Gejša

Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátko z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš – tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké –, podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou – a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7827/gejsa-7AR-7827.jpg 4.61769

včera

Je prostě krásná.

PetK
předevčírem

Do poslechu mi zasáhla corona a karanténa, a tak jsem brzy po začátku musela přestat, bo dítě doma apod. Pak už jsem nějak nebyla schopná navázat a soustředit se. Určitě za to mohly i rozhárané myšlenky v souvislosti s aktuální situací, ale i tak si myslím, že to úplně není můj šálek kafe. Nic proti inteligentním ženským románům, ale nějak mě to nechytlo. A jedno s druhým způsobilo, že jsem to odložila a sáhla po bezpečně známé a důvěrně bezpečné první dánovce. :-) Myslím, že tomu v budoucnu ještě dám šanci, až budu myšlenkama víc "doma", ten náhled do života gejš má určitě něco do sebe.

Nádherná kniha, vřele doporučuji :).

Mi--LADA

Špička! Strhující román z jiné kultury, který se čte úplně sám. Snadno jsem se vžila do poutavého a silného životního osudu gejši Sajuri, příběh mě hluboce zasáhl. Japonsko mi úplně ožívalo před očima. Ke Gejše, k filmu i ke knize, se opakovaně vracím, jako ke všem nevšedním dílům. Jako ke klenotu, na který narazím jen jednou za čas.
Asi je to čtení více pro ženy, nicméně se řadí mezi to nejkvalitnější, co pro nás, romantičky, vzniklo. Nad příběhem se dá zamyslet, dozvědět se něco nového a navíc vzbudí opravdové emoce. Můžu si přát víc?

Věruška1983

Krásný příběh

kiki11

Gejšu jsem měla doma už před hodně dlouhou dobou, ale nějak mě odrazovala ta délka, takže jsem ji pokaždé odsunula do pozadí a řada na ni přišla až teď. Už několikrát se mi potvrdilo, že když nějakou knížku dlouho odkládám, tak je nakonec naprosto úžasná, a já si pak vždycky říkám, proč jsem si ji nepřečetla už dávno. A přesně tak tomu je i teď.
Celý příběh Sajuri jsem přečetla doslova jedním dechem, byl to neskutečně zajímavý a poučný náhled do světa lidí, kteří žijí úplně odlišný život než my. Moc se mi líbil autorův květnatý styl psaní, popisy všech tradic a japonské kultury, o které jsem dosud nic nevěděla, takže jsem byla mnohdy dost překvapená.
Gejša je jednou z těch knih, které jsem si tak zamilovala, že když přišel konec, měla jsem jsem pocit, že jsem ztratila smysl života. :D Každý den jsem se těšila na to, až se večer začtu a najednou nebylo co číst. A to jsem se jí vyhýbala kvůli délce. :D
Knihu rozhodně doporučuji a ráda se podívám i na film. :)

Adelen

K této knížce se mi vážou vzpomínky na jedno z nejkrásnějším období v mém životě, proto ji nikdy nevyřadím z knihovny. Knihu jsem přečetla jedním dechem, dokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky a atmosféra mě naprosto pohltila. Kromě toho, že se velmi dobře čte, přináší spoustu zajímavostí z dané doby.

zdenaR

Příjemné čtení o "jiném" světě.
Zajímavý příběh :-)))