Co Alice neřekla

od:


KoupitKoupit eknihu

Malířka Alice žije va spokojeném manželství s Edem a jejich dvěma dětmi. Tedy až do dne, kdy její muž na několik dlouhých hodin zmizí a nikdo o něm neví. Když se konečně ozve, omlouvá se, že se příšerně opil a zůstal v jakémsi cizím bytě. Velmi se za to stydí. Krátce nato však Alice zjistí, že byla zavražděná mladá sochařka, která si potrpěla na starší ženaté pány, načež se ukáže, že Ed byl v době, kdy zemřela, u ní. Shodou okolností to bylo zrovna v době, kdy byl nezvěstný… A pak Ed přizná, že se s dívkou nejspíš vyspal, jak byl opilý. A že mu zemřela pod rukama. A že to byla nehoda a on se jí prý snažil zachránit a oživovat – je přece lékař. Alice poskytne svému manželovi před policií alibi, tím ovšem celá záležitost rozhodně nekončí... Vynikající debutový psychothriller britského novináře T. A. Cotterella....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360886/co-alice-nerekla-Umm-360886.jpg 3.154

Orig. název:

What Alice Knew (2016)

Žánr:
Romány, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Přidat komentář
Jane100
24. září

Od této knihy jsem čekala pecku, ale bohužel přišlo jen zklamání. Námět a téma by byly dobré, kdyby byly ovšem zpracované trochu líp. Závěr knihy byl opravdovým překvapením (ale negativním) a vlastně to bylo celé dost divné. No asi si autorka před koncem dala pár panáků a takto to dopadlo :-) Ne, žertuji, ale konec byl vážně divný.

Janča089
19. září

První polovina knihy moc dobrá, bavila mě, oceňuji originální námět. Od závěru jsem ale čekala něco víc.

Ivka14
17. září

Námět i s anotací skvělý, ale bože můj ten konec?!?! Kniha me velice bavila, ale fakt mě dost zklamal konec a občas jsem měla chuť ty hlavní postavy vyliskat, aby se vzpamatovali.

Marcela52
12. září

Výborně napsaný psychologický thriller s překvapivým zakončením. Dobrá oddechová literatura, u které se rozhodně nudit nebudete...

Mandlevest
15. srpna

Tak toto byla kniha, která mě chytla od samotného začátku a v podstatě do poslední stránky nepustila. Asi vždy nečekám od knihy šokující zvraty a popisy psychologie postav v hraniční situaci mi nevadí, ba naopak, jsou li zajímavě a pravdivě vykresleny. A to tady tedy, dle mého, byly. Hlavní hrdinka byla totiž vykreslena skvěle, nemohla jsem uvěřit, že autorem knihy je muž. Nejdříve jistota hraničící až s arogancí až po nejistotu, ubezpečování sebe sama, hledání nejlepšího řešení, strach,tápání. A k tomu sem tam utroušená vtipná charakteristika, situace anebo osoby. No, jsem opravdu nadšená. A ten konec? Já ho, myslím si, pochopila, dle toho jaká byla hlavní hrdinka. Myslím si totiž, že jsem jí porozuměla.

Januli
23. července

Po přečtení knihy mám tak trochu rozporuplné pocity.

jasmína
23. července

Překvapuje mě až tak nízké hodnocení.

Ano, je pravda, ze na začátku knihy je děj napínavý a ke konci knihy už je to jaksi zmatené a hrdinka nemyslela na děti už před činem.

Ale kniha se mi rozhodně četla dobře a pokud autorka zase něco vydá, ráda si přečtu.

Janinka.V
15. července

Nejspiš jsem od knihy čekala až moc. Líbil se mi námět, ale zpracování mě zklamalo a nudilo. Několikrát jsem se přemlouvala k dočtení, nerada knihy odkládám.

magician
04. července

Žádnou pecku jsem nečekala takže jsem byla celkem příjemně překvapená.

milunka21
20. června

Začátek chytlavý, prostředek nudný a konec pecka. :-)

Hella
02. června

Zvláštní, divný příběh. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická a ani trochu jsem nepochopila ten nepochopitelný konec.

