Kočka myši nenechá

Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí. Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové? Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440607/big_kocka-mysi-nenecha-JbR-440607.jpg 4.1139

Kniha Kočka myši nenechá

bylo v Brodu živo.
Knížka pěkná byla
rychle odskakoval děj,
Josefína nám vše vysvětlila,
autorko - příběh další přichystej!

katallinka
včera

Opět příjemná oddechovka. Nicméně případ mě tentokrát moc nebavil, ale Josefína je stále vtipná a policejnímu sboru leze dál na nervy, a to mě na této sérii baví nejvíce.

Acnaj

Zábavné čtení na víkend...

Hrabalka007

Dobrá oddechovka.

Vesmich

V tomto příběhu jsem čtenářsky narazila na limity hlavní postavy. Zatímco slečna Marplová, dáma v letech, nemusí procházet téměř vůbec žádným vývojem a funguje to, u Josefíny to nefunguje. Její stále stejné všechno mě tentokrát nudilo téměř od začátku, až to přešlo do lehké averze! Což mě překvapilo, protože sérii čtu celou a rozhodně je to čtení zábavné a příjemné a Josefína mi byla vždycky sympatická. A tady najednou ne. Takže jsem to víc zkoumala, proč to tak je, když ona je přeci stále stejná..a ono právě proto. Příběh je jinak nápaditý, všechno kolem také, jako vždycky.

Kopretinka784

Knihu mi doporučila paní knihovnice. Českou detektivku jsem už dlouho nečetla a vtipnou snad vůbec. Až při zjišťování údajů o autorce a její tvorbě jsem zjistila, že jsem přečetla až několikátý díl série. Většinou se snažím číst knižní série od prvního dílu, abych byla "v obraze". Tak jsem zvědavá na první díl.

Amneris

Opět skvělá knížka, tentokrát z prostředí pivovaru a samozřejmě s Josefínou v čele. Na můj vkus tam bylo zbytečně moc postav, ale bylo to pohodové čtení.

PFP
26.12.2021

Skvěla odpočinková četba na večer. Nic jsem od této knížky nečekala a byla jsem mile překvapena. Postavy jsou luxusní.