Když se vosy vyrojí

Jakmile se svérázná učitelka Josefína Divíšková rozhodne uspořádat letní výtvarný kurz na statku pod zříceninou hradu Krákorec, nečeká, že by se mohlo přihodit něco vážnějšího než dva týdny nudy zpestřené nanejvýš hašteřením důchodců bez jakéhokoli talentu. Když je však nalezena mrtvola jednoho z frekventantů, pochopí, že má o zábavu postaráno. Kdo je vrahem? Někdo z obyvatel statku, zejména pak alkoholu a metalu holdující majitelův syn Pavel? Nebo snad některý z účastníků kurzu? A co Jezevec Kid – podivínský tramp, který se po letech vrací do brodských lesů? Vrásky na čele Josefíně způsobí i parta brigádníků na Krákorci, zvlášť když se ukáže, že je mezi nimi dcera komisaře Tvrdíka, k níž se Josefína snaží najít cestu. První kroky, které v tomto směru učiní, ale dopadnou poněkud katastrofálně. Ostatně jako vždy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462493/big_kdyz-se-vosy-vyroji-Sax-462493.jpg 4.491

Kniha Když se vosy vyrojí

kuruteku
19.12.2021

Uzavřené místo, provedeny zločin. Geometrický načrtnuté, psychologicky rozvržené. První detektivka autorky s trampy (a to dostali zabrat ;-)). Taková malá letní limonáda, proteče a na chvíli osvěží.

lucakuca
26.11.2021

(+ SPOILER) Babi má odpověď na všechno! Pro mě nejúžasnější postava, která se tam vlastně nevyskytuje :-).

Taková letní parádička, kterou nenaruší ani taková malá bezvýznamná vraždička.
Tady vraždili všichni a vlastně nikdo. :-) Prostě sluníčko, borůvky, pohodička segedín.

alzbeta4340
24.11.2021

Tohle dobrodružství Josefíny není v žádném případě čistokrevná detektivka, spíš lehký humoristický román. Opravdu jsem si odpočala, pobavila se a vyčistila si hlavu. Autorce posílám veliký dík.

drakamena
22.11.2021

Tolik cvoků na jednom místě aby člověk pohledal. Po většinu knihy mi vlastně nikdo nebyl ani za mák sympatický, líbilo se mi ale rozuzlení. Hlavně to, kdo se nakonec ukázal být vrahem.

pavčape
21.11.2021

Opět super. Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Josefína jako vždy všetečná tam, kde by neměla, ale ona už taková prostě je. A co jako? Těším se na další pokračování :-)

NannyOgg24
27.10.2021

Dobře napsaná oddechová detektivka. Josefína je prostě moje krevní skupina.

katy87
27.10.2021

Já jsem určitě fanoušek Josefíny a celé této série a na knihy se vždycky těším! Co se týče příběhu, mně se líbil, body strhávám spíše za amatérský styl psaní (jde vidět, že autorka má psaní spíše jako koníček). První čtvrtina knihy o ničem, spousta dialogů, které nevedly nikam a byly napsané tak, že se mi pletlo, kdo spolu vůbec mluví. Jinak to místy bylo takové rozdováděné :-), líbí se mi občasné průpovídky a vtípky, ale celková literární forma to trochu shazuje. Jinak zábavné čtení a když odhlédnete od těchto drobných nedostatků, doporučuji a určitě se těším na pokračování!

tittanie
14.10.2021

Musím říct, že tahle kniha od této autorky se mi líbil asi nejvíce. Vždy jsem měla problém, že je v knize moc postav. Je pravda, že se mi pletl Tvrdík a Stehlík, ale jinak jsem se docela neztrácela.
Kniha je příjemná, oddechová a dobře se čte.