Mlsná huba

Mlsná huba https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431559/bmid_mlsna-huba-Chi-431559.jpeg 4 144 55

Mlsná huba je restaurace, kterou si v 90. letech otevřeli v Kolíně manželé Reinovi. Jitka a Bohdan si sami zvolili restauraci jako svůj životní cíl. Jitka odmítla jít v medicínských stopách svých rodičů a zajímalo ji jen vaření a Bohdan se po jiných možnostech podnikaní ani nerozhlédl, protože s čerstvým inženýrským diplomem přivedl Jitku do jiného stavu. O čtvrt století později se Bohdan potká s Laurou Navarovou. Tato oslňující kráska se mstí chlapům za to, jak ji oklamal jeden barový muzikant,..... celý text

Izu
02.02.2024

Bohužel spisovatelce Váňové došel dech.

Hanuja
27.07.2023 4 z 5

Kniha se dobře čte, takové odpočinkové čtení. Přiznám se, že tak v půlce mne už příběh začal lehce nudit.Tak nějak to bylo pořád dokola. Trochu za vlasy přitažené mi připadala hlavní postava Laury. Všechny intriky, které pořád vymýšlela a spřádala, jí procházely, všechny okolo sebe dokázala podrazit.
Nikdo se jí neubránil. Asi takoví lidé mezi námi jsou, jsem ráda, že v mém okolí ne.

evago
21.05.2023

čekala jsem víc...ale přišlo zklamání

Vlaďkaa4
15.04.2023 4 z 5

Čekala jsem pro Lauru pořádnou karmu. Bohužel nepřišla....

salexice
25.10.2022 4 z 5

u čtení knihy mě ne poprvé napadlo, že autorka je unavená a vlastně přemýšlí, co ještě napsat. Mám pochopení pro lidi z gastronomie, že se při čtení zřejmě ježili (viz. reakce níže). Ale přes to všechno se knize nedá upřít, že postavy jsou mistrně vykreslené, děj propracovaný s jasným směřováním. Autorka řemeslo prostě ovládá. Laura mi byla nesympatická od počátku (fakt má takové jednání na svědomí jeden chlap?) a během knihy se na tom nic nezměnilo. Ani Bohdan v mých očích úplně nezářil (imponující chlap to fakt není), zajímavou postavou pro měl byl strýček Arnošt a Jitka. Oba mě těšili dravostí a životaschopností. V konečném důsledku mě kniha bavila a byl to pro mě prima strávený čas.

Kateřina259
27.08.2022 4 z 5

Velmi pěkné a odpočinkové čtení. Neotřelé prostředí s příběhem ze života. První, ale určitě ne poslední kniha, co si od autorky přečtu.

Radka1911
17.05.2022 5 z 5

Pěkná, odpočinková kniha se zajímavým námětem. Určitě to není poslední kniha od Magdy Váňové, kterou si s chutí přečtu.

orinka3
05.05.2022 2 z 5

Když jsem si v knihovně všimla novější Váňové, pomyslila jsem si, že to ještě jedenkrát zkusím. S předešlými jsem nějak štěstí neměla, nelíbily se mi. Ale bohužel - Váňová nedokáže překročit svůj stín a stereotypně opakuje zajetou šablonu. Dokonce bych řekla, že ačkoliv používá hrdiny současné, píše staromódně. Stejně jako Frýbová. Postavy jsou nesympatické, natož obdivuhodné. Taková knížka člověku vůbec nic nedá. Dobrá leda tak do nemocnice nebo do čekárny, protože kdekoliv ji otevřete, zjistíte, že jste o moc nepřišli, když něco vynecháte. S Váňovou opravdu končím.

malýčtenář
29.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Četla jsem skoro všechny knihy od spisovatelky a můžu říct, že i v tomto případě jsem se dobře pobavila. Věčně nespokojená Laura, která si nedovede zařídit vlastní život a ostatním ho ničí. Strýček , který vše napravuje a v neposlední řadě rodinné problémy. Zkrátka kniha že života.

1casper
10.11.2021 4 z 5

Další kniha mé oblíbené autorky. Jako vždy se četla sama, děj měl spád. Podle anotace jsem čekala příběh majitelů restaurace, ale byla to především psychologie Laury - osoby zvenku. Příběh je opět psaný tak, že máte pocit, že jste s Bohdanem a Jitkou a její kamarádkou Johanou v restauraci. Jen ten konec je za mě zbytečně uspěchaný. I tak se ke knize ráda vrátím, třeba na dovolenou ideální.
Doporučuji.

Ještě musím připsat, že v knize chybělo 30stran. Psala jsem přímo nakladatelství, poslala i fotky. Okamžitě mi odpověděli a poslali nový výtisk plus knihu navíc jako dárek. Takže chvála nakladatelství Šulc-Švarc.

lidunka1
11.10.2021 2 z 5

Tak to po 40 stránkách vzdávám. Ztráta času. Zápletka slabá. Kdyby žák napsal takovouto slohovku, dostal by ode mě slabou trojku.

Siege03
19.07.2021 5 z 5

Pro mě prvotina od této autorky, četla jsem jedním dechem .Stylisticky psaná výborně,zaujala. Přečtu si i další romány.

čef
02.07.2021 3 z 5

Tak tuto knihu jsem celou nedal, bohužel. Bez pochyby je zaměřená pouze na ženské publikum, takže mi zde chybělo nějaké napětí nebo důvod proč to dočíst. Nepochybuji, že si své čtenářstvo kniha najde, na to je docela profesionálně napsaná, ale mne nezaujala.

Nunynka
04.05.2021 5 z 5

Váňová je taková moje odpočinková četba. Nic od ní nečekám,jen se mi prostě dobře čte.

Allla9
29.04.2021 5 z 5

S paní spisovatelkou Váňovou jsem spokojená na sto procent. Četla jsem vše, co napsala.
Pokaždé píše poutavě a čtivě.

Fanda74
20.04.2021 2 z 5

Taková fakt jednoduchá oddychovka, byl jsem docela zvědavý co z toho vyleze, takže jsem to dočetl, ale jednoduché a slabé.

be.zuz
01.04.2021 2 z 5

Ja to proste pani autorce neverila. Cele mi to prislo plytke a prvoplanove. Vim, jak to v gastronomickych provozech chodi, takze mne to chvilemi dost vytacelo. Ve srovnani s ceskymi autorkami, ktere publikuji soucasne, je tohle spise podprumer.

helča5
09.03.2021 2 z 5

Na začátku dobré,prostředek velký útlum,konec dobré,neurazí,ale víc se k ní vracet nebudu.

radus
24.02.2021 3 z 5

Za mě trošku nuda, musela jsem se do čtení nutit, ale určitě ještě zkusím od této autorky něco dalšího.

VladkaBU
07.01.2021 3 z 5

... od paní Váňové jsem četla všechno a musím říct, že dřívější romány byly zajímavější. Mlsná huba neurazila, ale ani vysloveně nenachla. Taková oddychovka