Poprvé

Poprvé https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1892/bmid_poprve-ixl-1892.jpg 4 416 80

Pětatřicetiletá atraktivní Mattie Hartová vede navenek spokojený rodinný život. Má hezkou dospívající dceru a její okouzlující manžel Jake je úspěšný právník. Ve skutečnosti se jí však manželství po šestnácti letech rozpadá. Mattie ví o Jakeových milostných aférách a poslední dobou nepochybuje o tom, že má opět novou milenku a tentokrát jde o vážný vztah. Jake svou nevěru nijak nepopírá a od své ženy odejde. Mezitím se Mattie dozví šokující zprávu, která má osudově změnit nejen její život, ale život celé rodiny. Jake se dobrovolně vrací domů, aby svou ženu podpořil. Od toho okamžiku se začíná odvíjet neuvěřitelný příběh, v němž hlavní úlohu hraje láska. Krizová situace postupně Mattie i Jakea sbližuje, jejich manželství se stmeluje a poprvé po šestnácti letech si oba uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. Poprvé se opravdu navzájem poznávají a poprvé se k sobě ze své lásky vyznají...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The First Time , 1999

Barumic
25.02.2015 5 z 5

Moje první kniha od Joy Fielding, která mě přesvědčila, že píše velmi dobře a stojí za to přečíst i ostatní :-)

Vendulik
15.01.2015 5 z 5

Mohu říci, tady tato kniha je jedna z nejlepších od autorky. Konec jsem probečela.

Azala
03.10.2014 5 z 5

velice čtivá kniha :)

Pet 34
08.09.2014 5 z 5

Myslím si, že tuto knihu by si měl přečíst každý. A kdo si ji přečte, ten pochopí.

Ankavi
20.07.2014 5 z 5

Tak tato kniha mé oblíbené autorky mě doslova vzala za srdce. Velice citlivě podaný příběh jedné ženy, které život přinesl velmi těžké chvíle... Naprosto strhujícím způsobem popsané pocity všech zúčastněných postav, chvílemi mi tekly slzy. Ač je kniha hodně smutná, přesto v ní zaznívá naděje - aspoň pro některé... Bravo, tato kniha se povedla.

PriMula
07.06.2014 2 z 5

Kniha se mi zdála taková nemastná, neslaná. Toto zrovna není 'můj šálek kávy'. :):D

ŠárkaD.
14.05.2014 4 z 5

Dojemný a krásný příběh. J.Fieldingová opět nezklamala.

čohynka
05.03.2014 5 z 5

Moje třetí knížka od této spisovatelky - a čím dál lepší. Joy má úžasný dar vtáhnout mě do děje už při čtení první stránky.. Určitě se zaměřím i na další její knížky.

Lucka385
27.10.2013 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek od Fieldingové. Velice smutný, přesto velice strhující příběh. Krásná kniha, která mě doslova dostala.

Akimmka
15.03.2013

Moc krásná smutná kniha já osobně znám svojí dlouholetou jako by tetu od svého detství a ta má práve tuhle nemoc nikdo nevěděl co se děje ze začátku .Začalo to jak kniha přesně popisuje.

Akimmka
10.03.2013

Moc krásná kniha!!!

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Smutný příběh a dopodrobna popsané pocity hlavní hrdinky.

jasmína
16.09.2012 3 z 5

Moc hezká a zároveň tak smutná kniha, že jsem ji pročetla se slzavým údolím a na konci mě to donutilo až k velkému breku. Jen jedna připomínka, po tolika letech manželství si teprve všimla, že má manžel na ruce jizvu ? To mě hodně zklamalo, to snad nikdo není tak nevšímavý.

muzka
26.01.2012 5 z 5

Vypravěčsky dokonalé, ale hodně smutné, jedna z nejlepších autorčiných knížek.

muzka
26.01.2012 5 z 5

Vypravěčsky dokonalé, ale hodně smutné, jedna z nejlepších autorčiných knížek.

rose
10.01.2012 4 z 5

Zajímavý příběh ženy, která onemocní smrtelnou chorobou. Jak využije čas, který jí zbývá? Co to udělá s jejím rozpadajícím se vztahem k manželovi? Těžké otázky. Člověka to nutí zamýšlet se nad spoustou věcí. Dojemné a krásné čtení..

Radka Padka
29.12.2011

zatím nejlepší knížka, kterou napsala...

petahor
21.11.2011 5 z 5

Kniha se mi velice líbila...Neubránila jsem se ani slzám :)

Val
23.06.2011 5 z 5

Neuvěřitelně smutná kniha....Je to tak trochu jiná Fieldingová....ale je úžasná ...Doporučuji ...

Bara
30.11.-0001 5 z 5

Zajímavý příběh,odlišný svým postavením a postavení ve společnosti..