Bretaňské poměry

Bretaňské poměry https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219393/bmid_bretanske-pomery-Y4n-219393.jpg 4 418 133

Případy komisaře Dupina série

První případ pro komisaře Dupina, milovníka tučňáků a kofeinu, rodilého Pařížana za trest přeloženého do Bretaně – na konec světa. V malebné pobřežní vesničce je jednoho horkého červencového rána nalezen zavražděný stařičký majitel slavného hotelu. Komisař Georges Dupin se v bretaňské letní idylce záhy dostává na stopu podivuhodného tajemství..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Bretonische Verhältnisse , 2012

Johanka1956
26.03.2023 2 z 5

Tento kriminální román odehrávající se v Bretani mě moc nezaujal. Fádní, bez napětí, komisař Dupin se pro mne nestal oblíbenou postavou. Přišel mi nemastný, neslaný , špatně komunikující. Pokusím se jiný příběh a uvidíme.

Ivetaa
13.03.2023

Mně je komisař krajině nesympatický a další díly číst nebudu. Knihu odkládám nedočtenou, nedařilo se mi začíst a nudou u ní usínala. Prostě - co člověk - to jiný názor.

janastok
13.03.2023 5 z 5

Konečně detektivka s motivem, bez hromady mrtvol a pošahaných psychopatů. Přesně to jsem potřebovala. Komisař Dupin sympaťák, krásná bretaňská krajina a plno dílů přede mnou, co víc si přát!

MatBla
01.03.2023 5 z 5

Stará dobrá klasická detektivka. Po všech Kingech, Carterech, Keplerech a spol. (které ale miluji) taková pěkná oddechovka. Do Bretaně bych se moc ráda podívala.

netopýrek1985
28.02.2023 4 z 5

Ty jo jsem si říkala, že nevím co to bude a ono ejhle. Moc příjemně se četla a i rychle. Uvidíme jaký bude další díl.

xxbarbarelaxx
23.02.2023 4 z 5

Velmi se mi líbilo, že autor popisuje i prostředí v Bretani. Jediné co mě občas tak jakoby za mrzelo, bylo to, že občas autor jakoby přeskakoval v ději.. Jinak velmi dobrá detektivka.

princesse
23.02.2023 4 z 5

Stejně jako poslední díl, první byl skvělý. Početla jsem si a vůbec mi nevadí, že se i trochu dovzdělám a dozvím se něco víc o výtvarném umění i spoustu věcí ze zeměpisu. Městečka a pláže jsem si našla i na mapě a pokochala se fotkami zmíněných míst. Určitě povedené čtení a asi se vrhnu rovnou na druhý díl. Nálada je na to ideální. Za mě doporučuji.

ArwenAragorn
16.02.2023 4 z 5

80%

Výborná detektivka, myslím, že klasická je pro ni to správné označení. Komisař Dupin se stal mojí oblíbenou postavou, hned bych si s ním dala kávu a získal si mě jako milovnici tučňáků. Dobrá je zápletka i závěr bez zbytečných krvavých násilností. Děj plyne pomalu, hodně času je věnováno poutavému popisu Bretaně, což mi vůbec nevadilo, Bretaň musí být krásná, hned bych se tam rozjela (ale raději v létě).
Doporučuji. Nechápu, proč jsem se těmto detektivkám tak dlouho vyhýbala.

astroweb
16.02.2023 4 z 5

Velmi příjemné čtení . Komisař Dupin připomíná Maigreta, stejně podobné je prostředí i jeho uvažování a pátrání.

