Joyce24 Joyce24 komentáře u knih

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Po knize jsem sáhla v knihovně zcela náhodně a rozhodně nejsem zklamaná. Zajímavý příběh. Vypráví o současném životě hlavní hrdinky Elin v New Yorku a střídavě o jejím dětství na švédském venkově. Je špatné, když spolu nejbližší lidé nemluví a jen žijí v určitých domněnkách. Pak se lehce stane, že jim život nebo jeho větší část proklouzne mezi prsty a přijdou o čas, který jim už nikdo nevrátí.

24.08.2023 4 z 5

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

Knih odehrávajících se na území Francie v období druhé světové války jsem už četla nesčíslně, tato ale byla trochu jiná, neboť kromě Francie, popisuje i roli a prostředí Portugalska v tomto období. Vlastně jsem do této doby nevěděla nic o úloze Portugalska za druhé světové války. Příběh Američanky Avy a Francouzky Helené ( Elaine), které obě bojují, každá svými zbraněmi proti nacismu. Zajímavý příběh, kde ne vše skončí zcela tragicky.

18.08.2023 5 z 5

Lavička Lavička Saskia Sarginson

Moc pěkný příběh na jehož začátku dojde k osudovému setkání Cat a Sama a je to láska na první pohled, ta jediná a opravdová, na celý život. Ale budou moci prožít svůj život společně nebo půjdou každý sám svou cestou? Život je nevyzpytatelný.

13.08.2023

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Tento díl se mi četl dobře, ale jak už někteří přede mnou zmiňovali, Juliina naivita byla někdy až do očí bijící. Nicméně budu pokračovat v četbě dalších dílů této série.

07.08.2023 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Velmi zajímavý příběh jedné porodní " báby" v Americe 30.let. Smutné a dojemné případy se střídají s těmi šťastnějšími. Kniha o těžkém životě v době hospodářské krize v USA třicátých let, kdy lidé přišli o práci, o domov a přesto bylo třeba i do tohoto světa přivádět nový život.

30.07.2023 5 z 5

Agnetino dědictví Agnetino dědictví Corina Bomann

Již jsem přečetla vícero autorčin knížek a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná. Děj rychle plyne a knížka se čte téměř sama. Je potřeba si čas od času přečíst nějaký nenáročný příběh a nechat se jím unášet. Docela mě i láká někdy v budoucnu Švédsko osobně navštívit. V každém případě druhý díl už mám v knihovně zarezervovaný. Už se těším na další osudy Agnety.

22.07.2023 5 z 5

Lvi na výsluní Lvi na výsluní Stefania Auci

Tento díl se mi opět velmi líbil, jsme svědky dalšího rozmachu rodiny Floriových, a to především díky Ignaziovi.
Konec byl smutný a i vzhledem k nedávné totožné situaci v rodině, jsem ho obrečela.
Už teď se těším na třetí díl a jsem zvědavá, zda se budou obchody pod vedením Ignaziova syna dále rozvíjet či ne.

13.07.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Hlavní věc, která mě zaujala byl popis místní přírody. Bylo to jako bych se tam sama v tu chvíli pohybovala. Samotná detektivní linka byla poněkud slabší, konec mě zklamal. Čekala bych, že bude vše podrobněji vysvětleno.

02.07.2023 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Další z příběhů, kde se střídá linka z minulosti se současností. Bylo to místy velmi zamotané a i díky dlouhým souvětím a rozsáhlému popisu jsem se chvílemi v ději ztrácela, ale vždy jsem se zase brzy našla. Přesto je celkový dojem z knížky pouze pozitivní. Jedná se již o mojí třetí přečtenou knihu od Kate Morton a tato spisovatelka se zařadila mezi mé oblíbené.

23.06.2023 5 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Začátek rodinné ságy podle skutečných událostí. Při četbě mě to nutilo vyhledat si na internetu některé údaje o členech rodiny Floriů a jejich životě. Jako celek se mi kniha líbila, i když musím přiznat, že jsem se mnohokrát už ztrácela v rychle po sobě jdoucích politických událostech na Sicílii. Také mi zamrzela určitá nepřesnost v závěru knihy týkající se datumů narození vnuků Vincenza Floria. Uvidíme, jak se bude vše vyvíjet dál v dalších dílech.

06.06.2023 4 z 5

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Tak tento příběh se mi líbil nejméně z celé série. Pohřešované mladé dívky, rituální vraždy miminek a všem okolo nedochází kam, proč a za jakým účelem se dívky ztrácejí? Konec se mi zdál až velmi uspěchaný a jakoby nedotažený, utnutý až příliš brzy.

06.06.2023 3 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Sice jsem se knihou prokousávala delší dobu než je u mne zvykem, ale příběh se mi líbil. Měla jsem možnost lépe poznat exotické prostředí Jamajky a těžký život tamních otroků. Je to příběh o lásce, odvaze, pomstě, a také o krutostech bílých, které byly páchány na otrocích.

24.04.2023 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Moc pěkný příběh, který se odehrává v současnosti a střídavě o tři sta let zpátky ve Skotsku. Nechybí příběh lásky, ale i historické události založené na skutečnosti.

26.03.2023 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Četla jsem poslední dobou vícero knížek z období druhé světové války odehrávajících se ve Francii, ale tento příběh patří k těm nejzdařilejším. Hrdinkami knihy jsou tři ženy. Lia v roce 2017 začíná rozklíčovávat minulost svojí babičky Estelle a další ženy Sophie, jejichž příběh je zasazen především do let 1939-1943.
Doporučuji k přečtení.

12.03.2023 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Další povedená česká detektivka s Matějem Mlynářem. Oblíbila jsem si autora této série i jeho hlavní hrdinu. Krátké kapitoly se čtou rychle a děj pěkně "odsejpá".

04.03.2023 5 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Nádherná knížka. Už jsem četla mnoho a mnoho knih z období druhé světové války, ale tento příběh se zařadí mezi ty, které si budu ještě dlouho pamatovat a jen tak mi z paměti nezmizí.
Doporučuji k přečtení a mám v plánu si přečíst i další autorčiny knížky.

17.02.2023 5 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Mně se to líbilo. Čtení rychle ubíhá a hlavní dvojice vyšetřujících, komisař Florian a patoložka Julia, se dobře doplňovala. Můj tip na pachatele tak zcela nevyšel, takže jsem byla na konci i překvapená. Určitě si ráda přečtu další díly této série.

04.02.2023 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Další velmi zdařilý případ této série. Musím přiznat, že se mi líbil ještě víc než první díl série. Bylo to zamotané, chvílemi to vypadalo, že už je vše jasné a vzápětí bylo vše zase jinak. Líbilo se mi, jak děj rychle ubíhal bez zbytečné "omáčky". Závěr byl opět překvapivý.
Těším se na další příběhy.

28.01.2023 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Tři časové linky, Londýn, Cornwall a Austrálie a do toho spletitý příběh několika generací. To vše je Zapomenutá zahrada. Doporučuji k přečtení všem milovníkům příběhů, kde se prolíná minulost s přítomností. A jako bonus je zde ještě několik nevšedních pohádek.

14.01.2023 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Zdařilá česká detektivka, moc se mi líbila a přečetla jsem ji v rekordním čase, pomalu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Hodně mi připomíná knihy od Martina Goffy.
Doporučuji a určitě si brzy přečtu další díly s Matějem Mlynářem. Co jsem hooodně hlavnímu hrdinovi záviděla, bylo to knihkupectví.

29.12.2022 5 z 5