Poprvé

Poprvé https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1892/bmid_poprve-ixl-1892.jpg 4 416 80

Pětatřicetiletá atraktivní Mattie Hartová vede navenek spokojený rodinný život. Má hezkou dospívající dceru a její okouzlující manžel Jake je úspěšný právník. Ve skutečnosti se jí však manželství po šestnácti letech rozpadá. Mattie ví o Jakeových milostných aférách a poslední dobou nepochybuje o tom, že má opět novou milenku a tentokrát jde o vážný vztah. Jake svou nevěru nijak nepopírá a od své ženy odejde. Mezitím se Mattie dozví šokující zprávu, která má osudově změnit nejen její život, ale život celé rodiny. Jake se dobrovolně vrací domů, aby svou ženu podpořil. Od toho okamžiku se začíná odvíjet neuvěřitelný příběh, v němž hlavní úlohu hraje láska. Krizová situace postupně Mattie i Jakea sbližuje, jejich manželství se stmeluje a poprvé po šestnácti letech si oba uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. Poprvé se opravdu navzájem poznávají a poprvé se k sobě ze své lásky vyznají...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The First Time , 1999

Danago
14.08.2017 5 z 5

Toto je opravdu nádherná knížka s velmi silným příběhem. Pro mě je to jedna z nejlepších knih od Joy Fieldingové. Velice citlivě a emotivně napsaná. Dech beroucí příběh ze skutečného života. Vážná a hrozná nemoc postupně Mattie i Jakea sblíží a jejich manželství se opět stmelí a oba si až příliš pozdě uvědomí, co pro ně láska skutečně znamená. U této knížky je těžké ubránit se slzám. Je to opravdu skvělá knížka a já doporučuji.

Veeris
12.08.2017 5 z 5

Co dodat, též jsem konec obrečela.. Úžasně emočně napsaný příběh, bohužel vycházející z reálného života(To je snad nejodpornější smrtelná nemoc).. Skvěle uvěřitelně vypracované hlavní postavy (Mattie, Kim, Jake i Honey), úplně jsem byla v kůži každého z nich..

jankaander
10.08.2017 5 z 5

Kniha krásná ač smutná,poslední stránky jsem dočetla horko těžce,po chvilkách jsem musela dát pauzu a uklidnit se a rozkapat uplakaný oči.....

Chladnetka
31.05.2017 5 z 5

Nemám slov!
Dechberoucí, emotivní a silný příběh se smutným koncem. Hlavní hrdinka byla neskutečně obdivuhodná a statečná. Víc není třeba psát.

da1sa1
09.02.2017 5 z 5

Kniha od mé oblíbené autorky byla úžasná přečetla jsem jí jedním dechem. M yslím že je nejlepší z toho co už napsala alespoň pro mě.

akdar72
16.09.2016 5 z 5

Prostě nádhera.... Nemám slov.... Děkuji!

barusak1
11.09.2016 5 z 5

Krásná kniha, velmi dobře napsaná. Četla se sama, nádherný příběh. A těch slz co jsem uronila, ale stálo to za to

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

příběh mě fakt dostal.Ale takhle to chodí možná jen v knihách

Ester71
29.04.2016 5 z 5

Fieldingová opět nezklamala. Na ní mě baví ty dobře psychologicky propracované postavy.
Na konci knížky jsem se neubránila slzám..

olcab
21.04.2016 5 z 5

Krásný příběh, pohltila mě od začátku. Zvlášť ten konec...dojímavé. Doporučuji.

dominikB951
20.04.2016 5 z 5

Velmi dobrá emotivní kniha se smutným koncem.

Jaruce
17.04.2016 5 z 5

Krásný a smutný příběh, konec jsem doslova probrečela, že jsem ani na stránky neviděla.

hanka616
04.04.2016 5 z 5

Tak toto byla moje první kniha od autorky, musím říct, že jsem po nísáhla v knihovně úplně náhodou, když tam ležela na stole, ani jsem nečetla o čem to má být :-) Pak jsem tedy byla uchvácena, kniha byla opravdu výborná, konec mě tedy rozsekal, to jsem si pěkně pobrečela.

Pajina68
31.03.2016 5 z 5

Tak tahle knížka je prostě bomba. Jedna z těch nejlepších, co tato autorka napsala.

Leniiis
07.02.2016 3 z 5

Nevím jak to Fieldingová dělá, ale jedna její knížka mě naprosto odrovná a jedna mě zase skoro unudí k smrti. No unudí je silný slovo, ale prostě tohle nebyla buh ví jak užasná knížka, která by mě chytla za srdce. Nevím čím to je. Citlivá si myslím jsem dost, ale brečet se mi nechtělo ani jednou..prostě jsem četla, četla..až jsem to tak nějak dočetla..bez větších emocí a pocitů.

alena67
05.01.2016 4 z 5

hodně smutný příběh, a i když se považuju za člověka, co ho hned tak něco nedojme, stalo se a slzička ukápla..........

HankaMarek
26.11.2015

až slzičky tekly

OlgaS
22.11.2015 5 z 5

Tato kniha dokáže perfektne zamávat s emocemi. Chvíli jsem cítila naději, potom beznaděj, chtělo se mi smát i brečet. Příběh se mě dotkl z pozice dcery i z pozice matky.

jaja10
05.09.2015 5 z 5

Ne, ne, ne, proč, proč, proč. Kniha se mi moc líbila, od její půlky jsem snad pořád brečela. Nechci tady nějak moc spoilerovat, ale tato kniha se mnou opravdu zatočila. Když jsem si představila, že by to mohlo být dle skutečnosti, tak je to mazec. Ta nemoc, kterou měla hlavní hrdinka je opravdu hnusná. Myslím, že tato kniha my v mysli zůstane nadlouho.

Vendelín2000
29.07.2015 3 z 5

Jako vždy skvělé, jen bylo od začátku jasné, jak to dopadne. Ale protože je pro mne zajímavější a důležitější průběh, ne konec, knihu jsem si užila. :)