AnnaCZ
14.02.2023 4 z 5

Bezva čtení. Taková klasická detektivka, žádné zbytečné extrémní násilnosti, ze kterých se zvedá žaludek. Hned jdu na druhý díl :-) Jediné, co mi pak už trošku vadilo, že na můj vkus je v knize až moc popisu krajiny (věřím, že Bretaň je krásná, a jsem ráda, že ji autor popisuje, ale někdy by toho mohl ubrat).

rumova_kulicka
10.02.2023 3 z 5

Nenásilná detektivka ve stylu Agathy Christie, děj plyne v poklidném tempu. Trochu zvláštní komisař mi úplně nesedl, ale dám mu šanci v dalších dílech. Naopak Bretaň mě nadchla, tu mám moc ráda a fajn bylo i dovzdělání se v uměleckém směru. Takže, jsem zvědavá na další díly.

Anette99
22.12.2022 5 z 5

Skvělá klasická detektiva v moderním hávu, která se ale kromě poctivé detektivní práce věnuje i krásám Bretaně a jejím kulinářským specialitám. Případ je poměrně jednoduchý, s jasným motivem, žádné řádění vyšinutého sériového vraha, a komisař v tomhle případě taky neni žádnej génius, ale naprosto obyčejnej chlap, kterej k myšlení potřebuje litr kafe (naprosto mu rozumim :D).

VFD
11.12.2022

skvělá detektivka ve francouzským intencích

olga8832
28.11.2022 5 z 5

Milá a klidná detektivka se spoustou informací o Francii a Bretani. Patrně tam brzy zajedu ;-)

drakamena
18.11.2022 3 z 5

Pěkná detektivka, i když trochu rozvleklá. Na druhou stranu se v ní člověk dozvěděl hodně o Bretani, to je pravda. Případ to byl vcelku jednoduchý, žádný krvák, žádný thriller, prostě poklidné vyšetřování na francouzském venkově, nic nervy drásajícího. Líbilo se mi to. Rozhodně vyhledám i další díl.

mosem
06.11.2022 4 z 5

Pokud milujete Bretaň, není co řešit. Tahle detektivka má atmosféru, kterou každý její milovník zná. A pokud Bretaň nemilujete, po přečtení této detektivky (nebo některého z dalších příběhů) nepochybně zatoužíte tento svět navštívit. Detektiv, který není dokonalý "bez bázně a hany" ale veskrze lidský, se svými přednostmi i slabostmi. Obklopen lidmi kteří mají rovněž své slabosti a silné stránky řeší případ, který se na začátku zdá být poměrně prostý, nicméně postupem času se komplikuje a vy zjistíte, že nic není tak jednoduché jak se zdálo být.

Fifth Element
01.11.2022 2 z 5

Nemastna neslana detektivka s komisařem, který je každou desátou stranu hladový, každou druhou pije hektolitry Café, jinak mu to nemyslí a který se za každý výslech omlouvá za neomalenost... A abych nezapomněla, hodně věcí, resp pocitů nenávidí :) To už i Stabenowe Kate Shugak je živější a živelnejsi než Dupin, býť stejně utahana a rozvlacna...

evask
01.11.2022 4 z 5

Poklidná detektivka. Žádné potoky krve, žádné násilí. Přečtu si další díl.

kruppe
23.10.2022 4 z 5

Postmoderní detektivka se vším, co k postmoderně patří. Společně s detektivem George Dupinem, nerudným introvertním detektivem, který by nejraději s nikým nemluvil, jen popíjel své la petit Café, vychutnával si dobré jídlo a pohled na moře, vyšetřujete vraždu 91letého hoteliéra. Sekundárně je vám představena Bretaň - ten kus Francie, kde jsou Francouzi vlastně cizinci, a dostáváte kratší přednášky o pontavenské malířské škole a Gauguinovi. Nečekejte třeskutou akci, to se k Bretani nehodí. Nečekejte vypjaté emoce. To také není bretaňské. Očekávejte detektivku á la Agatha Christie.

jaroiva
15.10.2022 4 z 5

Velice příjemný styl psaní. Klasická detektivka, nebála bych se přirovnat skoro k Agathě Christie.
Baví mě i detektivky, kde se nějak vyskytne výtvarné umění, takže i v tomto směru jsem nadmíru spokojená.
Určitě budu v sérii někdy pokračovat.