Muž z chatrče

Ve staré chatrči na okraji města Ústí, je nalezeno mrtvé tělo zanedbaného muže. Na první pohled to vypadá, že se jen další bezdomovec upil k smrti, ovšem situace se brzy začne komplikovat. Novinář Marek Vráz, řečený Terence, je vtažen do pátrání po člověku, jehož skon je záhadný skoro tak, jako byl záhadný celý jeho život. Proč přijel do města A.? Kvůli komu se skrýval pod cizí identitou? Co vedlo patologa k tomu, aby při pitvě jeho těla udělal u jedné z položek výrazný otazník? Na to všechno se Terence snaží najít odpověď, i když tuší, že odkrýt pravdu někdy znamená zaplatit až příliš vysokou cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430468/big_muz-z-chatrce-aJK-430468.jpg 4.5228

Kniha Muž z chatrče

Jaruš7

Má to glanc opravdovosti.
Ostuda politických rozhodnutí jenž se vymkla kontrole.
(Dnešní doba, by mohla být v jiné formě politických rozhodnutí v téže situaci.) !!!
Kam s politickou historií jenž nás nešlechtí.
Do románů přeci, aby zbyla v pamětech.

Hlavní aktér Terenc je pečlivka, co si na odhalování nešvarů dává systematicky záležet.
Jak by mohl nechat plavat případ bezdomovce z chatrče nota bene, když to není ten pravý.
Minulost je tajemství jenž z dobře situované osoby udělá trosku s parazitárním nadělením odhalujícím jeho trudnou cestu životem.

Zdařilý počin, bravo.

hrabalikoval

Tato kriminálně série mi sedla. Baví mě, že knihy jsou čtivé a že se to odehrává v Čechách. Děj plyne a ani nevíte jak jste na konci a chtěli byste i víc stran. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco víc o devadesátkových kauzách. Už se těším na další knihu.

TomHr

Martin Goffa umí vyprávět. Vtáhnout do děje, stupňovat napětí, pracovat s tajemnem a zvolna odkrývat vrstvy příběhu. Audiokniha nenudila, i díky výborné interpretaci se dobře poslouchala. Jenom hlavní postava novináře byla vadou na kráse.
Myslím si, že by si mohl čtenář sám udělat obrázek o hrdinech knihy na základě jejich chování v různých situacích, podle jednání a vztahů s dalšími postavami příběhu. Autor promyslel hlavní postavu novináře Vráze do posledního detailu: jak přesně vypadá, kolik kiláků jezdí na kole, jaké má rád jídlo, jaké nosí trenky a nevímco ještě. Nechává tak nulový prostor fantazii čtenářově! Copak jsme se z mnoha knih dozvěděli podobné informace třeba o Stevu Carellovi? A je proto ten neokázalý detektiv méně "živoucí" postavou?
Marek Vráz řečený Terence zkrátka v jinak dobrém ději tak nějak vadí. A to je jistý nedostatek, když se jedná o hlavního protagonistu a samotného vypravěče příběhu.

Jessica007

Moje první kniha od autora a líbila se mi. Čtivé zpracování kauzy lehkých topných olejů. Hlavní postava Marek Vráz je sympatický a zatím se mi nestalo, že by mě nějaká beletristická (ani jiná) kniha motivovala k zájmu o mixování banánu s jahodami apod., ale nyní jsem o tom tedy začala uvažovat. Od autora si chci ještě něco přečíst.

emamat

Velmi dobře a čtivě zpracované téma lehkých topných olejů. Jen mi trochu vadilo přeskakování v čase.

INCOGNITOREADER

Druhá kniha ze série. Tentokrát jsem poslouchal audio zpracování. A musím říct, že jsem byl naprosto zaskočený jak úžasně byla audio kniha zprácována. Načetli Jan Maxián a Jan Zadražil. Navíc jsou naprosto skvěle zpracované momentny kdy postavy mluví s někým v telefonu, slyší rádio nebo vysílačku. Hlas toho dotyčného je vždy upravený, že to dává pocit skutečného rozhovoru. Tady opravdu říkám BRAVO.
Příběh začíná v momentě kdy kamarádka našeho novináře musí jet identifikovat do márnice jejího bratra, ale ukáže se, že to její bratr není. Jen měl jeho doklady. Kde tedy je její bratr, kterého roky neviděla? A kdo je neidentifikovaný muž v márnici? Případ zave Terrence až k nechvalně proslulým olejo baronům z kauzy LTO, která je tady úžasně a detailně popsána. Těším se na další díl.

Danago

Tak po prvním díle série, který mě zklamal mě tato kniha velice mile překvapila. Styl autora mi zpočátku moc neseděl, místy se snaží o moc kudrlinek v textu a to já nemám až tak ráda. Ale zvykla jsem si a téma tohoto příběhu mě chytlo. SPOJLER: Kauzu s lehkými topnými oleji jsem dokonale pochopila až v této knize.

Ales.BD

Druhá nedetektivní detektivka. Dost mě vyděsil perfektní věcný popis významné kriminální kauzy devadesátých let známé jako LTO. Už jsem skoro zapomněl jaká gigantická zlodějina to byla a jak hrozně tehdy selhala spravedlnost i zákonodárná moc. Tuto pasáž bych rád viděl v učebnicích. Ať připomíná, že nejhorší věci si děláme sami.