Gejša

Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátko z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš – tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké –, podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou – a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7827/gejsa-7AR-7827.jpg 4.61717
Vydáno, Ikar (ČR)

Memoirs of a Geisha, 1997

Kniha Gejša

befel
dnes

Japonská kultura, je pro nás středoevropany natolik zajímavá, že samotná zpověď gejši stojí za přečtení, ale příběh sám o sobě neobsahuje žádné hlubší zážitky.. Doporučuji jako sondu do orientu..

MimiNinaFuraha
26. listopadu

Oooooooo.. moc hezký vhled do japonské kultury, do života gejš, do mentality Japonců. I když jsem film několikrát viděla, bylo mi potěšením knihu číst. Moc příjemné počteníčko :)

VasnivaCtenarka
26. listopadu

Jelikož mne japonská kultura krapet fascinuje, bylo čtení této knihy pro mne zážitkem. Velmi příjemným. Příběh je velmi hezký a i když jsem film viděla již několikrát, i přesto bylo pro mne čtení této knihy příjemné. Kniha velmi barvitě popisovala jak kulturu, tak i myšlení Japonců. Vhled do života gejš je také velmi poučný. Více se o knize rozepíšu v recenzi na svém blogu :)

nicolettkaa
14. listopadu

Ať už fakta nebo fikce, kniha je, až na konec jak z červené knihovny, zcela uvěřitelná. Čijo mi ze začátku bylo líto, ale postupem času jsem ztrácela sympatie k Sajuri. Hlavně když se nakonec zachovala, tak jak se zachovala k příteli, který jí pomohl, když bylo nejhůř.
Celkově kniha stojí za přečtení a ráda se k ní jednou vrátím.

helenkan
11. listopadu

Viděla jsem i film.Sice byl pěknej,ale knížka je prostě knížka. Super počteníčko.

Naty2332

Naprostý skvost. I přes to, že je kniha starší, tak je nádherná. Viděla jsem i filmovou adaptaci, která je fajn, ale tohle je úžasný příklad toho, že kniha je lepší než film

Scarletty

Dojemný příběh z asijského prostředí. Autor popisuje děj natolik živě, že jsem se celou dobu nacházela v Gionu, sledovala jsem gejši v nádherných kimonech a s nabarvenými tvářemi a mohla slyšet smích znící z čajoven.

danielavachova

Super,jedna z knih,co mi po přečtení zůstala dlouho v hlavě,nabízí nám pohled do japonské kultury a života gejš. Líbilo se mi i filmové zpracování,ale kniha je kniha.