Bretaňské poměry

Bretaňské poměry https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219393/bmid_bretanske-pomery-Y4n-219393.jpg 4 418 133

Případy komisaře Dupina série

První případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa. V malebné pobřežní vesničce je jednoho horkého červencového rána nalezen zavražděný stařičký majitel slavného hotelu. Komisař Georges Dupin se v bretaňské letní idylce záhy dostává na stopu podivuhodného tajemství..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Bretonische Verhältnisse , 2012

zazvorka
30.01.2017 4 z 5

Příjemné počtení, sice mám raději detektivky z anglického prostředí - ale zase to bylo něco jiného. Líbilo se mi a četla jsem zatím všechny, co vyšly. Už se těším na Bretaňskou pýchu, má vyjít co nevidět. Doporučuji.

blackdog
16.08.2016 4 z 5

Odbehol som si ku klasickej detektívke. Bretónske pomery som si vybral preto, že som chcel trošku teplejšie prostredie, nie len severský chlad. Ak mám byť úprimný, až tak veľmi ma to nevtiahlo a nepresvedčilo, ako bolo Bretónsko autorom vykreslené. Boli tam pekné pasáže, ale chýbala mi tak trošku presvedčivosť. Necítil som vôňu krajiny, nevidel som tie farby...... Príbeh samotný ma presvedčil. Zo začiatku som váhal, či pokračovať v čítaní, ale len chvíľku. Bretónske pomery som si stiaho ako e-knihu na dovolenke po prečítaní Ja pútnik od Hayesa a to bola pre mňa kniha roka. Ale nebol som sklamaný. Napriek pokojnému deju som sa začítal, hľadal informácie o Bretónsku, o Gauguinovi. Skutočne si autor dal záležať a zápletku som mu doslova uveril. Teším sa na ďalšiu knihu zo série, aj keď si to asi preložím iným žánrom, aby som to celé vstrebal

Pavlnka
05.06.2016 4 z 5

Krásná, poklidná a klasická detektivka.

hanulka26
04.03.2016 4 z 5

Klasická detektivka která ani neurazí ani nenadchne. Děj poklidně plyne, nic moc dramatického se neděje, ale kniha je čtivá, popis Bretaně zajímavý tak dávám 4body.

zebrazoma
13.01.2016 5 z 5

Nebola som sklamaná, pekné, oddychové, žiadne potoky krvi ani beštiálni psychopati. Tak sa mi to páči. Určite si prečítam ďalšie autorove knižky.

Toňula
10.11.2015 4 z 5

Klasická detektivka bez akčních scén, pomaličku směřující k rozuzlení a to vše na pozadí krásné bretaňské krajiny. Mě nezklamala a těším se na další díly.

petronella1
02.11.2015 3 z 5

co na to říct.... měla jsem větší očekávání a první polovina knihy mě téměř nudila.

Pavlusa007
23.10.2015 4 z 5

Krásná klasická oddychová detektivka.

ladyfromskye
27.07.2015 5 z 5

Proč mám takový pocit, že v dnešní době je tradiční detektivka považována za něco nudného a nezajímavého? Jen řečnická otázka...
Ke knize: naprosto mě pohltila! Už hodně dlouho jsem po něčem takovém prahla, problém byl v tom, že jsem o tom nevěděla :-) Hlavní postava se mi moc líbí, děj je více než uvěřitelný a hlavně dokonale zamotaný. A pak ta Bretaň... nejpravděpodobnější místo mé příští dovolené.
Jediné, co by se dalo vytknout, byl počet překlepů. Ale čím více knih čtu, tím více si říkám, že to už je takový náš (nezáviděníhodný) standart (samozřejmě se svými světlejšími i temnějšími odstíny).
A tak se s radostí vrhám na další díl, který jsem si dnes prostě musela jít koupit!

RADOST
02.02.2015 3 z 5

Taková střízlivá detektivka, jejímž prostřednictvím trochu poznáte Bretaň, počasí, přírodu, kulturní zázemí, hrdost i povahu obyvatel. Vyšetřování probíhá klidně, pomalu a tradičně; upřednostňuje úsudek a intuici před technikou. Příběh má svou atmosféru, dobře se mi četl.

evasamankova
03.11.2014 4 z 5

Sympatická detektivka s na první pohled nesympatickým detektivem. Přesto jsem si tohoto neomalence nějakým zvláštním způsobem oblíbila. Samotný příběh má pomalejší tempo, které se k němu ale výborně hodí, a není překombinovaný. Čistá detektivka, která se mi výborně četla.

Recenze: http://samankova.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=433635&bk=90856

Jack333
22.10.2014 3 z 5

Krásná krajina a její líčení, jinak ne příliš zdařilý příběh a pro mě vcelku nepříjemný detektiv v hlavní roli. Měl jsem asi vyšší očekávání. Škoda.

soukroma
09.10.2014 4 z 5

Slibná nová série z policejního vyšetřování ve Francii, tentokrát však z Bretaně, která vlastně Francií ani není a právě na tom si v celé knize všichni místní zakládají - komisař je však celkem snesitelný Pařížan, který drsnému místnímu podnebí, oceánu i celkovému koloritu po několika letech (nuceného) pobytu přišel na chuť (autor sám je jen poloviční Francouz, takže se asi dobře do této postavy mohl vžít). Typicky formální postupy vyšetřování a chování v policejním týmu jsou opepřené právě bretaňským smyslem pro superlativy i skutečně historickým významem místa pro mnohé světoznámé malíře 19. století (cesta malířů). Žádný mrazivý krvavý thriller, žádné dech beroucí honičky, pěkně pomaličku polehoučku se dává zločinná skládačka dohromady. Ideální čtení pro milovníky Francie, pardon Bretaně, a obecně drsného života v přímořské oblasti, která dodnes působí jako konec světa, finis terra. (Zfilmovaná série má proto jistě o grády navíc.)