Někdo blízký

Někdo blízký https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385481/bmid_nekdo-blizky-Zul-385481.jpg 4 821 245

Psychologické drama. Vědí, kdo to udělal. Možná si to ještě neuvědomují. Ale vědí to. Když osmiletá Daisy Masonová zmizí během oslavy z domu, inspektor Adam Fawley dobře ví, že v devíti případech z deseti je pachatelem někdo blízký. A Daisyina rodina je přinejmenším zvláštní – matka se při výslechu zoufale snaží udržet zdání normálnosti, kdežto otec je chladný a nepřístupný. A pak je tu Daisyin mladší bratr, zakřiknutý a nemluvný… Inspektor Fawley hraje o čas a snaží se najít jakoukoli stopu, ale dívka jako by se propadla do země – nikdo nic neviděl, nikdo nic neví. Ale všichni mají na událost svůj názor a zdá se, že každý skrývá nějaké tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Close to home , 2018

TeaPeter
08.07.2021 3 z 5

Kniha mě nechytla, sotva jsme ji dočetl. Uspořádání a prokládání dějových fragmentů mi přišlo zmatené až do samotného konce. Žádná postava mě neupoutala, motivy postav jsem příliš nepochopil. Pro mě tato kniha nebyla dobrá volba.

klarence
06.07.2021 3 z 5

celkově vzato se kniha četla dobře.. co bych vytkla je , že ne vždy je dokončená určitá část.. musela jsem se párkrát vrátit, jestli jsem si neobrátila o stránku navíc.a nebo tam nebyl popis, kdo vlastně mluví a nebo jste najednou jinde , krapet to mate a vytrhuje to z děje ...ne vše je dotažené.. spousta nejasností , co bych zmínila konec.. nejsou tam drobky. kde se máte správně chytit a máte pocit , že jste ,,chytří" ,. Celkově vzato : na prvotinu docela dobré, jako odpočinkové čtení na dovolenou určitě , myslím, že od této autorky zkusím další knihu :-)

Evka27
25.05.2021 4 z 5

Kapitoly ukončeny větou, která nutí číst a číst. Něco podobného jsem poprvé zaznamenla u Cartera, ale tam to bývá ještě vymazlenější. Hodně zajímavé překvapení na závěr.

Agatha84
23.05.2021 3 z 5

Plusy: čte se to dobře a rychle, líbí se mi zapracování rádoby diskusí ze sociálních sítí
Mínusy: nepříliš propracované postavy (vyšetřujících i vyšetřovaných) - karty jsou rozdány od začátku jasně (dobrý je dobrý; zlý nemá šanci), přílišné přeskakování v ději škodí (rozhodně se nedaří vzbuzovat pocit většího napětí), ke konci již postupujeme tak rychle, že autorka asi zapomněla napsat, jak to všechno vlastně bylo :-)

Tak jako k relaxaci vhodné, ale kupovat si jí rozhodně nehodlám.

klokan.1905
01.05.2021 4 z 5

Někdo blízký...
Jedná se o první díl ze série, která byla nazvaná Inspektor Fawley...
Něco málo ke knize...
Daisy Masonová - osmiletá holčička, která beze stopy zmizí z večírku, který její rodina pořádá na zahradě rodinného domku...
Celý případ vyšetřuje dekektiv Adam Fawley a tým policistů kolem něj... V devíti případech z deseti bývá za zmizením dítěte někdo blízký...
Bude za tím vším otec - Barry Mason, nebo snad matka - Sharon Masonová, nebo snad její bratr - Leo Mason? Nebo je za zmizení Daisy Masonové odpovědný někdo jiný z osob blízkých, nebo snad někdo úplně cizí?
Tak na všechny tyto otázky já už znám odpovědi... ;-) Jestliže se je chcete dovědět i vy, tak Vám nezbývá, než otevřít tuto knihu a začíst se do jejího děje... Já Vám totiž nic neprozradím... ;-)
Mně se kniha četla velmi dobře... Kdybych mohl hodnotit procentuelně, dal bych 75 %, tedy malinko méně, než má kniha momentálně hodnocení - v současné době 83 %... Proč tak "málo"? Nějaké události z knihy se mi zdály těžko uvěřitelné, něco málo mi v závěru chybělo...

Januli
30.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Od začátku jsem byla vytočená, že si sakra rodiče nevšimli, že jejich dcera vlastně vůbec na párty není. Když už si myslíme, že jsme něčemu na stopě , vždy se v knize objevil buď nový podezřelý nebo nějaký nový důkaz směřující zase jiným směrem. Většinou mi to nevadí, ale tady mi to už trošku lezlo na nervy. Mám pár.nevyjasněných poznatků, jak to tedy bylo s malou Jessicou... ve finále dostal každý, co si zasloužil i když ne třeba přímo. Mrzí mě, že nebyl popsán přímo únos jak probíhal. Ale dávám hvězdu navíc za šťastný konec.

astroweb
30.04.2021 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, zajímavý námět, ale připadalo trochu roztříštěné.

