Ohnivý pták

Nicola Marterová se narodila se zvláštní schopností. Když se dotkne předmětu, který někdy v dávné historii hrál důležitou roli, dokáže zahlédnout záblesky minulosti jeho majitele. Návštěvnice Nicoliny galerie s sebou jednou přinese malou vyřezávanou dřevěnou sošku, která v Nicole rozezní celou symfonii podivných vzpomínek. Ví například, že soška představuje ptáka ohniváka, tajemné mytické zvíře z ruských bájí. Ve snaze dozvědět se víc Nicola následuje mladou dívku jménem Anna do minulosti a nechá se zavést na šlechtické dvorky skotských Jakobitů i ruských carů. Tam se skrývá příběh lásky, odvahy a vykoupení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362883/big_ohnivy-ptak-3gf-362883.jpg 4.3111

Hrad Slains 2.

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Firebird, 2013

Kniha Ohnivý pták

cukrovka

Zajímavé a čtivé. Příběh ze současnosti je jen pomocným při vyprávění příběhu z historie. Není to jen romantika, přibližuje nám i historii boje jakobitů o dosazení jejich krále na skotský trůn.

Holly.W

Knihu jsem si koupila ve slevě, dlouho se na ni prášilo na polici. Dlouho jsem se odhodlávala si ji přečíst. A naprosto mě srazila do kolen, tak krásnou knihu jsem dlouho nečetla. Nádherný, okouzlující příběh, který se odehrává ve dvou časech (takové knihy mám ráda) postavy, které si prostě zamilujete. A navždycky si zapamatuji větu, která zde byla řečena: "Nikdy bys neměla dávat svou ruku žádnému muži, pokud by zároveň neměl i tvé srdce" svatá pravda, a hodí se do mého momentálního života...... Určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

Sahti

Kniha nebyla špatná, ale ten závěr mě zklamal. Historická část byla lepší a závěr uzavřený, naopak současnost pokulhávala. Proč jsme se trmáceli s hl.hrdinkou N.za Ohnivákem do minulosti, když to pak vlastně nepomohlo vyřešit současnost tj.nalezení důkazu, že byl z Ruska? Myšlenka pomoci ženě, které patřil, byla, ale někam se ten směr pak vytratil....

Leena

Bylo to tedy o hodně lepší než Beznadějný osud, ale čekala jsem, že se odkryje tajemství sošky ptáka, což se nekonalo:-(
Autorka umí srdceryvné konce:-)

Pavlaj

Moc se mi líbilo Zimní moře, tahle dvojka sice o něco méně, ale pořád dobrý. Ta trocha duchařiny byla nereálná, ale o podobných výletech do minulosti psala už i Daphne du Maurier (snad to byl Dům na pobřeží?), takže za mně proč ne. Zimní moře jsem četla už před pěti lety a konkrétní osud jeho postav jsem stihla zapomenout, takže konec byl pro mě nečekaný, a to bylo vlastně taky fajn.

Aghatte

Podle mě by stačilo oba díly (Zimní moře a Ohnivý pták) napsat jako jednu historickou romanci, a vynechat ten novodobý balast. Neustálé vhledy do minulosti mi moc nesedly. Příliš kladný Rob mi šel na nervy. A Nicola mi nepřirostla k srdci vůbec.
Bavil mě pouze příběh Sofie a Anny. Na konci při shledání jsem i slzu uronila.

Hanjimka
19.10.2020

Krásný příběh napůl historie, napůl tajemno. S dobrým koncem a to se počítá jako velké plus.

Gibis
11.09.2020

První díl Zimní moře se mi moc líbil a tak jsem se ráda vrátila na hrad Slains, i když v tomto díle se děj hradu jen lehce dotkl. Velmi se mi líbila historická linka o osudech Anny, ale bohužel mě vůbec nechytla linka současná a skoro mi vadilo, když bylo vyprávění o Anně přerušeno. Vůbec mi nesedla ta nadpřirozená část, připadalo mi to trochu násilně našroubováno.
Ovšem příjemné překvapení z doslovu o postavách, které skutečně existovaly a jak měla autorka nastudovány historické souvislosti.