Zahrada v měsíčním svitu

Když antikvářka Lilly dostane darem staré housle, které jí údajně patří, je velice zmatená. Neumí si vysvětlit, proč právě ona má zdědit - jak se záhy ukáže – velice slavný nástroj. Cítí však, že ty housle změní její život, když se pokusí záhadu vypátrat. Vydá se po stopách odkazu úchvatné houslistky, které nástroj kdysi patřil. A brzy odhalí tajemství, které nejen její minulost ukáže v úplně jiném světle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240675/zahrada-v-mesicnim-svitu-Hcn-240675.jpg 4.1159
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Der Mondscheingarten (2013)

Kniha Zahrada v měsíčním svitu

Magrata15

Téměř detektivní příběh, trošku zamotaný přeskakováním v čase.

kusma

Krásná obálka i název. Tím to ale pro mne hasne. Námět není špatný, ale zpracování dost pokulhávalo. Některé dialogy jsem i přeskakovala. K dočtení jsem se hodně přemlouvala. A závěr už byl opravdu trochu moc ;)

simona g.

Tak nevím. Mě kniha místy dost nudila. Pár pasáží bylo fajn, ale více bylo těch pro mne nudných a nečtivých. Psáno (možná přeloženo) příliš "kudrlinkatě", místy zvláštní dialogy, které v normálním životě v daném stylu lidi takto snad ani nevedou....mno, už jsem rozhodně četla knihy lepší.

SimiGSXR

K této knize jsem se dostala díky výzvě. Zprvu se mi do ní moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velmi příjemně překvapena. Líbilo se mi spojení historie a současnosti. Díky tomu, že se dějove linky odehrávaly na jiném kontinentu, uplně v jiném prostředí, jsem neměla problém s orientací, jako se u některých, takto situovaných knih stává. Příběh mě naprosto uchvátil a četla jsem každou volnou chvilku a těšila se až si zase budu moct číst příběh o Rose. Historická stránka knihy byla naprosto úžasná, nádherně napsaná a velmi dobře zachycené prostředí Sumatry. Převážně mě popis přírody v knihách nudí, ale autorka to psala tak nenuceně, že jsem si dokonce vyhledávala obrázky z ostrova. Za mě 5 z 5.

hanava

Zajímavý příběh, ale těch náhod tam na mne bylo příliš. A rozuzlení v závěru, za to by se nemusel stydět ani sám Jára Cimrman.

ANDY28

překrásná knížka, prostě nádherná! Nechtělo se mi ji pustit z ruky, neuvěřitelně mě uklidňovala, přečtena jedním dechem! A díky výzvě!

MisaK81

Kniha byla napínavá od začátku do konce, neustále bylo co objevovat a poslední tajemství (ne)padlo opravdu s poslední stránkou. Moc se mi líbilo prolínání příběhů a postupné nacházení vztahů mezi postavami. Opravdu moc doporučuji.

Teri27

Nemohla jsem ji dočíst. Asi 350 stran se tam nic extra nedělo.Lily už mě štvala svojí stydlivostí a věčně červenýma ušima.Historická část byla o něco zajímavější.