Zimní moře

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282276/zimni-more-Sem-282276.jpg 4.1239

Hrad Slains (1.)

Vydáno:, Ikar (ČR)

The Winter Sea (2008)

Kniha Zimní moře

knihomolka27

Přečetla jsem Marianu a ta byla fakt super, o to víc mě zklamalo, že do Zimního moře jsem se vůbec nedokázala začíst ani po 100 stránkách a tak sem knihu odložila. Ke knížce se určitě ještě někdy vrátím, a třeba i přehodnotím svůj názor.

CelticKate

Nádherný příběh...a ten konec mě úplně a totálně dostal....jedna z mála knih, u kterých jsem si pobrečela! Wau.

Luisa22

Moc příjemná a oddychová knížka kde se prolíná historie se současností

zazvorka

Romantický příběh, střídání časových rovin, hodně skotské historie. Četlo se to celkem dobře.
Jen to otravné "no ba" - to mne fakt ne-ba...

sarka0505

Od této autorky jsem zatím nic nečetla a tato kniha mě příjemně překvapila. Mám ráda historické romány, které zajímavou a nenásilnou formou poučí čtenáře o minulosti. Skotské dějiny jsou pro mě jednou velkou neznámou, ale autorka je podala velmi čtivě. Příběh je vyprávěný ve dvou časových přímkách, v minulosti a přítomnosti, byť osudy obou hlavních hrdinek se někdy až snově prolínají. Láska, která musí překonat překážky, pochopitelně nesmí chybět ani v jedné době, takže jsem si opět pobrečela.:-) Popis skotského pobřeží je tak poutavý, že jsem mnohdy měla dojem, že slyším příboj a burácení větru kolem. Hned bych se tam rozjela, abych všechno viděla na vlastní oči, ale pak zpátky do tepla paneláku:-)

Misha224

Zajímavý příběh, kde se minulost střídá s přítomností.

Arwen777

Moje první setkání se Susannou Kearsleyovou, i když, jak jsem teď zjistila, napsala hodně knih.
Mně se příběh moc líbil. Prolínání historie a současnosti bylo nenásilné, historická linka velmi napínavá a celkově byla kniha velmi čtivá. Romantická část se mi nezdála nijak
přeslazená, těžká životní rozhodnutí jsem oplakala spolu s hlavní hrdinkou a alespoň částečně šťastný konec byl odměnou. Oceňuji pravdivé historické základy a reálné postavy, pro mě to bylo poučení zábavnou formou. A navíc krásný popis skotské přímořské krajiny. Jediné, co se nedá chválit, je přepis skotského přízvuku. Další "ba" už bych asi nezvládla. Ale to není problém autorky.
Takže doporučuji, pokud máte chuť na historický romantický příběh, obzvlášť vhodné pro zimní víkendy.

Leninkka

Autorka mě velmi mile překvapila. Začala jsem knihou Ohnivý pták a jelikož se mi kniha moc líbila, pořídila jsem si i první díl. A opět mě kniha nezklamala. Je opravdu velmi čtivá a velmi se mi líbí prolínání historie a současnosti. Za mě teda plný počet :)