Zimní moře

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282276/big_zimni-more-Sem-282276.jpg 4.1293

Hrad Slains 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Winter Sea, 2008

Kniha Zimní moře

janqa410

(+ SPOILER) Má prvotina od této autorky, kterou jsem si koupila čistě kvůli líbivé obálce. Od knihy jsem nic neočekávala, u takových neznámých anotace vůbec ani nečtu. Prostě jedna velká neznámá. Líbila se mi postava Carrie a Grahama i Sophie a Johna. Prolínání příběhových linek bylo nenásilné, s mnoha popisy krajin Skotska, díky kterým jsem si tu zemí ještě více oblíbila a to vlastně nevím proč, když tam vesměs sněžilo, pršelo nebo vítr lomcoval okny :-D Přesto jsem se knihou těžce prokousávala a to až do doby, kdy John odjel pryč, což je za větší polovinou, do té doby jsem od knihy utíkala, nebo jsem ji často ani nevzala do ruky, hold nějak nebyla chuť. Nakonec jsem se však k dočtení přinutila a posledních několik desítek stránek mě pohltilo. Příprava a špatná realizace spiknutí, když John zemřel, to mě mrzelo. Ale co nepochopím, bylo Sophiino rozhodnutí opustit Annu. Ok, nedokážu si představit, vjak to bylo v té době těžké, ale i kdybych měla žít na samotě v chatrči do které teče, mít všude nádoby na zachytávání vody, živit se co bych si našla nebo i hmyzem a praní praktikovat u potoka, nikdy bych dítě neopustila. Nikdy. Při těchto scénách, rozhodnutí, loučení, no tak to mě bylo zle přímo fyzicky. Trocha satisfakce na konci knihy přichází a já jsem ráda, že přišlo. Nicméně já si příběh ještě dovyprávěla po svém a věřím, že se doba uklidnila a nakonec se všichni shledali ve zdraví.

cukrovka

Čtivý příběh kde se prolíná minulost a současnost. Zajímavé prostředí Skotska a kousek jeho historie. Čtivé, mělo to spád a zajímavý závěr.

Moncele

Šlo o mé druhé setkání s autorkou a musím říct, že se mi kniha líbila o kousek víc než Ohnivý pták. Zdále se mi propracovanější a uvěřitelnejší, minulost i přítomnost se hezky a nenásilně doplňovali. A ten závěr!

Ran

Příběh se mi hodně líbil. Byl skvěle vypointovaný a zvraty v ději byly velmi dobře umístěné. Styl psaní se mi líbil a jeho tempo bylo příjemně rychlé.

Srni

Kromě již několikrát zmíněného "ba" to bylo skvělé počtení. Mám ráda příběhy ze Skotska, zvlášť ty, co pojednávají o bojích za nezávislost a je pravda že se historie lépe čte, když je psaná takovouto formou. A je pravda, že mě konec překvapil :-)

Fifth Element

příběhy zajímavé, uvěřitelné, ale něco mi tam stále vadilo..

Ewwe
06.09.2020

Krásný příběh, který je zasazen do krásného prostředí. Kniha se četla sama a mám ráda, když se přítomnost prolíná s minulostí. Autorka píše opravdu čtivě a umí vše tak do detailu popsat, že jsem si připadala, jako když jsem na pobřeží u hradu s hlavní hrdinkou. Sice mi za začátku vadilo každé ba, ale zase to tomu přidává své kouzlo. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.

Artep071
29.07.2020

Odkládám knihu, balím do obalu a zařazuji do knihovny mezi mé nejoblíbenější tituly. Jsem okouzlena. Velice se mi líbilo jak se autorka držela historických faktů, jak mě dokázala čtivě vtáhnout do historie a přiblížit mi skutečnosti jenž se udály. Byla to šílená doba, plná konspirací, intrik,zrádců, utrpení a neúspěchu dostat Jakuba na trůn. Skvěle zachyceno a příběh Sofie a Johna mě přes všechna úskalí příjemně provedl historii. Mé milované Skotsko, udatní, hrdí horalové ...nádhera ..