Ohnivý pták

Nicola Marterová se narodila se zvláštní schopností. Když se dotkne předmětu, který někdy v dávné historii hrál důležitou roli, dokáže zahlédnout záblesky minulosti jeho majitele. Návštěvnice Nicoliny galerie s sebou jednou přinese malou vyřezávanou dřevěnou sošku, která v Nicole rozezní celou symfonii podivných vzpomínek. Ví například, že soška představuje ptáka ohniváka, tajemné mytické zvíře z ruských bájí. Ve snaze dozvědět se víc Nicola následuje mladou dívku jménem Anna do minulosti a nechá se zavést na šlechtické dvorky skotských Jakobitů i ruských carů. Tam se skrývá příběh lásky, odvahy a vykoupení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362883/ohnivy-ptak-3gf-362883.jpg 4.343

Hrad Slains (2.)

The Firebird (2013)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Ohnivý pták

Kamiliana

Ohnivý pták je kniha, na kterou musím i několik týdnů po přečtení stále myslet. Autorka nesmírně sugestivně vylíčila nejen život malého dítěte v klášteře, obklopeného vzpomínkami na milého zachránce, ale i život mladé ženy v Petrohradě. Historický příběh mi přišel neskonale poutavější než současnost, kterou jsem samou nedočkavostí přeskakovala a až pak se k ní vracela :-) (navzdory Robbiemu - sympaťákovi a Skotovi v jednom!! :-)

eva-lupen

Tak teda nevím. Kniha byla čtivá, romantická, ale nepřeslazená, jen mi tam ta současná časová osa připadala úplně zbytečná a víc se mi líbila ta historická část. Hodně mne překvapil doslov o existujících postavách. Jak to měla autorka nastudováno, to klobouk dolů.
Zimní moře se mi líbilo víc a Mariana je super.

Leninkka

Krásná kniha. Propojení dvou dějových linek bylo tak nenásilné, že se kniha velmi dobře čte a člověk se neztrácí v ději. Příběh jsem hltala a nemohla se odtrhnout. Moje první kniha této autorky, ale už se chystám na další :)

astra3

Po Zimním moři je pro mě tato kniha zklamáním. Zdlouhavé omílání toho samého.

MíšaS.
02.11.2018

Příběh se mi celkem líbil, četl se hezky, ale není to nic světoborného.

bararich8
29.10.2018

Ohnivý pták se mi do rukou dostal úplně náhodou, vyhrála jsem ho v soutěži. A po dočtení mám z té výhry opravdu radost! Shodou okolností jsem ho četla po Anně Karenině, takže jisté odlehčení v podobě nadpřirozených schopností a milostného oťukávání jsem jenom vítala. Musím říct, že Nicola mi moc sympatická nebyla, zato Anna mi k srdci přirostla a celkově mě její příběh bavil víc. Ale i to prolínání bylo skvělé. No prostě tato knížka pro mě skýtala milé překvapení!

helenkan
25.09.2018

Mám ráda příběhy o lidech se zvláštními schopnostmi. A tahle knížka mě naprosto dostala. Jakmile jsem četla o Nicole, hnala mě zvědavost jak to pokračuje s Annou. A takhle se to stále střídalo. To bylo pak dilema ,,mám číst dál,nebo mám jít spát"? :-)

Moncele
16.09.2018

Romantické, čtivé, zajímavé, i slzy byly ... Tajně jsem doufala, že se Anna v dospělosti do Jamiesona zamiluje... (nebudu samozřejmě prozrazovat...) Líbila se mi jak současná linka, tak i minulost. Ráda si od této autorky, s nějakým časovým odstupem, znovu něco přečtu.

Gweny
04.09.2018

Od první stránky až po tu poslední jsem se od knihy nemohla odtrhnout a často četla až do noci. Je to čtivé, pro lidi s bohatou představivostí a fantazií naprosto nádherně popsaná místa, která třeba už dnes neexistují. U knihy jsem se smála i uronila slzičku. Byla to moje první kniha od této autorky ale rozhodně ne poslední.
Nutno dodat, že knihu jsem četla ještě před Zimním mořem. Příběhy se najednou nádherně spojily.

pip11
16.08.2018

Nádherné pokračování Zimního moře. Od začátku až do konce, naprosto skvělé. Velmi se mi líbí propracovanost skutečných historických postav v celém příběhu, děje a faktů, spolu s těmi neméně zajímavými smyšlenými. Příběh mě okouzlil, už jen tím, jak napínavě navazuje na předchozí knihu a nedá vydechnout, dokud ji nedočtete do konce.

zuzana2599
23.06.2018

Na Ohnivého ptáka jsem se docela těšila, ale příběh zcela nenaplnil mé očekávání. Dlouho mi trvalo než jsem se do knížky začetla a až historická část příběhu mě dostala do děje a začala jsem se i na čtení těšit. Linka ze současnosti mě tentokrát moc nebavila, spíše mě rušila ze čtení příběhu z historie.
I tak za hezký příběh mladičké dívky Anny dávám knize čtyři hvězdičky :-)

Jana77
16.06.2018

Naprosto dokonalé. Po zklamání ze Zimního moře, je Ohnivý pták jako závan čerstvého vzduchu. Autorčinu první knížku Mariana zbožňuju, stala se mou srdeční záležitostí. Ale Ohnivý pták se jí v mnohém vyrovná. Krásný příběh minulosti, který promlouvá hlavními aktéry v současnosti, vás prostě musí vtáhnout do děje, ať chcete nebo ne.

pixie6855
14.04.2018

Naprosto úžasné :) Nevím co víc k tomu dodat. Opět budu mít na dlouho v srdci tento příběh, jako u předchozích knih.

Zdenas5
22.03.2018

Na knihu jsem se moc těšila, ale trochu mě zklamala. Zimní moře se mi líbilo víc.

perpe2a
19.03.2018

Na tuto knihu jsem dlouho čekala a moc jsem se na ni těšila. Druhý díl Zimního moře měl na mě pomalejší rozjezd. Bohužel mě příběh nechytil za čtenářské srdce hned, ale až v druhé polovině knihy. Určitě knihu doporučuji, ale za mě je to max. 4 hvězdičky a to s přivřením všech očí...i kuřích :-). Zimní moře se mi líbilo mnohem více.

Susanna Kearsley

Susanna Kearsley