Co Alice neřekla

Co Alice neřekla https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360886/bmid_co-alice-nerekla-Umm-360886.jpg 3 162 69

Malířka Alice žije va spokojeném manželství s Edem a jejich dvěma dětmi. Tedy až do dne, kdy její muž na několik dlouhých hodin zmizí a nikdo o něm neví. Když se konečně ozve, omlouvá se, že se příšerně opil a zůstal v jakémsi cizím bytě. Velmi se za to stydí. Krátce nato však Alice zjistí, že byla zavražděná mladá sochařka, která si potrpěla na starší ženaté pány, načež se ukáže, že Ed byl v době, kdy zemřela, u ní. Shodou okolností to bylo zrovna v době, kdy byl nezvěstný… A pak Ed přizná, že se s dívkou nejspíš vyspal, jak byl opilý. A že mu zemřela pod rukama. A že to byla nehoda a on se jí prý snažil zachránit a oživovat – je přece lékař. Alice poskytne svému manželovi před policií alibi, tím ovšem celá záležitost rozhodně nekončí... Vynikající debutový psychothriller britského novináře T. A. Cotterella.... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Knew , 2016

kačenka80
21.08.2020 1 z 5

Horší knihu jsem už dlouho nečetla. Nudná a zbytečně zdlouhavá. Neustále odbíhání a rozepisování zbytečností zajistilo knize 300 stran. Asi autorka nevěděla co psát. Jinak by kniha měla možná jen 100 stran ale byla by stejně nudná a nezajímavá.

Péťa087
07.07.2020 1 z 5

Právě jsem ji dočetla a jediné, o čem přemýšlím, je, co to bylo za blbost ????????

sabca
03.07.2020 3 z 5

Tak celou dobu jsem počítala s tím, že dám knize 4 hvězdičky, ale konec mě tak zklamal, že jsem musela jednu hvězdičku ještě ubrat. Postoj Alice mi nevadil. Opravdu je těžké stavět manželství na lžích, ale konec jsem nepochopila.

Lina
17.06.2020 3 z 5

Začátek byl celkem svižný, ale pak se to začalo vléct

Tereyciiik
03.04.2020 5 z 5

Napínavé.. četla jsem jedním zatajeným dechem. Chápu, že někomu tento styl nemusí sednout, ale u mě se to naštěstí nestalo.

milena8281
02.01.2020 3 z 5

Docela mi trvalo se tím prokousat, nebylo to takové, abych se nemohla odtrhnout, ale dalo se to číst. Co jsem tedy nepochopila, byl konec. Že ta situace rozloží celou rodinu, to se dalo čekat. Chápu i snahu obou hrdinů se přes to přenést a utajit to. Je mi jasné i to, proč to Alice psychicky nezvládla. Ale proč nakonec udělala to, co udělala, to teda fakt nepochopím.

adnov
30.12.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se mi líbí psychologicky laděné knihy, byla jsem mile překvapena i touto. Čekala jsem něco jiného, ale začetla jsem se hned a byla nadšená. Do skoro poslední stránky (myslím to nadšení, konec mě zklamal). Nechápala jsem jednání Alice, čekala jsem různé konce (spoilery: např.jineho vraha, sebevraždu Eda, že nám řeknou co se stalo opravdu...) ale toto ne. Takže i když nebyl klasický wow efekt nebo twist (což k dobrému příběhu nepotřebuji), byla jsem překvapená. Bohužel negativně. Proto nedávám plný počet hvězdiček, i když jinak vážně dobré.
Napínavé, čtivé...za mě spokojenost. Jen ten úplný závěr. Proč Alice, proč!??

KristynaJankova
12.12.2019 5 z 5

Knížka je podle mého názoru úplně skvělá. Někdo tu psal, že mu vadil ten psychologický rozbor hlavní postavy. Já můžu říct, že to bylo to, co se mi tam moc líbilo. Knížka nebyla zdlouhavá, člověk u ní ať chce nebo nechce zapojuje mozek (vrtalo mi hlavou jak to dopadne).
Bylo to skvělý. Doporučuji.

jana1941
19.11.2019 2 z 5

Tak to byla dost nuda. Celá kniha se tak nějak vlekla, přišlo mi, že se tam nic neděje a když už se dělo, tak jsem to moc nepobírala. A co jsem nepochopila vůbec, je konec. Četla jsem toho už hodně, ale tohle byla asi nejnudnější kniha.

