oslovení Kiminko mě fakt lezlo neskutečně nervy. Myslím, že takové smutné a velké téma lze zpracovat podstatně vkusněji.
Dvě hvězdičky dávám jen kvůli obecné čtivosti knih od Joy a opravdu silnému tématu (vzpomínám, jak mě sebrala například smrt S. Grosse navzdory tomu, že jako politikovi jsem mu nijak extra nefandila).

boeink

Taková trochu jiná Fieldingová. Pořád jsem čekala, kdo bude psychopat a tentokrát se žádný neobjevil. Přesto, nebo možná právě proto, tleskám.

medulinka
14.09.2020

Tuto knihu jsem četla už před nějakou delší dobou, ale pamatuji si, že to bylo dojemné a emotivní. Dojalo mě to... Hlavní hrdince jsem moc fandila. Příběh ze života.

Pavlína2019
09.08.2020

Bohužel. Mrzí mě to a paní spisovatelce se omlouvám, jelikož její knihy mám moc ráda. Tuto odkládám na 103 straně. Tuším, o co jde a v současné době na její čtení nemám sílu... Jinak samozřejmě doporučuji..........

pavla.ba
10.05.2020

Moc moc dobrá kniha!

sonkovaj
06.05.2020

Tak tato kniha se moc povedla. Zase úplně něco jiného, než jsem od autorky zvyklá číst. Působivá výpověď ženy, které se mění život a je nucena si srovnat priority. Moje kamarádka na tuto nemoc zemřela, takže na mě knížka hodně zapůsobila.

Majakadelcova
26.03.2020

Krásná, jiná...moc se mi líbil proces zamilovaní.