bacouch
23.04.2021 5 z 5

Velice dobře napsaný příběh patalogie jedné rodiny. Napínavý jak kšandy a dost nevyzpytatelný. Do konce jsem netušila, kdo je pachatel. A co se mi také velmi líbilo, byl podle mě velice přesný popis policejního vyšetřování. Už se těším na další díl.

dom.ini
22.04.2021 4 z 5

Super detektivka, kterou můžu určitě doporučit. Postavy i celý příběh byly opravdu zajímavé, celou dobu jsem se nemohla dočkat toho, až zjistím, jak to všechno bylo. S postupujícím vyšetřováním a přibývajícími důkazy přicházelo hned několik zvratů a já jsem si příběh opravdu užívala. Závěrečné rozuzlení bylo opravdu šokující a překvapivé, ale za mě mohlo být trošku více popsáno, vysvětleno. Už se moc těším na další díly z této série.

NymphMaeve
16.04.2021 4 z 5

Detektivní příběh o zmizelé dívce Daisy. Vyšetřování je napínavé, každou chvíli odkrývá nové poznatky stejně jako i části osobního života vyšetřovatelů, minulost rodičů a zákulisí vyšetřování. Hlavní postava Adama mi nebyla nijak extra sympatická, ale ani nesympatická, jen jsme nebyli na stejné vlně. Rodiče Daisy jsem měla za něco opravdu ojedinělého. Vím, že ne každý má štěstí na dětství v dokonalé a milující rodině, ale co je moc, to je moc. Zásah sociálních sítí byl příjemným detailem ze současnosti. O Leovi jsem přemýšlela hodně od začátku z různých důvodů. Každopádně jsem soudní rozřešení absolutně nečekala, ale ten epilog? Jakože cože? Kdyby se tam objevila Lochneská příšera, bylo by to možná o malinko pravděpodobnější. Nenechte se zmást, nic neberte vážně a nikomu nic nevěřte, i přesto neuhodnete, co se vlastně stalo. Padla mi brada a nevěřím, že to někdo odhadl. Moc se mi to líbilo, bylo to čtivé, věrné, moc hezky ztvárněné a popsané. Ale kromě toho tomu něco chybělo, neumím přesně popsat co a budu se asi trochu opakovat, ale třeba Ursula Poznanski dokáže příběhu dodat tu pověstnou třešničku na dortu, její knihy čtu jedním dechem, ale kniha Někdo blízký to neměla. I tak ale určitě stojí za přečtení, je skvělá, jen nemohu hodnotit plným počtem.

Janík511
22.03.2021 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, krásná obálka, která slibovala zajímavý příběh, ale.... Nevím čím to je, ale samotný děj mi nějak neseděl, neboť jsem věděla, že vrah se na 100% určitě skrývá v rodině. Ovšem zdání klame a jak to s holčičkou nakonec dopadlo přece jen nedostalo v knize tolik prostoru, škoda, čekala bych více z toho. Knihu nezatracuji, ale řadím ji mezi průměrnou detektivku. Možná se k této sérii někdy ještě vrátím, ale v dohledné době určitě ne.

kikina28
15.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla po dlouhé době kniha, kterou jsem četla a nevnímala jsem čas. Za mně fakt super!!!

SaraX
07.03.2021 4 z 5

Čtivá detektivka, bez stříleček, bez prolévání krve, bez množství vražd. Detektivka o životě jedné rodiny a ztrátě jejich dítěte. Napínavé vyprávění o rodině, kde chybí láska, důvěra, mateřský cit, pocit bezpečí, v kterém by děti měly vyrůstat...
Skvělé čtení, už se chystám na další díly této série.

Awča
04.02.2021 5 z 5

Pěkné počtení. Žádná šokující brutalita, spíše jde o psychologii postav, vyšetřování sestává z pomalého zjišťování faktů a skládání obrazu kritického dne. Hlavní vyšetřovatel má své trápení, naštěstí se v něm neutápí.
Konec je překvapivý, trochu nadsazený, ale mě k příběhu seděl, líbil se mi.

Allena24
17.01.2021 5 z 5

Na tuto sérii mě upozornily komentáře a hodnocení oblíbených uživatelů. Moc děkuju. Kniha zaujala i mě a těším se na další díly.

janastok
09.01.2021 4 z 5

Po všech těch severských krvácích příjemná, líně se vlekoucí detektivka (nebo spíš sonda do života jedné rodiny). A i když je závěr předvídatelný a dost překombinovaný, tak mě kniha bavila.

Katulinka69
27.12.2020 4 z 5

Další oblíbený vysetrovatel.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Perfektní detektivka, četla se sama. Už se těším na další díl.

LeSk
05.12.2020 4 z 5

To byla jízda ... Kniha se četla parádně, zajímavý poutavý příběh a jsem naprosto v šoku ze závěru knihy, to mě přivedlo k zamyšlení, že i "toto" je možné v běžném životě. Občas se ale dej táhnul a bylo tam zbytečně moc postav, proto o jednu hvězdičku méně. Doporučuji, velmi zajímavé čtení.

vera4669
25.11.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, jen pro mě asi žádné wau, určitě zkusím další knihu autorky a uvidíme