Ankavi
01. června

Středně napínavá kniha o tom, kam až jsou ochotni lidé zajít. Bohužel příběh byl pro mě předvídatelný, takže jsem žádné překvapení neprožila - všechno směřovalo k jedinému možnému rozuzlení. A to skutečně nastalo. Ani těch takzvaně psychologických prvků tam moc není. Proto knihu hodnotím jako velice průměrnou a vracet se k ní zcela jistě nebudu.

Allla9
21. května

Četla jsem na základě doporučení. Očekávala jsem více,než mi kniha dala.

PetraBery
16. května

Anotace i mě nalákala na thriller, který se ale nějak nekonal. Kniha se mi nečetla úplně snadno, obsahuje psychologický rozbor rodinné situace manželů Alice a Edwarda, kteří se po jedné nepříliš podařené noci dostali na životní křižovatku. Finále mě zklamalo, mělo jsem o ukončení dost odlišné představy.

Moudd
10. května

Za mne zklamání,rozvleklý román bez napětí.Dočetla jsem jen proto,že jsem přeskakovala a stále čekala,že se přece jen něco nečekaného,zajímavého stane.

Kekik
25. dubna

Tedy, takhle zmatená po přečtení knihy jsem snad ještě nikdy nebyla.
Kniha je čtivá, dokonce i vtipná- Aliciiny přirovnání (...Měl si k tomu kostýmu přibalit i pistoli v podpažním pouzdru. Místo toho měl v mrňavé kapsičce připevněné na pásku mobil, takže vypadal asi tak nebezpečně jako tenisový rozhodčí.)
Ještě před koncem jsem byla rozhodnuta udělit knize 4 hvězdy, ale ten konec mě hrozně zklamal. Nebo jsem spíše hloupá a jediná, kdo ho nepochopil. I to je možné.
I já se přikláním k názoru, že se jedná o psychologický román.

Marluksa
12. dubna

Tahle kráska je pro mě obrovským zklamáním.

Irsaf
07. dubna

Kniha se četla pěkně, styl psaní se mi líbil. Ale ten závěr to všechno zkazil. Celkový dojem je tim padem horší nez mohl byt...

Illaa
30. března

Bože, tak to se nepovedlo, nedokážu ani identifikovat, co to bylo za žánr. Thriller určitě ne, spíš jedna velká nuda. Závěr byl úplně nepochopitelný a ujetý.

Ivuska.09
26. března

Na knihu jsem se těšila, ale ve finále jsem zklamaná. Asi jsem čekala poutavější příběh s lepším koncem. Některé pasáže a úvahy hlavní hrdinky byly zbytečné a celkově mi děj přišel příliš natahovaný. Wow - efekt se bohužel nekonal.

ATheo
26. března

Na vážkách mezi 3 a 4 hvězdičkami. Kniha se četla pěkně, styl psaní se mi líbil. Naproti tomu děj byl až trochu moc předvídatelný a až trochu moc málo napínavý, než aby měl pro mě nějaký velký wow-efekt. Odbočka s osudem otce hrdinky mi přišla naprosto zbytečná a nezapadala mi do celku. Ten půlbod nahoru dávám za úplný závěr.

Šánka
22. března

Nechala jsem se nalákat na thriller, ten to podle mého nebyl, na něj mi v knize chybělo větší napětí, ale řekla bych, že jsem přečetla dobrý psychologický román.
Anotace vlastně docela hodně prozrazuje, přesto máme možnost nahlédnout do myšlenkových pochodů obou manželů, sledovat, jak a kam jsou až ochotní zajít pro zachování rodiny. Závěr mě dost překvapil a zanechal ve mně i pár nedotažených odpovědí, ale možná to byl autorův záměr, nějak si ho dotvořit.....

Pajčula
17. března

Anotace opravdu nalákala na napínavou jízdu mezi slovy a řádky. Čtivé? Ano. Ale každou kapitolu jsem navnaděně (jak jinak) čekala, že už už NĚCO příjde.. Zmlsaná rafinovanými zvraty, dějem napěchovaným napětím, jsem dočetla něco nedotaženého, nevyužitého potenciálu. Tedy - pokud se nejednalo pouze o psychologický román..

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

manželství manželská krize vraždy thrillery pro ženy

Autor knihy

T. A. Cotterell

T. A. Cotterell
britská

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených66x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce47x
v Chystám se číst124x
v Chci si koupit29x