Porodní bába od řeky Hope

Výjimečný prozaický debut vtáhne čtenáře do 30. let 20. století, kde se v drsných apalačských horách denně odehrávají nesmírné křivdy i zázraky života. Patience Murphyová, mladá samotářská žena, jejíž minulost obestírá tajemství, je nejtalentovanější porodní bába na míle daleko. Přirozeně ji to táhne tam, kde je chudoba největší a kde si černošští usedlíci nemohou dovolit drahého doktora. Patience si pomalu buduje reputaci a přivádí na svět děti, které by – spolu se svými matkami – jinak nepřežily. Její schopnosti propůjčované těm nejubožejším jsou však lidem v uzavřené a předsudky zamořené komunitě trnem v oku. Když si za pomocnici vybere černošku, přitáhne k sobě další vlnu zášti, ale také mnohá nečekaná spojenectví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278507/big_porodni-baba-od-reky-hope-ODx-278507.jpg 4.4446

Porodní bába od řeky Hope 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Midwife of Hope River, 2012

Kniha Porodní bába od řeky Hope

1Maja1
předevčírem

Mám ráda knihy, ve kterých se ženy chovají jako dámy a muži jako gentlemani. Kniha mě mile překvapila.

FoxFox

Tohle bylo pohlazení po duši, moc pěkně napsaná knížka. Hlavní hrdinka Patience mi byla sympatická, uměla si poradit za každé situace. Autorka taky pěkně popisuje americkou přírodu a dokázala mě přenést do krajiny u řeky Hope. Po dočtení jsem se musela hned pustit do druhého dílu.

JFK117

Knížka, na kterou zřejmě brzy zapomenu, ale četla se moc hezky. Tak abych si vzpomněla, píši si pro sebe : Velká hospodářská krize v USA, 20-30 léta 20.stoleti,porody lidí i zvířat, přátelství, třináctá komnata hlavní hrdinky, láska,šťastný konec,rasismus.

Annannas

To je příběh, který opravu musí chytit za srdíčko každou mámu. Moc jsem si čtení užila. Určitě doporučuji.

Acquenta

Ach milá Patience...děkuji za to, že jsem mohla číst tvůj příběh. Žijeme v době, kdy máme všeho dost. Jídlo vyhazujeme, u domu nám stojí dvě auta , veškeré potraviny máme na dosah ruky, máme lékaře, zdravotní péči, nemusíme doma topit v kamnech, lovit zvěř....a stejně si pořád stěžujeme a jsme nespokojeni !!! Děkuji za tuhle knížku, kde se ukázalo, že čím méně ti lidé měli, tím více byli dobrosrdeční, laskaví a všeho si vážili . Krásný příběh.

nezmar.cz

První díl, ze tří. Doporučuji přečíst všechny. Mně přišel po přečtení všech tří knih, tento jako neslabší, ale i tak pěkný. Jen mi tam něco chybělo, prostě to bylo od porodu do porodu. Ale i tak opravdu pěkná.

roso.mak

Velmi pěkné čtení, které nás vtáhne do nezažité doby. A hlavní je, že všechno dobře dopadne.

Anitram22

Krásné čtení. Vůbec jsem nečekala, tak krásný příběh. Opravdu doporučuji přečíst. Chvílemi i slzička ukápla.