Zimní moře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úspěšná spisovatelka Carrie se vydává do Skotska, aby tam rozepsala plánovaný historický román. Slainský hrad, kde se děj její knihy má odehrávat, je jí podivně povědomý, a za svou hrdinkou si vyvolí Sophii, svou dávnou předkyni, která v těch místech žila. Carrie nejdřív podivným předtuchám nepřikládá váhu, ale když mezi řádky jejího románu začíná prosvítat skutečný, pravdivý a dávno zapomenutý příběh, hranice mezi fikcí a skutečností se nebezpečně rozpijí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282276/big_zimni-more-Sem-282276.jpg 4.1314
Série:

Hrad Slains 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Winter Sea, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (113)

Kniha Zimní moře

martiline
23. února

Nedokázala jsem ji dočíst. Na "ba" bych si i zvykla, ale autorka vloží do díla velké množství postav o ničem a ještě dvě dějové linie (přitom ty mám u jiných autorů ráda). Nudila jsem se neskutečně, dala jsem knize několik týdnů, ale při každém dalším čtení mi byli všichni víc a víc nesympatičtí.

kalinka99
28.12.2022

Trošku mě trvalo než jsem se knihou prokousala. Nevadilo mi střídání časové linie, ale za mě moc postav, které se tam třeba jenom mihli. Jinak příběh je zakomponován v krásné skotské přírodě.


evineckY
13.08.2022

To bylo zase táák úžasné !
Jsou to 2 v 1 - moc krásné příběhy - fantazie, pověsti, skutečné události i osoby a samozřejmě nechybí romantika, mé milované Irsko a Skotsko
Je to tak skvělé, když spisovatel před napsáním knihy nastuduje vše, co vloží do příběhu a věnuje tomu spoustu času - pak se to odráží na kvalitě.
Vřele doporučuji :-)

Hypatia1010
03.08.2022

Byla to první kniha autorky, po které jsem sáhla vlastně čirou náhodou. Ale příběh se mi moc líbil. Mám ráda historii a děj zasazený do prostředí Skotska je pro mě prostě dokonalá kombinace. Téměř se zatajeným dechem jsem prožívala radosti i starosti hlavních hrdinek i jejich protějšků. A už se těším, až se pustím do dalších knih této autorky.

Kerberos
25.07.2022

Pěkný historický román, který má napětí, spád i romantiky si užijeme. Trochu připomíná Erskinovou. Určitě si přečtu i druhý díl.

Evka27
07.07.2022

Že by mě to nadchlo, to vůbec, ale dalo se.

Amethyste
19.06.2022

Musím přiznat, že po knize jsem sáhla náhodou. Mám ráda příběhy, kde se minulost prolíná s přítomností a tahle kniha splnila má očekávání. I když jsem příběh Carrie měla nutkání přeskakovat, tak moc jsem chtěla vědět, co se stalo Sofii. Nakonec jsem odolala a přečetla knihu jedním dechem.
Krásný příběh, který ale není pro každého. Je zde uvedeno hodně historických faktů, takže kdo není milovník nebo nadšenec do historie, nebude nadšen.

Holly.W
03.01.2022

Nádherná kniha, kterou jsem četla jedním dechem a opět nemůžu než dát plný počet bodů. Trochu jsem se bála jak to dopadne, naštěstí jsem nebyla zklamaná.... alespoň v knihách potřebuji šťastný konec.
V loňském roce jsem objevila tento skvost - tuto úžasnou autorku, jejíž knihy jsou překrásné. Knihy o sympatických ženách a okouzlujících mužích. Knihy o střídání dvou časových rovin, která já teda můžu. Zhltla jsem všechny 4 knihy, které jsou u nás k dostání a moc bych si přála, aby brzy vyšly v češtině další.

1