Někdo blízký

Někdo blízký
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 834 834

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host
Originální název:

Close to home , 2018


více info...

Přidat komentář

Dandulka
16.05.2024 5 z 5

Celou dobu jsem doufala ve šťastný obrat. Děj byl napínavý a čtivý do samého konce. To mám ráda. Zdá se, že jsem objevila novou super sérii.

lucie.svobodova
27.04.2024 5 z 5

Osmiletá Daisy zmizela během rodinné oslavy. Nikdo neví kam, nikdo neví kdy přesně a nikdo neví, jestli odešla sama.
Případ dostává na starost inspektor Adam Fawley, a ten moc dobře ví, že dle statistik v 9 z 10 případů za takové zmizení může někdo blízký. Někdo kdo má k dítěti opravdu blízko a dítě mu důvěřuje. Někdo z rodiny, soused nebo blízcí přátelé rodičů.

A rodina Daisy je ještě k tomu opravdu - řekněme - zvláštní, její matka se snaží za každou cenu vypadat normálně, až to nepůsobí přirozeně, otec je chladný, odtažitý, vulgární a mladší bratr je absolutně nemluvný, zakřiknutý.
Má z něčeho strach?
Viděl něco? Nebo ve zmizení hraje větší roli?
Během výslechu se dozvíme postupně mnoho zajímavých informací, a také tajemství.

Inspektor dělá co může, ale jakoby se po dívce slehla zem. Nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel, ale všichni si o tom myslí své. A zdá se, že každý něco skrývá.

Zaujalo mě, že autorka do děje zakomponovala i sociální sítě a diskuze na nich, vše působilo ještě o to víc reálněji.

Postavy (a především jejich charaktery) a to, jak to v rodině funguje, je vykresleno tak dobře, že jsem si každou chvíli myslela, že to udělal někdo jiný. A mysleli si to i vyšetřovatelé, ti museli pátrat všemi směry, a že jich nebylo málo.
Detektiva jsem si oblíbila, je to obyčejný chlap, který se netváří jako něco víc, je sympatický a především empatický. A mohu prozradit, že i on má nějaké to tajemství…
Celkově i zbytek vyšetřovacího týmu jsem si oblíbila, narozdíl od rodiny.

Kniha je čtivá, plná napětí, zvratů, stránky ubíhají jedna za druhou, člověk by mohl říct, že téma je už “okoukané a nemá už co nového nabídnout, ale autorka to zvládla a v závěru knihy se konal i pověstný wow efekt, který jsem nečekala, ale - vyvolal ve mně několik otázek, na které jsem nedostala odpověď… což je dle mého škoda a mohl být propracovanější.


aktak1203
23.04.2024 5 z 5

Za mě hodně dobrá detektivka. Zajímavý konec. Přečteno za 2 dny.

PetraCy
18.04.2024 5 z 5

Dobře se to četlo, napínavé a pěkně zamotané...

WaN635
19.03.2024 5 z 5

Líbilo se mi to, přečtu si pokračování.

schvomis
13.03.2024 5 z 5

Přečteno již před delší dobou. A dodnes si pamatuji, o čem je. Bavilo mě to.

Fzuzik
14.12.2023 4 z 5

Začátek mírně nudný, ale postupně se to krásně rozběhlo. :)

ReziEngli
24.11.2023 4 z 5

Wow, tak takhle dobře napsaný thriller jsem už dlouho nečetla. Sáhla jsem po tomhle žánru, protože jsem v poslední době četla hlavně fantasy, a potřebovala jsem změnu. A protože mi knihy od Cary Hunter ve čtečce visí hrozně dlouho, řekla jsem si, že bych se na ní konečně mohla vrhnout. A Někdo blízký mi už od začátku vyrazil dech. To téma nebylo vůbec jednoduché na čtení. Takový psychothriller, který se hodně opírá o rodinu, vyšetřovat, jež má vlastní tajemství, o kterém nikdo neví, a navrch tu máme opravdu příšerný zločin. Přece jenom zmizení malého osmiletého děvčátka nezní jako námět na veselou knihu. Autorka ale má naprosto úžasný vyprávěcí talent a během čtení kombinovala různé "důkazy" a svědectví, aby co nejvíc zmátla čtenáře. Vyvrcholení celého příběhu mě totálně dostalo, vůbec jsem takový konec nečekala. Rozhodně mohu doporučit, knížku jsem slupla doslova za jeden večer, kdy jsem se schoulila se čtečkou do křesla. Prozatím dávám 4 hvězdičky (musím si něco schovat na další díly :) )

snimcibdim
04.11.2023 4 z 5

Opravdu zajímavě prokombinovaná záležitost s originálním koncem. Byla jsem napnutá jak kšandy a doufala, že autorka to bude mít vymyšleno až do konce a nespadne nakonec klec jen na základě nějaké blbosti (jak by to bohužel zakončila Shari Lapena). Kladně hodnotím že byť jde o co jde, autorka zůstala věcná a nesklouzla k citovému vydírání. Výborné audio.

