Oheň a led

V nové knize Julie Garwoodové se čtenáři opět setkají s některými postavami známými z jejího oblíbeného románu Vražda podle seznamu. Patří k nim především Sofie Roseová, odhodlaná a neúnavná reportérka, dcera uhlazeného a bystrého právníka Bobbyho Rosea, po němž v důsledku jeho rafinovaných machinací pátrají různé instituce. Sofie je v souvislosti s otcovými problémy nucena přijmout místo v malém deníku a zabývat se drobným místním zpravodajstvím. Tak se dostane k samolibému vítězi běžeckých závodů 5K, který se mimo jiné chlubí červenými ponožkami, jež pro uvedený závod používá. A právě tyto ponožky, v jedné z nichž se nalezne Sofiina vizitka, jsou to jediné, co po Williamu Harringtonovi zbude. Za nevysvětlitelných okolností se totiž stane, že ho krátce po setkání se Sofií zabije v aljašské pustině lední medvěd. Sofie dychtí tuto záhadu odhalit, a protože je jasné, že klíč nalezne daleko na severu, vydává se právě tam. Neuvědomuje si, že ji při cestě na Aljašku může provázet nebezpečí. Po útoku na její život v Chicagu, který přičítala některému z otcových nepřátel, dostává pro jistotu na cestu ochránce, poněkud arogantního, ale velmi hezkého pracovníka FBI Jacka MacAlistera. Při smrtelně nebezpečných situacích v nehostinných severních končinách se mezi Sofií a Jackem vytváří křehký vztah, zpočátku založený na vzájemné fyzické přitažlivosti. Nepotrvá však dlouho a budou muset řešit víc než vzrůstající sympatie k sobě. Nemilosrdní protivníci se nezastaví před ničím, aby zabránili odhalení komplotu, na jehož stopu se dostala Sofie s Jackem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48491/big_buchanan-renard-fbi-ohen-a-led-s6U-48491.jpg 4.3251

Buchanan-Renard (FBI) 7.

Vydáno: , Oldag

Fire and Ice, 2008

Kniha Oheň a led

Miliamka

Ha, úplně náhodně jsem tuto knížku přečetla po jiné, co se také odehrává na Aljašce. Myslím, že na popisek knížky stačí - romantika s trochou dramatu. Ale v současné náladě mi to sedlo.

Inka8

Tentokrát jsem netušila , proč se v knize prolínají dvě dějové linky , až zhruba od poloviny jsem pochopila , al tentokrát jsem nebyla nadšená .

Liduka

Kniha mě dost zklamala. Autorku mám ráda, ale nějak se mi nestrefila do noty. SPOILER: Celkově mi kniha přišla dost zdlouhavá a děj pokulhával. Samotná zápletka přišla taková nic moc a mezi hlavními postavami to až tak moc nejiskřilo a pak najednou skončili v posteli. Autorka má rozhodně lepší díla.

tamdr

tohle se mi líbilo,nenáročné čtení,dobrá napínavá dějová linka,romantika,nezklamalo

johana3160
22.03.2021

Nijak neoslnilo ani neurazilo.

Siegrid
12.10.2020

Knihu jsem si vypůjčila dle hodnocení a bohužel mě zklamala. Buď se mi netrefila do nálady, nebo vadilo, že jsem nečetla předchozí knihy ze série, přestože na sebe knihy nenavazují. Příběh mě zápletkou nezaujal, postava jejího šéfa mi přišla trapná, vlastně celá její práce a o nějakém jiskření mezi partnery a jejich společné dialogy, kterým se hodnocení od níže uvedených hemží, nemůže být za mě řeč. Popis toho, že jsou k sobě přitahováni, bylo prostě uvedeno. Že by to bylo nějaké osudové, o tom ani náhodou. Za mě nějaké povrchní. Kdyby se autorka na konci nezmínila, že si navzájem chybí, tak bych řekla, že tak jak se k sobě chovali, tak si každý zůstane sám a nebude se vázat a skončí to, že se rozejdou.

angelbooks
12.09.2020

WOW! Prostě bomba! Od začátku až do konce jsem se nemohla odtrhnout!
Ani jsem nechtěla, protože pokaždé, když jsem si myslela, že budu mít po zodpovězení otázky chvilku se nadechnout, přišla další otázka se spoustou otázníků.
Hlavní dvojice byla super, chemie mezi nimi pracovala už od začátku, i když si to oni sami uvědomili až trochu později, avšak poté to mezi nimi vybuchlo naplno. Kdo je tím úúúúplně nejhlavnějším jsem si myslela, že vím, už někdy od té doby, co se o něm začlo mluvit (nejde o spoiler!), avšak spletla jsem se a tak mě kniha opravdu držela až do poslední stránky.
Proto, a zcela zaslouženě, dávám knihu do doporučených. :)

Joyce24
11.07.2020

Po dlouhé době jsem si přečetla další díl z této série a opět mi knížka velmi bavila. Oddechové čtení, nechybí akce, humor, romantika, vše jak má být.