Mlsná huba

Mlsná huba obálka knihy
Mé hodnocení:

Mlsná huba je restaurace, kterou si v 90. letech otevřeli v Kolíně manželé Reinovi. Jitka a Bohdan si sami zvolili restauraci jako svůj životní cíl. Jitka odmítla jít v medicínských stopách svých rodičů a zajímalo ji jen vaření a Bohdan se po jiných možnostech podnikaní ani nerozhlédl, protože s čerstvým inženýrským diplomem přivedl Jitku do jiného stavu. O čtvrt století později se Bohdan potká s Laurou Navarovou. Tato oslňující kráska se mstí chlapům za to, jak ji oklamal jeden barový muzikant,.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431559/mlsna-huba-Chi-431559.jpeg 3.888
Romány, Literatura česká
Vydáno, Šulc - Švarc

Kniha Mlsná huba

be.zuz

Ja to proste pani autorce neverila. Cele mi to prislo plytke a prvoplanove. Vim, jak to v gastronomickych provozech chodi, takze mne to chvilemi dost vytacelo. Ve srovnani s ceskymi autorkami, ktere publikuji soucasne, je tohle spise podprumer.

helča5

Na začátku dobré,prostředek velký útlum,konec dobré,neurazí,ale víc se k ní vracet nebudu.

radus

Za mě trošku nuda, musela jsem se do čtení nutit, ale určitě ještě zkusím od této autorky něco dalšího.

VladkaBU

... od paní Váňové jsem četla všechno a musím říct, že dřívější romány byly zajímavější. Mlsná huba neurazila, ale ani vysloveně nenachla. Taková oddychovka

Aivlis
09.12.2020

Tak som nejak na rozpakoch... Hodne nelogické chovanie - ktosi sklame ženskú a ona sa za to mstí celému svetu? Keby sa mstila tomu, kto ju ponížil, ešte snáď pochopím, ale toto? Chovanie majiteľov Mlsnej huby a ich už dospelých detí - toľko blbcov na relatívne malom priestore je už moc. Vybudujem podnik, ktorý ma slušne živí a nechám si ho rozklížiť jednou osobou. To naozaj nikto nemal štipku chochmesu? Keď zrovnám s knižkami autorky ako je Pavouk v síti, S tváří beránka, prípadne Past, je Mlsná huba slabý fusaklový odvar. Pobavila ma hláška typu: staří dávají dobré rady, když už nemohou dávat špatný příklad :-)

Joyce24
28.11.2020

Po delší době jsem si přečetla knížku od mé oblíbené autorky. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu jsem už od ni četla lepší knížky. Prostě příběh o jedné mrše, která komplikuje život druhým.

Janča089
31.10.2020

Příběh z českého prostředí, hodně oddychový, žádný velký trhák. Mnoho situací v něm mi nepřišlo uvěřitelných (takhle jednoduše a hladce to v životě přece nechodí) až jsem si několikrát řekla, jestli to je všechno??
Ale ještě od autorky určitě něco přečtu, toto bylo moje první setkání s ní.

petrarka72
12.10.2020

Paní Váňová změkla a hodně slevila ze sarkasmu, který na jejích ženských románech bavil vlastně nejvíc. Posledních šest let píše čisté pohádky pro dospělé. Nicméně proč ne? Jsou sladké jako sachr a výživné jako dršťkovka, tráví se bez pocitu, že jejich příprava byla ošizena (u Mlsné huby vztahový příběh dobře namíchaný a tři z postav vysloveně k sežrání, ty podrobnosti o moderním kuchyňském zařízení nejsou vycucané z prstu - a kuchařky čerpající recepty z beletrie zaplesají) a čtenář-strávník dostane přesně to, co čeká. Přinejmenším přiměřenou výživu na dvě odpoledne.