@pribehyodjany
11.09.2023 5 z 5

Skvělá detektivka s prvky psychologického románu. Moc mě bavilo, jak je to napsané, jak se střídají pohledy, formy vyprávění, skoky v čase i využití sociálních sítích.

Zápletka mě několikrát překvapila a autorka mě dokázala zmást, což na detektivkách oceňuji.

Ja si čtení užila a na další díly se určitě chystám.

vekkr
30.08.2023 2 z 5

Audiokniha.Slabý průměr úplně ve všem.Nic se tam nedělo,a rozhodně žádný zvrat nepřišel.Poslouchala jsem to dlouho,protože nemáte potřebu se k tomu vracet.

Bara52
23.05.2023 2 z 5

83 % teda nee. Prumerny thriller s radoby zvratovym koncem, ktery pro me ale zvratem nebyl. Vubec jsem nepochopila ty twitterove a novinove vsuvky - byly uplne k nicemu, strasne me rusily, nakonec jsem je preskakovala. Taky mi vadily ty nedokoncene kapitoly, ktere mely zvysovat napeti, ale jedine, co zpusobily, tak ze napeti se ztratilo v nasledujici kapitole, a v te dalsi, ktera souvisela s tou predchozi,se uz nevratilo. Proste prumer, rozhodne jsem cetla plno lepsich knizek.

Ajinka79
22.05.2023 5 z 5

Kniha plná zvratů, bavila mě moc!

SimonaP
18.05.2023 2 z 5

Knihu bych nezařadila do detektivek ani do thrilleru. Byla pro mě děsně zdlouhavá, nic se tam nedělo a autorka nás akorát celou dobu pěkně "tahala za fusekli".

Pivísek
07.05.2023 5 z 5

Nějak jsem podvědomě očekávala takový konec, ale autorka mě dlouho napínala! Od třetiny knihy jsem četla jedním dechem, povedené dílo!

dagusa
12.04.2023

Kniha od začátku velmi napínavá. Libilo se mi finální nečekané rozuzlení. Přečteno jedním dechem za 2 večery.

Majuš333
08.04.2023 3 z 5

'Respekt je něco, co si musíme zasloužit. Člověk ho získá tím, co dělá.'


Chcela som niečo krátke na 2 či 3 popoludnia, ale pravdupovediac mi to trvalo dlhšie ako 400-stranová kniha. Nebavilo ma to a doslova som sa musela nútiť do čítania. Asi som už presýtená zmiznutých detí a príbehov, kde sa všetko točí len okolo jednej rodiny...
Epilóg ma neprekvapil, ale trochu by som ho rozvinula.
V sérií pokračovať určite nebudem, lebo podľa popisov k jednotlivým častiam to vyzerá na vyšlapanú cestičku uberajucu sa tým istým smerom...

jfialova
10.03.2023 4 z 5

Po delší době kniha, která mě zaujala a čtení mě vyloženě lákalo. Taky jsem ji přečetla asi za 5 večerů, což už se mi dlouho nepodařilo. Vyhovuje mi určitý autorčin odstup od hrdinů-vyšetřovatelů. Detektivky, kde se píše co měl kdo ke snídani, kdy si čistil zuby, jak staré má boty a lidi chodí běžně po 14 hodinové směně ještě do fitka, živí se instantními polévkami a mají fyzičku jak Chuck Norris, mi už lezly krkem. Tady se osobní život zmiňuje, ale nikdo se v něm nebabrá víc, než je třeba pro děj daného příběhu-možná to začne v dalších dílech série, uvidíme. Líbila se mi i celková konstrukce příběhu, autorka jakoby sledovala myšlenky čtenáře. Vždy nahodila udičku (ta Sharon je ale kráva, to snad není možné) a po pár stránkách zjistíte, že se vám to fakt nezdálo a je to ještě větší kráva než jste mysleli :-) Těším se na další pokračování.

agnes25
18.02.2023 5 z 5

Četlo se skvěle, konec mě dostal, to jsem vůbec nečekala - velmi překvapující.

March
07.02.2023 5 z 5

Skvělý příběh, způsob psaní a popisování, návraty do minulosti, tak to je dle mého gusta. Moc dobře mi nedělalo zjištění, jak se někdo chová k dětem, trochu to pro mě bylo mučení. Také jsem neodkryla ze závěru nic, rozuzlení nemělo chybu.