Bretaňské poměry

První případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa. V malebné pobřežní vesničce je jednoho horkého červencového rána nalezen zavražděný stařičký majitel slavného hotelu. Komisař Georges Dupin se v bretaňské letní idylce záhy dostává na stopu podivuhodného tajemství.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219393/bretanske-pomery-Y4n-219393.jpg 4159

Případy komisaře Dupina 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Bretonische Verhältnisse, 2012

Kniha Bretaňské poměry

MMacicekk

Až na ten pomalejší začátek, u kterého jsem přemýšlela, jestli jsem sáhla po správné knize, se jednalo o zajímavou detektivku ve stylu, který mám ráda. Případ se odehrává v pouhých čtyřech dnech a komisař Dupin pátrá především formou rozhovorů se svědky. Příjemné a zajímavé čtení - hlavně co se týče umění. Jen to prostředí mi není blízké, ale snad si zvyknu :-)

Schuminka

Ospalá detektivka z ospalého bretaňského městečka. Kladně hodnotím osobnost detektiva, zajímavé prostředí (Bretaň, kavárny, obrazy), způsob vyšetřování a absenci potoků krve a opilých detektivů.

Rapeh

Zajímavá kniha, která nádherně popisuje Bretan. Zápletka je fascinující.

daudurhundur
01.11.2020

Nemám rád Francii, francouze, víceméně nic francouzského, a stejně tak mi může být ukradená celá Bretaň (i když místní mají možná ke zbytku Francie podobný vztah jako já). A přesto pro mě tahle detektivka byla moc příjemné překvapení. Takže jsem hned pořídil další díl a brzo přijde na řadu. Komisař Dupin mě prostě bavil :-)

petra7309
06.10.2020

Pro mě velké zjevení a dobrá zábava.
Moje milovaná Bretaň, zajímavá zápletka, neotřelé vyšetřovací postupy, lehce neuchopitelný detektiv.
V dobrém doslova zjevení.
Tato kniha se mi právě z výše uvedených důvodů hodně líbila.
Hltavě jsem se vrhla na další a další, abych posléze zjistila, že postava komisaře Dupina (a koneckonců ani ostatních) se nikam neposouvá, zápletky se začínají plést, co bylo zajímavé se stává nudným a rutinním...
Prostě pro mě u tohoto autora platí - 3x a dost.

PetK
23.08.2020

Vlastně nevím proč jsem čekala takového bretaňského Hercula Poirota. :-) Takže jsem se chvilku srovnávala s tím, že hlavní detektiv používá mobil a nosí džíny. Vlastně se mi to líbilo, nemám tomu co vytknout, jen si nejsem jistá, jestli si příběh budu za pár měsíců pamatovat. Každopádně když nebudu mít co číst (haha), nebudu se rozpakovat sáhnout po dalším díle nekomplikované detektivky, kde hlavní vyšetřovatel není žádný superman a příjemně se u ní relaxuje.

Vesper001
14.08.2020

Velmi uhlazená detektivka, která mi připoměla maigretovky. Komisař Dupin tráví třetinu času povídáním si s podezřelými a další dvě třetiny procházkami po malebném bretaňském městečku a sezením v kavárnách. Vyprávění je pomalé, ale rytmické jako příboj a bylo příjemné nechat se jím ukolébat.

Galadwen
17.06.2020

Příjemná detektivka. Ze začátku jsem se bála, že se mi bude špatně orientovat ve francouzských jménech (nejsem zrovna s francouzštinou blízký kamarád), ale ukázalo se, že je to zbytečné. Postav je přiměřené množství a jsou snadno zapamatovatelné, děj má spád, prostředí je zajímavé a hezky vylíčené, s atmosférou. Určitě si přečtu i další díly.