Kočka myši nenechá

Kočka myši nenechá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440607/bmid_kocka-mysi-nenecha-JbR-440607.jpg 4 187 67

Josefína Divíšková série

Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí. Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové? Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.... celý text

Pdede
28.10.2021 4 z 5

Opět veselý příběh Josefíny a Tvrdíka při vyšetřování

Nymfadora.T.
19.09.2021 4 z 5

Moc hezké vtipné pohodové čtení, škoda, že nemám další...snad se mi podaří sehnat ještě ty dvě další, Josefína je správně trhlá...

Toňula
18.09.2021 4 z 5

Docela povedená a vtipná česká detektivka se sympatickou Josefínou.

harena
18.09.2021 4 z 5

Lehce a s vtipem napsaná knížka, jen škoda, že jsem začala čtvrtým dílem, tak se mi osoby občas pletly. Nevadí, rozhodně mě příběh příjemně naladil a já začnu číst sérii pěkně od prvního dílu.

NannyOgg24
30.08.2021 4 z 5

Dávám 4,5 hvězdičky. Kniha je zábavná. Josefínu mám ráda.

petunkav
05.08.2021 5 z 5

Příjemné čtení se zápletkou.
Jen mě trochu mrzí rychlé rozuzlení u oběda a useknutý závěr.
Jak kdo se zúčastněných vlastně skončil?
A nějak se nevyvíjí vztah Pepíka s komisařem. To bývaly vtipné pasáže.

krevetka79
02.08.2021 5 z 5

Další parádní jízda s Josefínou :-)
Tahle učitelka mě neskutečně baví ...
Ani v tomhle dílu nechybí vtip ani napětí...
Už se těším na další pokračování ...

Katka2382
30.06.2021 5 z 5

Mé první setkání s Jozefínou,předchozí knihy zrovna nejsou v knihovně k mání,a musím říct že super.Skvělé letní čtení.

Buchtičkajani
22.06.2021 4 z 5

A je tu opět všetečná Josefina, která ráda strká nos kam nemá. Zase vtipná, čtivá a humorná detektivka, tentokrát s mrtvolu v pivovaru. A na scéně se objeví j její syn a kamarádem, kteří to příjemně oživí.

lucakuca
26.05.2021 4 z 5

Zase jsem si oddechově pošmákla, detektivkou je to tentokrát líznutý víc než obvykle, ale proč ne? Pepča je ideální na cesty, na čekání i gramáž je tak akorát do ruky :-).
A mám pro Pepču přezdívku: "Ahoj. Jsem potíž. Prý se po mně sháníš?!"

haWranka
03.03.2021 2 z 5

Všechny předchozí díly jsem si moc užila. Tady, nevím proč, jsem se nemohla vůbec začíst a postavy se mi pletly. Možná jsem jen nebyla naladěná, ale tahle kniha mě zklamala.

Daenerys
27.01.2021 3 z 5

Mno já nevím... zůstávám i nadále věrná této sérii, ale přijde mi, že kvalita s každým dalším kouskem upadá. Celkově to na mě působilo zmateně, jakoby ušité horkou jehlou. A co mi teda místy hodně vadilo, to byl chaos v přímé řeči, kór když se sešlo na scéně vícero účastníků, ne vždy bylo na první dobrou jasné, KDO zrovna mluví.

kuruteku
22.12.2020 4 z 5

Nějak tomu začínám přicházet na chuť - šmodrchanice vztahů brodských občánků a občanek, do toho Pepík tentokrát se Soplíkem. Pivovar, povětrná žena a muži a ženy okolo ní, dost důvodů k vraždě. Děkuji za pana Kamberského s jeho německým kamarádem, oživili to, jen co je pravda.

JanaDor
21.12.2020 4 z 5

Pokud máte chuť na skvělou pohodovou detektivku z českého prostředí s nádechem humoru, tak tato kniha je pro vás správná volba. Je to již čtvrtý díl ze série Josefíny Divíškové a mě prostě baví. Líbí se mi hlavní postava, její humor, ironie i nadhled. Její vztah ke komisaři Tvrdíkovi má šmrnc a zamilovanou romantiku nehledejte.

Jirikk
21.12.2020 5 z 5

Další pripad trochu trhlé učitelky Josefíny. Jesefína řeší jak vraždy tak chlapi. Tentokrát v knize bude figurovat její syn a je kamarád Vincent

jan6775
10.12.2020 3 z 5

Humorná oddychová detektivní četba.

tittanie
06.12.2020

Velice příjemná detektivka. A k tomu facebooková stránka. Je to velice milé a zajímavé.

yvette3
22.11.2020 5 z 5

Humor, trocha napětí, skvělé vykreslené postavy! Díl od dílu lepší. Těším se na další pokračování!

raty
13.10.2020 5 z 5

Svěží závan humoru v dalším detektivním příběhu s všetečnou učitelkou Josefínou.
Skvělá kniha na odreagování. Jen bych příště prosila víc mouder od babičky.

levac
16.09.2020 3 z 5

Překvapuje mě, jak vysoké hodnocení tu tato kniha má. Už třetí díl mi přišel výrazně slabší než první dva a tento v sešupu pokračuje. První půlka úplná nuda, druhá lepší, ale celkově už vyprchal břitký humor, odpich i napětí mezi Josefínou a komisařem. Pokud vám Josefína chybí tak jako mě a nemůžete si pomoct a dáte tomu šanci, doporučila bych max z knihovny.