Zavátá sněhem

Zavátá sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415686/bmid_zavata-snehem-zkn-415686.jpg 4 136 46

Matěj Mlynář série

Sníh ukrývá různá tajemství... Pod sněhem se mohou ukrývat různá tajemství. Jenže tohle navždycky převrátí svět Matěje Mlynáře vzhůru nohama. Život knihkupce a příležitostného soukromého vyšetřovatele Matěje Mlynáře se stabilizoval. Daří se mu vzdorovat démonu alkoholu, užívá si plnými doušky vztahu s Pavlou Královou a poprvé od smrti své manželky je doopravdy šťastný. Jenže když zmizí dívka, kterou Mlynář znal od jejího dětství, náhle stojí před jednou z nejtěžších výzev života: má dodržet slib daný milované ženě, anebo pomoct bližnímu, který ho potřebuje?... celý text

tereza1964
03.04.2024 4 z 5

Tahle série s Mlynářem mě baví, ač občas mi jeho chování přijde nelogické.

cukrovka
29.03.2024 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh. Hlavní hrdina je sympaťák, jen na můj vkus dost často dostal do nosu. Dalo by se předpokládat, že jako bývalý kriminalista bude schopen předvídat vyhrocené situace.

Bubo19
12.03.2024 4 z 5

Zkusila jsem detektivku dalšího českého autora a vůbec nebyla špatná. Příběh byl napínavý a Matěj Mlynář spolu s policií neustále objevovali nové stopy a informace, rozhodně jsem se při čtení nenudila. Vadily mi jen dvě věci, hlavní hrdina se zuby nehty držel vždy jedné linie vyšetřování a ignoroval další důležité stopy, a pak to, že na můj vkus dostal během knihy opravdu mockrát pěstí do obličeje.

zbuy
09.03.2024 3 z 5

Pokolikáté už detektiv alkoholik? Ve mě zrovna ochlastové nebudí moc sympatie, a to tu už byly sakra super verze (Hary Hole, Matt Scudder, Jack Taylor). Kniha má čtivý děj, sem tam sice přitažený za vlasy (někdy více, někdy méně), ale autor se alespoň nebál přidat trochu fantazie za účelem zvýšit poutavost děje. Dialogy občas skřípou i postavy se chvílemi chovají nelogicky a k zápletce bych podotkl, že klíčový údaj k odhalení vraha mohl vyšetřovatel mít hned na začátku, a ne účelově na konci příběhu, než oběhl všechny ostatní podezřelé a prošetřil různé motivy. To bylo asi největší zklamání z této knihy. Přesto bych to ohodnotil jako nadprůměrnou českou detektivku, která má ale bohužel stále daleko do vybroušené Kopřivovy Rychlopalby, nebo knížek s Larsem od Daniela Grise.

hana1039
01.10.2023 4 z 5

Audiokniha:
Moje druhá kniha tohoto autora...no, náš Matěj Mlynář je tak trochu nezničitelný :-) ale asi to je i autorův záměr, jinak v reálu si myslím, že by byl po tolika,,nakládačkach,, hodně neschopný dál vyšetřovat... ale i tak mu fandím i jeho partnerce v životě i v ,, práci,, ...

danielavachova
17.05.2023 4 z 5

Dobrá česká krimi, Matěj mi velice kápnul do noty a k tomu trochu české mafie a sem tam nějaká bitka, rozhodně zkusim další.

jehanys
08.05.2023 3 z 5

Souhlasím s hodnocením Aghatte.
Těžko uvěřitelný detektiv, policie i pachatelé a skoro vše, co se okolo nich děje. Na Jindřichův Hradec to je dost veliké sousto. Proč musí hlavní hrdina vždy dostat ohromnou nakládačku? Proč to nikdy nečeká? Jak může vzápětí vstát a bez problémů fungovat? Dám si pauzu a pak se pokusím o další dva díly, které mám koupeny.

Opatov
08.04.2023 4 z 5

Další díl. Opět audio. Bývalý policista, dnes knihkupec pátrající na vlastní pěst. I v tomto dílu se pátrání překvapivě týkalo jeho dcery.....
Takže se těším na další pokračování.

Joyce24
04.03.2023 5 z 5

Další povedená česká detektivka s Matějem Mlynářem. Oblíbila jsem si autora této série i jeho hlavní hrdinu. Krátké kapitoly se čtou rychle a děj pěkně "odsejpá".

Aghatte
12.01.2023 2 z 5

Budiž.,, naivní a rozpačité, pokus o světovost. Zločin jako z románu, ovšem ti čeští policisté a jejich metody… proč to působí tak trapně?

wendulka321
16.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě super, náš hlavní hrdina se sice pořád pere a dostává slušné nakládačky, ale aspoň už tak nechlastá.

ivzu77
15.09.2022 4 z 5

Jsem ráda, že jsem na tohoto dalšího českého autora narazila ... knihy se čtou rychle, jsou napínavé a díky spoustě přímé řeči je to jako byste byl přímo s nimi v kontaktu...
Matěj a Pavla jsou mi jako vyšetřovantelé celkem sympatičtí. Jindřichův Hradec jako město příliš neznám, ale vím, že když čtu knihu s dějem o Českých Budějovicích, tak jsem nadšená z každého popisovaného místa, které vím, kde je... a takto si myslím, že tyto knihy upoutají rodáky z JH :-)
Děkuji a jdu na třetí díl série .....
A navícjjsem zjistila, že zrovna nyní vyšel čtvrtý díl....

Zuzulinka
01.08.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Matěj je super chlap!

Janča1532
28.01.2022 5 z 5

Kniha se my velmi dobře četla.Ještě k tomu když jako Hradečačka,znám všechny ty ulice a zákoutí.Při čtení sem si to všechno představovala.Kniha byla zajímavá od začátku do konce.Rozuzlení bylo překvapivé.

čef
10.01.2022 4 z 5

Postavy mluví sem tam jako kniha a chovají se jaksi nekonzistentně, ale nešť. Příběh je to dramatický a hektický, plný rvaček a násilného chování. Knihkupec tedy zase řádí, teď je to ale opravdu osobní. Kdopak je asi fotrem našeho hrdiny, to si už musíme počkat na další díly. Fandové je jistě netrpělivě vyhlížejí.

Kerberos
19.10.2021 4 z 5

Druhý díl je opět velmi akční.Postava Matěje Mlynáře je sympatická, i když je to taková mlátička.Bojuje s alkoholem i minulostí. A vyšetřování je pro něj velmi osobní.

NannyOgg24
22.09.2021 5 z 5

Opět stupňující tempo, těším se na další díly s Matějem.

lucakuca
09.08.2021 4 z 5

Proč ne? Mirek Dušín, který sešel z cesty a zase se na tu cestu vrátil a jde dál. A do cesty mu k nohám padá nepřítel zvaný
Život. Řekla bych podobný typ jako Lars, ale ne, neříkám. Lars je totiž větší hovado :-) :-)

Nunynka
18.06.2021 5 z 5

Tak mě se Stručovský líbí. Je jasné,že světový bestseller jeho knihy asi nebudou. Ale právě to,že se takové věci můžou stát vedle ve městě mě baví. A ani ty rvačky mi nevadily.

Formicka93
17.06.2021 4 z 5

Čtivá, svižná česká detektivka. Už se těším na další díl.