Kočka myši nenechá

Kočka myši nenechá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440607/bmid_kocka-mysi-nenecha-JbR-440607.jpg 4 186 67

Josefína Divíšková série

Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí. Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové? Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.... celý text

gabriela8704
gabriela8704
26.03.2024 3 z 5

Takové klidné rychlocteni. Chvilku trvá než se zakousnete a pak knihu nepustite.

Honey0105
Honey0105
30.10.2023 4 z 5

Zase nálož zábavy. Autorka mě opravdu baví. Knihu jsem navíc poslouchala v audiu a je velmi dobře namluvená. Ideální oddechovka na noční. Tenhle díl mě zase nadchnul. Rozhodně bavil Kamil i Vincent. No a Dostálovic kluci, ty bavěj každý díl. Samozřejmě nemůžu opomenout Tvrdíka, který nesmí chybět (bez něj by to nebylo ono). Určitě se těším na díly další.

knihovniceS
knihovniceS
18.09.2023 3 z 5

Kočka myši nenechá
Pivní detektivka, nenáročné čtení kořeněné jemným humorem. Nenadchne ani nezarmoutí. Dá se číst a dávám 3 hvězdy.

AngeliS
AngeliS
19.05.2023 2 z 5

Pardon, nemám k tomu moc co říct, četla jsem to, ale ta slova se mi vůbec nespojila v příběh. Asi ani netuším o čem jsem četla. Na mě moc jmen, postav, nuda. Neoslovilo mě to jednoduše.

Lenndy
Lenndy
14.11.2022 4 z 5

Příjemné oddechové čtení,s dávkou humoru a skvěle načtená audiokniha od Zdenky Volencové-Žádníkové.

Kackac77
Kackac77
26.10.2022 4 z 5

Další kniha v sérii...co k tomu říct?! Opět sympaticky ztřeštěná Josefína, správňák komisař Tvrdík, a spousta dalších postav...prostě fajn oddechovka

Johny_H.
Johny_H.
23.10.2022 3 z 5

Není to špatné, ale jde jí lépe když se zaměřuje na dvě tři postavy tady je to opravdový guláš a pokud si nepomatujete 10 a více jmen jen kvůli 247 stránkám tak jste v háji stejně jako já. Nejhorší na tom je, že spoustu příběhů nemá vliv na konečný případ. Kolem jedné vraždy dá rodinné trable druhé rodinné trable romanci svého syna a synovce vydírání loupeže atd. Stane se tu moc věcí lépe zaměřit se na jeden případ a nedělat takovou motanici.

marwinmh
marwinmh
13.10.2022 2 z 5

Tentokrát bohužel jedno velké NE. Nemohla jsem se začíst, v dialozích jsem se ztrácela a celkově mi všechny postavy přišly jakoby na něčem celou dobu "ujížděly". Autorka to umí lépe.

janina66
janina66
02.10.2022 5 z 5

Přečteno za 1,5dne. Josefina mě baví i její všetečnost strčit nos do všeho. Skvělý humor. A závěrečné posezení na židlích na zahradě a s bábovkou, to jsem se třískala smíchy.

Honzin
Honzin
01.10.2022 4 z 5

Nevím, ale při čtení série "Josefíny" mi došlo, že jsem vlastně nikdy žádnou knihu autorky neviděl v kamenném knihkupectví. První (netuše o Jozefíně vůbec nic) jsem si objednal na e-shopu, další v knihobotu a ostatní půjčil v knihovně.
V této knize mi mimochodem přišla docela sympatická i Miroslava.

renefer
renefer
21.09.2022 3 z 5

Tak jsem přišla této spisovatelce celkem na chuť. Poslouchám jako audio při práci, člověk nemusí mít strach, že o něco přijde. Navíc je to perfektní relax, prokládám si tím totiž sérii od Cartera :)

moničina
moničina
20.09.2022 3 z 5

Dalo sa. Netradičné prostredie, netradičná i keď dosť umelá posobiaca akcia na záhrade Dostálových . Dobre a vtipné vykreslenie rôznorodých postav, i keď, čo sa týka počtu postáv, niekedy je menej viac. Opäť, autorka mala vynechať tie nasilu pósobiace prekáračky medzi Jozefinou a Tvrdíkom, bolo to nevierohodne a opäť, ziadna chémia medzi nimi.

konicekbily

bylo v Brodu živo.
Knížka pěkná byla
rychle odskakoval děj,
Josefína nám vše vysvětlila,
autorko - příběh další přichystej!

katallinka
katallinka
13.08.2022 3 z 5

Opět příjemná oddechovka. Nicméně případ mě tentokrát moc nebavil, ale Josefína je stále vtipná a policejnímu sboru leze dál na nervy, a to mě na této sérii baví nejvíce.

Acnaj
Acnaj
12.06.2022 3 z 5

Zábavné čtení na víkend...

Hrabalka007
Hrabalka007
16.05.2022 4 z 5

Dobrá oddechovka.

Vesmich
Vesmich
07.05.2022 4 z 5

V tomto příběhu jsem čtenářsky narazila na limity hlavní postavy. Zatímco slečna Marplová, dáma v letech, nemusí procházet téměř vůbec žádným vývojem a funguje to, u Josefíny to nefunguje. Její stále stejné všechno mě tentokrát nudilo téměř od začátku, až to přešlo do lehké averze! Což mě překvapilo, protože sérii čtu celou a rozhodně je to čtení zábavné a příjemné a Josefína mi byla vždycky sympatická. A tady najednou ne. Takže jsem to víc zkoumala, proč to tak je, když ona je přeci stále stejná..a ono právě proto. Příběh je jinak nápaditý, všechno kolem také, jako vždycky.

Kopretinka784
Kopretinka784
01.03.2022 4 z 5

Knihu mi doporučila paní knihovnice. Českou detektivku jsem už dlouho nečetla a vtipnou snad vůbec. Až při zjišťování údajů o autorce a její tvorbě jsem zjistila, že jsem přečetla až několikátý díl série. Většinou se snažím číst knižní série od prvního dílu, abych byla "v obraze". Tak jsem zvědavá na první díl.

Amneris
Amneris
03.02.2022 4 z 5

Opět skvělá knížka, tentokrát z prostředí pivovaru a samozřejmě s Josefínou v čele. Na můj vkus tam bylo zbytečně moc postav, ale bylo to pohodové čtení.

PFP
PFP
26.12.2021 5 z 5

Skvěla odpočinková četba na večer. Nic jsem od této knížky nečekala a byla jsem mile překvapena. Postavy jsou luxusní.