Špatná dcera

Špatná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372929/bmid_spatna-dcera-9hE-372929.jpg 4 472 157

Robin se po více než pěti letech, kdy spolu nepromluvili ani slovo, zničehonic zavolá její sestra Melanie, aby jí sdělila, že jejich otec, jeho druhá mladá žena a dvanáctiletá dcerka byli postřeleni při údajném ozbrojeném vloupání a jsou v nemocnici v kritickém stavu. Robin je nucena vrátit se do nenáviděného rodného maloměsta, a především k sestře, která ji nevítá s otevřenou náručí a své nepřátelství k ní dává nevybíravě najevo. Robin zjišťuje, že všichni z rodiny – bratr Alec, Melanie, její autistický syn, a dokonce i Tara, otcova druhá manželka – mají co skrývat. Rodinná tragédie i neujasněný vztah s jejím přítelem v hlavní hrdince znovu vyvolají panickou poruchu, které se načas zbavila. Postupem času zjišťuje, že si bude muset vybrat mezi lží, které by ráda uvěřila, a pravdou, jíž vůbec netoužila znát.... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bad Daughter , 2018

pinar
30.07.2020 2 z 5

Joy Fielding mám ráda, toto je první knížka, která mne nebavila, od začátku jsem tušila, kdo je vrahem a v čem spočívá zápletka. Ke všemu se nic moc neděje, děj neplyne, ale pomalu se vleče. Zklamání.

petrarka72
25.07.2020 3 z 5

Čtivé a předvídatelné. Autorka má šablonu, podle které konstruuje všechny svoje příběhy - ale vracím se k ní, kdykoli si potřebuji vyčistit hlavu.

evincz
24.06.2020 4 z 5

Skvěle promyšlený příběh, poutavě popsán a navíc opět detailně popsány postavy, jak vzhled,tak vlastnosti. Musim uznat, ze mi byla sympatičtější ta,, horší, sprostá '' sestra....

marketa9252
21.06.2020 5 z 5

Čtivá, napínavá kniha

milpri
17.06.2020 4 z 5

Je to moje první kniha od této autorky. Bavila mě, ale už velmi brzo mi byl jasný pachatel, na konci jsem tedy byla zklamaná, že jsem to už dávno věděla. Kniha se ale četla velmi dobře.

kikies
22.05.2020 3 z 5

Už jsem od Fieldingové něco přečetla, takže vím, že to umí líp. Rozuzlení je možná děsivé, ale pro mě bohužel ne překvapující - jediný opravdu možný pachatel na mě vyskočil z řádků velice brzy. A jako "bonus" je neuvěřitelné množství kurzivy v textu - byla nelogická, rušivá a po nějaké době už mě vyloženě iritovala (budeme-li slušní, ale ten vulgárnější výraz sedí víc).

Janule809
22.05.2020 5 z 5

Příjemná jednohubka..

Allla9
18.05.2020 4 z 5

Napínavé až do poslední stránky. Zajímavé vyvrcholení.

sonkovaj
06.05.2020 3 z 5

Napínavá čtivá detektivka. Od autorky jsem ale čekala malinko více. Toto je lepší průměr. Určitě napsala dost lepších knih.

Zzofinka
24.04.2020 4 z 5

Četla se dobře, ale občas mi připadalo jednání hrdinů nějak neautenticke. Každopádně určitě zkusím i další knížky autorky.

denisa7430
21.04.2020 3 z 5

Romány Joy Fieldingové mám moc ráda. Vyhovuje mi rychlost, s kterou příběhy ve svých knihách vypráví, i entuziazmus, který naplňuje romány napětím od začátku do konce. Fieldingová je navíc mistryně v nečekaných rozuzleních. Kdo je vrahem se vždy dovídáme na konci románu s naprostým zděšením, jelikož by nás dotyčný ani ve snu nenapadl jako možný pachatel. Špatná dcera je toho dalším důkazem.

pavlinka0250
17.03.2020 3 z 5

Joy mám ráda, ale tady to z mého pohledu nebylo ono.
Ale nevadí, budu jí mít ráda dál.
***

mona.benny
08.03.2020 3 z 5

Chybělo mi napětí,nějak mě celkem nezajímalo jak to vlastně bude pokračovat,ale dočetla jsem. Autorka má lepší knihy. Zklamaní.

Tereyciiik
18.02.2020 5 z 5

Další úžasny příběh Paní spisovatelky. Baví mě, že nikdy nevím, jak to přesně dopadne a pak jen s otevřenou pusou zírám an poslední řádky odhalující zápletku a pribeh. Famózní čtení.

TereVy
16.02.2020 4 z 5

Zajímavý konec, četla se velmi dobře

Kerberos
12.02.2020 3 z 5

Terapeutka,která by sama potřebovala pomoc.První polovina knihy byla celkem nezáživná,vraha jsem odhadla.Autorka má určitě lepší díla.

helenkan
06.02.2020 3 z 5

Robin,jako terapeutka zvláštní. Měla sama se sebou co dělat,natož někomu radit. Melanie mi lezla na nervy,chovala se pořád jako kravka. Přečíst se dala,ale klidně jsem ji odložila a pokračovala jindy. Chybělo to správný napětí.

Ráďa505
02.02.2020 2 z 5

Kniha se dá přečíst. Nečte se sice jedním dechem a děj také nechytí tak, že byste zapomínali dýchat - ale přečte se. Přiznám se, že hlavní hrdinka Robin mi k srdci moc nepřirostla. Je to žena, která má většinu knihy problémy sama se sebou a svými záchvaty paniky - a to je terapeutka, která má pomáhat lidem. A její sestra Melanie - tak ta mi sedla ještě méně. Nikdo ji není schopen usadit :)

akšuram37
24.01.2020 5 z 5

Wow! Tak to bylo něco! Kniha se mi moc líbila! Netušila jsem, kdo je vrahem, každopádně vrah, to měl hezky promyšlené... A na konci knihy si vlastně řeknete, tak co je tedy pravda? Komu se dá věřit? Za mě rozhodně kniha stojí za přečtení! :)

Hakl54
17.01.2020 4 z 5

Kniha neměla v sobě to správné napětí, jak je u detektivek obvyklé. Od půlky jsem již tušila, kdo bude do vraždy zapleten. Jinak dobré oddychové čtení.