Bretaňské poměry

První případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa. V malebné pobřežní vesničce je jednoho horkého červencového rána nalezen zavražděný stařičký majitel slavného hotelu. Komisař Georges Dupin se v bretaňské letní idylce záhy dostává na stopu podivuhodného tajemství.....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219393/bretanske-pomery-Y4n-219393.jpg 3.9115

Případy komisaře Dupina 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Knižní klub

Bretonische Verhältnisse · 2012

Kniha Bretaňské poměry

haski

Klasická, pohodová detektivka. Žádně potoky krve, strohé vyšetřovací metody. Chvilkami nuda, ale ono to k tomu i patří. Nebojte se jí :-)))

EvaApple

Tato detektivka od Bannaleca patří k nejlepším... nečekejte krváky a akci, spíš neustálé popíjení kafe :-)

lucie2371

Na mě příliš mnoho výslechů a málo akce. Spíše taková oddechová dedektivka.

playada

Také oceňuji absenci brutalit.

Arwen777

Velmi klidná detektivka z Bretaně. Žádné strhující tempo, žádné hromady mrtvol nebo litry krve. Pátrání je založené na shánění informací a přemýšlení inspektora Dupina, který bez kofeinu a jídla nedokáže vydržet příliš dlouho. Nádherně vykreslené prostředí přírody Bretaně a malebných městeček u moře. Dobré čtení.

Modrina

V rozporu s pravidlem číst série od prvního dílu jsem první díl příběhů komisaře Dupina četla až jako čtvrtý, prostě jsem ho nemohla sehnat. :) V tomto případě mi zdá se nic neuteklo. Pěkný příběh, rozhodně doporučuji k přečtení.

ctenarkaEva

Pohodová detektivka, podobná klasickým anglickým.

SilvieSisinka

Klasická průměrná detektivka. Žádná krvavá lázeň. Prostě oddechové čtení.