Bretaňský příboj

Druhý případ komisaře Dupina z letní Bretaně okořeněný humorem, venkovským koloritem a místními kulinářskými specialitami Deset námořních mil od Concarneau: Legendami opředené souostroví Glénan působí svými bílými písečnými plážemi a křišťálově průzračnou vodou jako karibský ráj – dokud jednoho krásného květnového dne moře nevyplaví na břeh tři mrtvoly. To komisaři Dupinovi ještě chybělo: cesta ve vratkém člunu hned po ránu, nervy drásající prefekt, málo kávy a žádný záchytný bod. Kdo jsou ti tři mrtví na pláži? Stali se obětí prudké noční bouřky? Vše nasvědčuje tomu, že se utopili. Ale vyšetřování zavede komisaře hluboko do historie ostrovů a jejich svérázných obyvatel, odkud vytěží dramatickou jistotu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/240483/bretansky-priboj-VsK-240483.jpg 479

Případy komisaře Dupina (2.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Bretonische Brandung (2013)

Kniha Bretaňský příboj

niknikita

Nevadí mi, že knihy tohoto autora nejsou akční trháky. Baví mne a užívám si je kvůli Bretani a zasvěceným prožitkům, které Jean - Luc předává čtenářům.Opravdu jsem zatím nenašla lepšího průvodce touto fascinující krajinou.

Vydrýsek

Skvělé, ještě mnohem lepší, než první díl.

SBH

Musím do Bretaně! Vidět úchvatnou krajinu, barvy moře a oblohy. Ochutnat místní speciality. Slyšet zvláštní keltsko-francouzská slova.
Inspektora Dupina miluju, jeho styl vyšetřování (á la Maigret nebo Poirot) se mi líbí - žádné divoké honičky s pistolí, žádné erotické eskapády, nýbrž zjišťování informací a dedukce. Kniha splnila všechny požadavky na kvalitní beletrii - svižný děj, zábavné dialogy, dobře propracované charaktery, naprosto úžasné popisy. Až do posledních stránek jsem byla napnutá, jaký vlastně bude motiv vraždy (dobře jsem odhadla, že ten vysvětlí všechno). Prostě skvělá detektivka. Jdu na další případ z Bretaně.

Modrina

Souhlasím se všemi, kteří by po přečtení knihy nejraději vyrazili - samozřejmě s kávou v ruce a humrem před očima - do Bretaně. :) Velmi příjemná oddechovka, trochu rozvláčná, ale milá. Další příběhy pana komisaře si určitě ráda přečtu.

SilvieSisinka

Pro mě tedy průměrná oddechové detektivka. Žádná krvavá hrůza. Zde může člověk vypnout a relaxovat.

Evina74

Prima oddechová detektivka. Trochu autora podezřívám, že spolupracuje s nějakou bretaňskou cestovkou - a funguje to - hned bych se tam rozjela.

Vojslava
29.09.2018

Výborná detektivka, přehršle horkých stop až do konce... a závěr jasný a přece ne. Skvěle jsem si početla, jen se nemůžu zbavit pocitu, že potřebuju kávu, dovolenou v Bretani a humra k večeři... :-)

cedos
06.07.2018

Milý pan komisař Dupin … je to krásné, lehké čtení s dobou zápletkou a z krásného kraje Bretaň … žádný super trhák, ale dobře se čte a potěší. Doporučuji.

detektivky Bretaň

Jean-Luc Bannalec (p)