Joyce24 Joyce24 komentáře u knih

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Moje oblíbená autorka trošku zklamala. Velmi jsem se na knížku těšila, začátek i postupný vývoj příběhu se mi líbil, ale ten konec mě příliš nenadchl, byl takový uspěchaný a to očekávané wow na konci příběhu, typické pro knihy této autorky, se prostě nedostavilo.

19.12.2020 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Po delší době jsem si přečetla knížku od mé oblíbené autorky. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu jsem už od ni četla lepší knížky. Prostě příběh o jedné mrše, která komplikuje život druhým.

28.11.2020 4 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Tak konečně dočteno. Oproti minulým dílům se mi tento díl zdál poněkud slabší. Některé pasáže bych zkrátila, jsou zbytečně natahované. Ale po přestávce budu určitě v četbě celé série pokračovat.

18.11.2020 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Opět autorka napsala krásný příběh, kde se střídá minulost se současností, je zde popsána krásná příroda exotické země a je rozluštěno tajemství nádherných, starých houslí.

26.07.2020 5 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Po dlouhé době jsem si přečetla další díl z této série a opět mi knížka velmi bavila. Oddechové čtení, nechybí akce, humor, romantika, vše jak má být.

11.07.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Velmi pěkné napsaná knížka. Příběh mě upoutal od samého začátku až do konce. Je alarmující jak manipulace lidmi, dokáže někomu dlouho procházet a osudy nevinných lidí v důsledku toho naberou zcela jiný směr a jsou nevratně zničeny rodinné vztahy.

05.07.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Příběh vyprávěný z pohledu obou hlavních hrdinek, velmi čtivé.

24.06.2020 5 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Oproti ostatním dílům se mi tento tolik nelíbil, proto dávám o hvězdičku méně. Moc zamotané, konec by si zasloužil lepší zpracování.

21.06.2020 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Nenáročná oddechová četba. Jako stvořená pro odreagování od každodenních povinností.

14.06.2020 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Goffa opět nezklamal, i když hlavním hrdinou nebyl Miko Syrový, ale novinář Marek Vráz. Přečteno v rekordním čase, děj vás chytí a nepustí, dokud se nedostanete až k poslední stránce. Za mě velké doporučení.

07.06.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Příjemný příběh z exotického prostředí Japonska, který prozrazuje podrobnosti o životě gejš kdysi, a který nás donutí i k zamyšlení.

05.06.2020 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Měla jsem z knížky obavy, když jsem si přečetla v anotaci, že je hlavní hrdinka psychicky nemocná, ale po prvních stránkách jsem zjistila, že se knížka čte úplně sama a zcela mě pohltila. Eleanor byla svéráz, ale působila na mně velmi sympaticky. Držela jsem jí palce, aby vše zvládla, dokázala se vypořádat s minulostí a potkala spřízněnou duši.

17.05.2020 4 z 5

Hanička a její družky Hanička a její družky Otakar Haering

Knížku jsem četla jako dítě školou povinné na doporučení mé maminky. Četla jsem vydání, které dostala ona jako malá holka. Tehdy se mi příběh moc líbil a určitě si knížku z nostalgie ještě někdy přečtu.

14.05.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tato knížka se četla naprosto sama, bylo to svižně, napínavé a zcela mě to pohltilo. Za mě velké doporučení.

10.05.2020 5 z 5

Rodinné klbko Rodinné klbko Táňa Keleová-Vasilková

Poprvé jsem si koupila knihu ve slovenštině, protože ji mám velmi ráda a příběhy této autorky mě baví. Příběh ze života, kdy právě život si s lidmi dělá co chce a není vždy takový, jak si ho lidé dopředu nalinkují.

08.05.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh z druhé světové války vyprávěný z pohledu naivního devítiletého německého chlapce. Konec je smutný, ale v místech, kde se Bruno nacházel, jiné konce bohužel nebyly.

03.05.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Velmi čtivý příběh o životě několika generací od doby před 1. světovou válkou až do devadesátých let dvacátého století. Doporučuji k přečtení.

24.04.2020 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Začátek nebyl špatný, ale další vývoj příběhu mě nijak zvlášť nenadchl. Konec byl takový uspěchaný, čekala jsem, že ještě přijde nějaké další vysvětlení a ono nic. Za mě poměrně značné zklamání.

18.04.2020

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Příjemná oddechová četba, jen ten konec nějak překombinovaný.

29.02.2020 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Velmi zdařilý thriller. Během čtení jsem tušila, že bude něco jinak, než jak se to jeví. A přesto jsem byla konečným rozuzlením překvapena.

15.02.2020 5 z 5