Když se vosy vyrojí

Když se vosy vyrojí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462493/bmid_kdyz-se-vosy-vyroji-Sax-462493.jpg 4 173 55

Josefína Divíšková série

Jakmile se svérázná učitelka Josefína Divíšková rozhodne uspořádat letní výtvarný kurz na statku pod zříceninou hradu Krákorec, nečeká, že by se mohlo přihodit něco vážnějšího než dva týdny nudy zpestřené nanejvýš hašteřením důchodců bez jakéhokoli talentu. Když je však nalezena mrtvola jednoho z frekventantů, pochopí, že má o zábavu postaráno. Kdo je vrahem? Někdo z obyvatel statku, zejména pak alkoholu a metalu holdující majitelův syn Pavel? Nebo snad některý z účastníků kurzu? A co Jezevec Kid – podivínský tramp, který se po letech vrací do brodských lesů? Vrásky na čele Josefíně způsobí i parta brigádníků na Krákorci, zvlášť když se ukáže, že je mezi nimi dcera komisaře Tvrdíka, k níž se Josefína snaží najít cestu. První kroky, které v tomto směru učiní, ale dopadnou poněkud katastrofálně. Ostatně jako vždy…... celý text

Sandalkar
22.04.2024 4 z 5

Tradicni vyvazeny pomer humoru, grotesknich situaci, tady okoreneno vaznejsimi tematy domaciho nasili, skryvanych tajemstvi...

SPOILER: Musim souhlasit s Jakubem Stehlikem, ze Tvrdik je vul, kdyz Josefinu nechava mesice na "stridacce". Posun ve vztahu nula.
A mrtvole to v podstate i prejete...za ty kecy. Ostre a jedovate jako vosi zihadlo.

Lucissia
17.01.2024 5 z 5

Opravdu hodně mě to bavilo. Postavy, prostředí, léto, paráda. Povedený díl. :-)

Honey0105
30.10.2023 5 z 5

Tak tenhle díl mě opravdu bavil. Společně s druhým dílem asi nejlepší díl ze série. Josefína mě opravdu baví. Tady se mi líbilo, že se nám v příběhu objevila i Lída. No a banda důchodců, tomu se také nedá nic vytknout.

Vivetkav
10.09.2023 3 z 5

Pro mě první knížka od autorky, jako nebylo to špatné, ale že bych byla unesená .. bylo to
vtipné, tak za to dávám hvězdu navíc a přečtu si ráda i jinou knihu

janina66
04.02.2023 3 z 5

Opět skvělá letní oddychovka. Příjemné čtení. Ale nejslabší, zatím z celé série.
Na můj vkus příliš magorů ze všech postav.
Schází mi poslední vydaná kniha.

Johny_H.
19.12.2022 3 z 5

Z mého úhlu pohledu byl zajímavý pouze 1. a 3. díl dvojka ještě šla, ale 4. a 5. díl je už hodně průměrný místy až podprůměrný. Tak nějak jsem si myslel že se to bude motat kolem rodiny Divíškové jako předchozí díly, ale tady je vypustila úplně.

Kackac77
21.11.2022 4 z 5

Josefína Divíšková opět fajn čtení

Formicka93
06.11.2022 3 z 5

Taková nenáročná detektivka, pobaví, neurazí.

renefer
13.10.2022 4 z 5

Buď jsem si na styl spisovatelky zvykla nebo se úroveň zvyšuje. Opravdu mě to bavilo poslouchat, dobře načtené od p. Žádníkové a vraha bych opravdu netypovala.

moničina
04.10.2022 3 z 5

Zase oddychovka. Moc sa mi páčilo vykreslené prostredie, les, zrúcanina, chalupa na samote, a samozrejme, svojrázne postavy a ich zábavné dialógy. Len samotna Jozefína mi je stále nesympatická a detektívka zápletka nič moc.

katallinka
12.09.2022 3 z 5

Další pohodová detektivka se skvělou a neskutečně svéráznou Josefinou.

Honzin
09.09.2022 5 z 5

Asi bych úplně neřekl, že kniha je stejná oddechovka, jako ostatní. Měl jsem pocit, že autorka klade větší důraz na povahové rysy jednotlivých aktérů (Anička, Jezevec, Lída, Pavel...).

Dámaskloboukem
08.08.2022 2 z 5

Trošku mi to připomíná … Zdeňka Trošku.
A jeho filmy.
Celou dobu jsem si při čtení představovala, jak se autorka u psaní musela bavit při vymyšlení vtipných replik.
Je to hodně humoristická jakoby detektivka.
Pro mě první setkání s autorkou i Josefínou. Zpočátku se mi pletly postavy a líčení děje bylo celkově mimo mou představivost. Ale vše převáží velká nálož přívětivého humoru.

petunkav
27.07.2022 5 z 5

Opět skvělá letní jednohubka s Pepíkem....

Acnaj
26.06.2022 3 z 5

Další oddechovka, začátek mě nebavilo, ale druhá půlka mi to vynahradila...

Daenerys
14.06.2022 3 z 5

Oddechovka, co neurazí, ale taky nějak extra nenadchne. Místy fajn, místy slabší - celkově jsem z toho trochu v rozpacích, uvidíme, zda dám šanci ještě dalšímu dílu.

Vesmich
02.06.2022 4 z 5

Moje poslední setkání s Josefínou bylo poněkud rozpačité, přišlo mi, že stagnuje a začíná upadat do průměru. Mezi vosami však chytla druhý dech a už to zase jede :) Z ,mlhy se vynořily další postavy, které doposud měly jen mlhavé obrysy a mrtvola je samosebou taky ve hře.

raty
11.05.2022 4 z 5

Další nenáročná detektivka s Josefínou Divíškovou. Tentokrát mi první polovina připadala trochu zmatená, ale druhá to vynahradila. Těším se na další díl.

stejsdan
07.05.2022 3 z 5

Jak napsal čtenář kuruku: tahle knížka je jako limonáda, proteče a na chvilku osvěží. Příjemná, vtipná letní oddechovka na pozadí rodinného dramatu, Josefína mi byla sympatická, ale hlubší dojem ve mě knížka nezanechala.

harena
01.05.2022 5 z 5

Příjemné, humorné a odpočinkové čtení s trochou napětí, kde snad každý díl je lepší, než předchozí. Psáno lehce, příběh bez zdržování, ale i beze spěchu plyne vpřed, Josefína s komisařem jsou bezvadná a sympatická dvojka, ale díky Josefíně jde vyšetřování rychle dopředu. Pokračuji v sérii a jestliže si chcete odpočinout a pobavit se, doporučuji. Já sem těším na další díl, který se prý už připravuje.