_k_
28.10.2019 3 z 5

Popravdě jsem od knihy čekala něco trochu jiného, spíše thriller, kde bude hodně děje, nakonec z toho byl psychologický román, který se zabýval myšlenkami Alice. Ale, přesto tuto knihu nehodnotím špatně. Psychologicky byla zpracována dobře, akorát jsem Alici někdy moc nerozuměla a konec jsem taky úplně nepobrala, každopádně mě fakt překvapil, nečekala jsem, že to takhle dopadne. Hodně zajímavá mi přišla postava Marianne, Eda jsem třeba ráda neměla vůbec, už jen pro to, co udělal a jak se zachoval poté a na konci knihy při hádce s Alicí. Jako oddechovka dobré.

Parwana
27.10.2019 1 z 5

Neměla jsem žádné přehnaná očekávání, čekala jsem oddechovku s trochu napětí. Po přečetní mám dojem, že se zde hodně plýtvalo papírem. Nelíbil se mi styl psaní, jakým je kniha psaná, hlavní hrdinka mě začala štvát už asi v třetí kapitole, špatný překlad tomu taky moc nepomohl (papírový kornout s vodou? snad kelímek, ne?). Horší hodnocení bych dala už jen v případě, kdybych ji nedočetla.

Míša02
15.10.2019 2 z 5

Kniha je psaná velice zdlouhavě. Děj je strašně trhaný, má hluchá místa a není moc zajímavý. Hlavní postava nad vším moc přemýšlí a její myšlenky jsou velice detailně popsané. To dle mého nebylo třeba. Knihu bych klidně zkrátila na polovinu. Do čtení jsem se musela nutit a celkově mě moc nebavila.

FejKýý
08.10.2019 2 z 5

Kniha se bohužel moc táhla, za mě děje, tam bylo málo, většinou myšlenky Alice, tudíž se v knize moc věcí nestalo. Konec mě překvapil, že udělala, co udělala, moc jsem nepochopila proč. Jsem ráda že jsem knihu dočetla, opravdu jsem se musela do toho nutit.

preciousek
26.09.2019 2 z 5

Bohužel strašná kniha, furt jsem odkládala, námět byl asi dobrý, ale strašně zdlouhavě napsané a konec teda taky nic moc....

Toňula
10.09.2019 2 z 5

Málokdy se mi stává, že knihu odložím, ale u této jsem to bohužel udělala. Námět nebyl špatný, ale zpracování nudné, k hrdinům jsem si vzhledem jejich chování a motivům jednání, které mi připadalo těžko uvěřitelné, nenašla cestu, zkrátka v polovině jsem to vzdala..

Sabča817
28.08.2019

Knihu jsem po 40ti stranách odložila, nezaujala mě :-(

Artep25
20.07.2019 3 z 5

Kniha se četla celkem dobře ,ale taky jsem měla problém s tím ,jak dopadl konec a úplně jsem nepochopila proč to udělala.

anája
01.07.2019 4 z 5

Po předchozích komentářích se mi knihu, která mě nalákala svým obalem a názvem skrývajícím tajemství, ani nechtělo číst,ale nakonec jsem začala a musím říct, že kniha je spíše psychologický román, než thriller, ale držela mě v napětí a líbila se mi.Tak to funguje, že vám nějaká událost může změnit život, a že někdy si můžete myslet že víte i když nevíte. pro mě měla kniha hloubku, kterou asi každý nemusí pochopit.

Šmoulinka1980
04.03.2019 3 z 5

Tak od této knihy jsem určitě čekala více. A také jsem udělala chybu, že jsem si před dočtením přečetla komentář od "BlueTer" níže, který mi vyspoileroval samotný konec :-( a poté už mě to tolik nebavilo a nebylo to takové překvapení. Nicméně to není chyba knihy. I tak bych ale řekla, že kniha nebyla až tolik thrillerem, jako spíše psychologickým románem. A na můj vkus se až moc pořád dokola a dlouho řešily pocity manželky Alice. A také mi nebyla zrovna příliš sympatická. Nikdy asi nemůžeme dopředu přesně říci, jak bychom se my sami zachovali ve stejné situaci, ale v tomto případě jsem se neztotožňovala s chováním Alice.

essmy
19.01.2019 1 z 5

Dočetla jsem z vypětím sil. Vyprávění bylo rozvleklé až nudné. Na začátku to vypadalo slibně, ale pak už se to táhlo, doufala jsem, že se příběh víc rozjede, ale nepovedlo se. Celé je to hlavně o tom, co se Alici mele v hlavě, ale nezaujala mě natolik, abych měla chuť babrat se v jejích myšlenkách.
Možná na tom mělo svůj podíl i to, že podle obálky jsem čekala svižnou detektivku plnou rychlých zvratů.

vraždy manželství manželská krize thrillery pro ženy

Autorovy knížky

2018  54%Co Alice neřekla